• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

vapega said:
viktorlantos said:
Épp szétszerelés közben vagyok. Jó kis iszapolás megy.... pff :p
Csak lassan mert nincs még meg a bútorom :thumbup: ..................

Az utolsó 20 liternél tartok ;)

Legalább a teraszon lévő növények kaptak egy kis használt Amazoniát.

Még készül az Opti, szóval egy kis ideig még tudom tárolni nem gond.
 
vapega said:
viktorlantos said:
Épp szétszerelés közben vagyok. Jó kis iszapolás megy.... pff :p
Csak lassan mert nincs még meg a bútorom :thumbup: ..................

Főnök, jelentem a munkát befejeztem. ;)
Iszonyat mata volt, hogy szép legyen. Kb 50kg aljzat ki. 30kg szikla egy rakat fa, növény stb.
A 60-as karantén akimba figyel most minden hal. Köztük a két csinos sügi lány is akik már nálam születtek és valódi bombázók lettek. :thumbup:

Remélem nálad is hasonlóan szép örömöket okoz majd ez az aki. Mi nagyon szerettük a párommal. :angel:

240L.JPG


240L2.JPG
 
Hát vége...
Az üveget mivel tisztítottad hogy ilyen szép tiszta lett?
Ecet+Tetratec Easy Wipe tisztítókendő?
 
Jah és a menekült szálló ;)

240L3.JPG


Párom garnélása.... Most így sügivel, sziámival és a vörös fakú törzsfőnökkel egy picit megborultak az erőviszonyok.
Sügiket aszem beviszem a boltba ott jobb helyük lesz.
 
Mty0018 said:
Hát vége...
Az üveget mivel tisztítottad hogy ilyen szép tiszta lett?
Ecet+Tetratec Easy Wipe tisztítókendő?

ne is mond..... iszonyat mennyiségű GDA alga volt rajta az elhanyagoltság miatt. Ha nem ismered ez az az alga ami leszedhetetlen az üvegről. Az üvegek halála. ;)
Eleinte szivacs, majd algakaparó, üvegtisztító, szivacs, algakaparó, üvegtisztító.... majd egy kis szivacs.... egy pár óra belement.

A legnagyobb meló az üveg mata volt, az aljzat kiszedés után.
 
viktorlantos said:
Mty0018 said:
Hát vége...
Az üveget mivel tisztítottad hogy ilyen szép tiszta lett?
Ecet+Tetratec Easy Wipe tisztítókendő?

ne is mond..... iszonyat mennyiségű GDA alga volt rajta az elhanyagoltság miatt. Ha nem ismered ez az az alga ami leszedhetetlen az üvegről. Az üvegek halála. ;)
Eleinte szivacs, majd algakaparó, üvegtisztító, szivacs, algakaparó, üvegtisztító.... majd egy kis szivacs.... egy pár óra belement.

A legnagyobb meló az üveg mata volt, az aljzat kiszedés után.

Köszi a gyors választ! Ismerem... De szerencsére nálam még nem burjánzott el még annyira. Az én nanom is az átépítésre vár, hát hogy is mondjam, rányomta a bélyegét az üvegre hogy alig voltam otthon nyáron :crazy: :?
 
viktorlantos said:
Főnök, jelentem a munkát befejeztem. ;)
Iszonyat mata volt, hogy szép legyen.....
Köszöni szépen a feleségem, hogy őt is megszólítottad :D
Azt mondja nagyon szép lett a kép alapján :thumbup:
viktorlantos said:
......Kb 50kg aljzat ki. 30kg szikla egy rakat fa, növény stb.
A 60-as karantén akimba figyel most minden hal. Köztük a két csinos sügi lány is akik már nálam születtek és valódi bombázók lettek. :thumbup:
Fentiekre valamint a méretek felmérése után a "Főnök" reakciója: "Elfogja bírni ezt a sújt a ház?"
............ :twisted: Családi házban lakunk, mondjuk van alatta pince viszont a nappaliból (a házból) száműzésre kerül egy nem szerény tömegű 1910 körül készült fa szekrény.

