• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

N-emy 16,5l-es nano

N-emy

Főkertész
Legjobb napló
Üdv akvakertészek!
Mint már az 54l-es akim bemutatásánál láthattátok ,volt beszúrva 1 kép erről a nanoról, de ígértem egy külön topicot neki ,amit most be is pótolok.
Az aki méretei: 30x25x22 cm
Aljzat: tropica táptalajjal és apró szemű bazaltzúzalék+némi manado keverékével van feltöltve(ezt még régről sikerült így összekutyulnom ,így is maradt :) )
Szűrés: Eheim Classic 2213 sera siporax-al töltve +szivacs,perlon
Világítás: Wave Cosmos 13W nano(ami jelenleg 21W 4000K-s fénycsővel megy)
Co2: GA nano diffi az 54L-el közösen megy az 5kg-s palackról festo tűszeleppel folytva(40 bubi/min)
Tápozás: Ei szerint Green Aqua Micro+macro 1ml/nap
Növények: Hemianthus micranthemoides , Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Vesiclularia dubyana, anubias barteri var.nana
Élőlények:: 3db Danio margaritatus + red cherryk
Dekor: fűzfagyökerek , és kövek(hólyagos bazalt)

Frissen telepítve:
9163231_fa1c6db99704fb55ea3886881fe7d7f2_l.jpg

2 hetesen:
9163189_5b76122a92a00b523eb445694d7e4c91_l.jpg

9215035_e8e6df406a61806ab4b5789ec468ff10_l.jpg


most 3 hetes az aki ,van egy kis pontalaga az anubias levelein valamint jött egy kis ecset is a tenellus leveleire,de a szűrő beállásával lassan eltűnik ez is.
Jelenleg ez az állapot:
9241243_3617ae1eb8745299c765ffb732d97786_l.jpg
 
Szép kis aki :thumbup:
Az a óriás hőmérő és a dc elégé bezavar a látványba szerintem :?
 
Üdv!
Mutatós lett ez az aki is! Szépen nő a HC gyeped! De szerintem az inkább hólyagos bazalt lesz. A riolit fehér vagy nagyon világos színű (sárga, rózsaszín, fakószürke)!
 
csoli said:
Szép kis aki :thumbup:
Az a óriás hőmérő és a dc elégé bezavar a látványba szerintem :?
Hát igen, kicsit bezavar, bár relatív óriási ,ha az akva 25cm-es magasságát nézzük... :)

Eqinox said:
hólyagos bazalt lesz. A riolit fehér vagy nagyon világos színű (sárga, rózsaszín, fakószürke)!

Köszi a helyesbítést(közben javítottam is), nézegettem neten ,de konkrétan nem tudtam beazonosítani. Azért látványosabb a sima bazalttól :)
 
Történt egy kis átrendezés ,remélem a mások szemszögéből is pozitívan sikeredett :)
A beszívó átkerült a beömlővel egy oldalra ,az esőztetőt megoldottam inkább egy jetre ,így nem csúfoskodik ott a hátfalon ,meg gyorsan beszerváltam egy kisebb hőmérőt(nem ADA ,de legalább nem olyan otromba mint az elődje :))
Így sikeredett:
9261021_d5fc8fb492a8c627d258af092654e4f6_l.jpg
 
Üdv,
Sokkal jobban néz ki, hogy elkerültek a háttérből a csövek, egész más lett :thumbup: A beszívócsövön lévő szivacs megoldásod lemásolom, pont kerestem valami megoldást én is, nálam is ugyan ilyen és beszívja a kis garnikat, gondolom te is azért raktad rá. Csak egy rátekert vékony kék szivacs, vagy lehet így is kapni cső formában?
 
Igen, a szivacs a garnélák miatt volt fent, de idő közben lekerült ,sajnos nagyon hamar eltömődik és lefogja a flowt. Most szúnyoghálót hajtottam össze duplán és azt tettem a szívókosárba, úgy tűnik jó lesz és legalább nem rondítja a képet.
 
Történt egy kis változás itt is. Sajnos az ecsetalga néhány helyen váratlanul megduplázódott, itt jelenleg carbozok keményen. A galaxyknak menniük kellett az 54lityisbe (sajna az extra flow miatt kiugrándoztak az akiból), onnan meg átjött 3 neonhal.
A sarokba bekerült egy microsorum és megajándékoztam az akit egy DIY általam készített csövezéssel(szívó és beömlő).
A látványt legalább nem rombolja a zöld eheim cucc :)

9334917_952a5a9004624e98e1dc50be7432a29f_l.jpg

Jelenleg itt tartunk...
 
Back
Oldal tetejére