viktorlantos said:
Remélem nálad is hasonlóan szép örömöket okoz majd ez az aki. Mi nagyon szerettük a párommal. :angel:
Én is nagyon remélem, szeretni biztosan fogjuk nagyon.
Low tech lesz egyenlőre, a gyári világítás kiegészítve egy 2X39W T5 világítótesttel (remélem tudok gyorsan szerezni megfelelő méretű alu zártszelvényt) és 28W 7000K 1200lm modulokba épített led világítással. Ez így kb 0,76 W/l.
Ez a terv vele.................és szívesen fogadok minden tanácsot a hozzáértőktől fentiekkel kapcsolatban és növények terén.
 
Labirintkopoltyus said:
Sok sikert Viktor az új aksihoz! Ha szóltál volna átugrottam volna amazóniát lapátolni. :p

hehe, ha maradt még benne valami energia, akkor a terasz növényeim szétdurrannak majd. :lol:

Azon viszont továbbra sem tudok napirendre térni, hogy a 3 éve belapátolt táptalaj, ha jól emlékszem floredepot volt mi a túrót tartalmazott??? Konkrétan a kis tablettákra gondolok, amik 3 év után sem bomlottak el. Micsoda természetesség. ;) Tele volt kis kapszulákkal a talaj. Nem értem miért nem lebomló anyagot használtak hozzá, mint a legtöbb táptalaj kapszula. :thumbdown:

Azért várom már az új akváriumot. Utoljára nem teljes restart volt és némileg behatárolta az elképzeléseket. Most viszont tiszta lappal indulhatok :p
 
Azt nem is mondtam, hogy a 3 éves talaj ugyan iszonyatos iszapok közepette került ki az akváriumból, de ahogy kivittem a teraszra és elpárolgott, elfolyt róla a folyadék - iszap, a szép kis bogyók ugyanúgy ott voltak. Szóval ha nem féltem volna egy kis kosztól és mondjuk jól átszitálom a talajt, a talaj legnagyobb része tökéletes esztétikai formájában újrahasználható lett volna. Pedig rendesen megnyomorgattam a kövekkel stb.

Engem is meglepett milyen sok része lett volna újrahasznosítható. Csak gondoltam megírom. ;)

De most új Amazónia jön..... némi dekorhomokkal szerintem. ;)
 
Kíváncsian várom én is az új setup-ot!
Jó kis munka lesz az üzletben lévő akik mellett még egy otthoni is! :)
 
patzu said:
Kíváncsian várom én is az új setup-ot!
Jó kis munka lesz az üzletben lévő akik mellett még egy otthoni is! :)

Hát ez érdekes lesz, de megpróbálom nem ellógni. :oops: ;)
Beszerváltam egy plusz csövezést, így a vízcseréket automatizálni tudom már ez is valami.
Korábban vödröztem ami ekkora akváriumnál már nem egészséges így 3 év után. ;)
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz,és én is kíváncsian várom az setup-ot!(ekkora opti tankot :shock: ) Jah és nem utolsó sorban gratulálok a leendő akvakertész(lánynak?)
 
Azt nem is mondtam, hogy a 3 éves talaj ugyan iszonyatos iszapok közepette került ki az akváriumból, de ahogy kivittem a teraszra és elpárolgott, elfolyt róla a folyadék - iszap, a szép kis bogyók ugyanúgy ott voltak. Szóval ha nem féltem volna egy kis kosztól és mondjuk jól átszitálom a talajt, a talaj legnagyobb része tökéletes esztétikai formájában újrahasználható lett volna. Pedig rendesen megnyomorgattam a kövekkel stb.

Én már 3X hasznosítottam újra 2009 óta, és semmi baja nincs. Megszabadítottam az iszaptól, és már ment is vissza a helyére. Ugyanolyan mint legelőször!!!
 
Előre örülök az új projektednek, lesz mit olvasgatni éjszakánként! Hajrá, hajrá, hajráááá!!! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére