• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My First Nano

Tommy741

Kertész tanonc
Üdv Akvakertész Társaim!

Augusztus óta űzőm a Növényes akvaristák életét,megéltem eddig jó sok mindent az 54literes akváriumommal jelenleg szépen halad!
1-2 hete Akvarista barátommal boltokat jártunk,hogy újabb okosságokat találjunk ki az akváriumainkhoz,mitől lenne szebb és jobb.
Megpillantottam az egyik helyen egy 25x25x30as akit!Szerelem volt első látásra!Elhatároztam,kell egy ilyen kis Nano eddig nem nagyon érdekeltek a kisebb akváriumok de ez megmérgezett:).Egy gyári szettet kell elképzelni lámpával,szűrővel,fűtővel.15ezret kértek érte.Kicsit csalódott voltam mert sokalltam az árát.

Aztán beszélgettünk tanácskoztunk és jött az ötlet,hogy mi lenne ha magunk csinálnánk egyet?Belső szűrő kettő is akad,csak kicsit kell alakítani rajta.A Világítást házilag szerettem volna úgyis megcsinálni már csak a watt/liter arány miatt,no meg persze a barkácsolás öröme:).A terv folyamatban is van.Az akvárium már készül is múlt héten rendeltem meg a kis 19literest.Ha minden igaz akkor a héten már meg is lesz.
Paraméterek:
Akvárium:25x25x30
Szűrés:260L/h-s belső szűrő
Világítás:18Wattos Power Compact
Talaj:Még kérdéses...
Tápozás: Fitohorn mikromax,F39K,kálium-nitrát,Happy Carbo
Növény: Rotala,valami fű féle,Cuba
Állatok:Garnélák már biztos,melléjük pedig 1-2 cm-es halak(attól függ mit találok)
Nem akarom,hogy túl zsúfolt legyen.
Berendezés tekintetében még nincs sok elképzelésem.A Kezdeti ötletem az az ,hogy az akvárium bal hátsó részébe szeretnék egy kisebb dombot amire Lyukacsos köveket szeretnék tenni, a hátuk mögé pedig rotala az elképzelésem mintha egy kis erdősáv lenne ami előtt sziklák vannak.Ez pedig folytatódna az aki eleje felé "part szerűen" kisebb kövek közte,előtte fű,Cuba.Természetesen mindezt az akváriumhoz arányosan.
A Kivitelezés tekintetében szívesen fogadok tanácsokat, ötleteket:).
 


Végre folyamatban van a Nano Projekt!:) Karácsony elött 2 nappal elkészült az Aki.A mai napon jutott sor a berendezésre:)
Alulra humusz került táptalajnak,olyan 4kiló barnás kavics,majd erre a Sárgás kövek:)
Nagyon örülök a látványnak sztm szép lett.A világítás még folyamatban van remélhetőleg holnap már az is 100%os lesz:)
 
Üdv!
Grat, tényleg szép lett/lesz. Egyetlen kérdésem lenne: a köveket tesztelted mielőtt felhasználtad? Mert gyanúsan mészkövek és azokból még gondjaid lehetnek. :!:
 
Eqinox said:
Üdv!
Grat, tényleg szép lett/lesz. Egyetlen kérdésem lenne: a köveket tesztelted mielőtt felhasználtad? Mert gyanúsan mészkövek és azokból még gondjaid lehetnek. :!:

A köveket nem teszteltem,úgy vettem ,hogy felhasználható kerti tavakba.ki is főztem őket 2x a második főzésnél már nem színezte a vizet.
Mivel tudom megnézni esetleg hogy mészkő-e?
 
tibicuk said:
Ecet,sósav,utóbbi jobb!


Mélyen egyet értek! Bármelyik háztartási/100-as boltban lehet kapni háztartási sósavat. 1L kb 150 Ft, csöpögtess a kövekre belőle, ha pezsegnek a kövek akkor inkább felejtős a dolog. FIGYELEM vízkőoldó, domestos stb. nem megfelelő erre a célra, mert más maró anyagot is tartalmaz és mérgező anyagokat is. Amik esetleg károsak is lehetnek akvárium élővilágára még minimális mennyiségben is!
 
Sztem. ez echte mészkő, ilyet hoztam az Adriáról nyáron.Meglepne, ha nem pezsegne a sósav hatására.

Én azonnal kivenném.Keress más köveket.
 
Kiprobáltam,egyenlőre csak ecet volt itthon.Azt öntöttem rá és hát :( sajnos hallottam a pezsgést bár nagyon kellett fülelni nem volt nagyon észrevehető.
Kiprobálom még sósavval.Valaki tud valami tippet,hogy valami hasonló követ honnét tudnék beszerezni?Vagy esetleg tippet a berendezés átalakítására?
Egyenlőre ez az egy ötletem volt a berendezésre,most egy kicsit legrekedtem.
 
Elkészült a várva várt világítás:)
Az alapot egy kiselejtezett horganyzott lemez szolgáltatta amit hajlítással majd hegesztéssel formára alakítottal.Egy kis kezelés és szerelés után nagyjából el is készült.Szépen üzemel!Még egy kis csinosítás lesz rajta de lényegében készen van.18Wattos Power compact cső került bele.




Probálok majd szebb makró képeket is feltenni egyenlőre ilyre futotta.
Kövek még az akiban vannak jövő héten utánajárok mik a lehetőségek addig naponta cserélem a vizet.
 
Rég nem írtam már Nanom állásáról de sajnos eddig nem volt időm rá se jó ötletem pontosan mit is kezdjek vele és állt a projekt!
De most ismét tudtam kicsivel több időt szentelni rá plusz jött egy kis ihlet és most egy "újraindítással" ismét beindítottam a projektet!
A 3 db kő amit már hónapokkal előtte beleraktam nem engedett ki semmi féle meszet ugyh benne hagytam 3-4 neonhal társaságában,vígan elvoltak.
A hét közepén beszereztem a helyi akvaristánál 2db füvet.Kipakoltam a régi növényeket és helyükre csak fű került.
Élőlények jelenleg 4 db 1-2cmes kis hal (sajnos a nevét nem tudom de nanoba ajánlották,hogy nem nő nagyra).Továbbá 3db garnéla 1Cherry,2 Amano
Sajnos csak az Amanoról tudtam értékelhető fényképet csinálni.
A tervem az hogy szép füves legyen a terület semmi más.Még szeretnék bele jópár garnélát még esetleg pár kisebb méretű halat.Aztán majd kiderül.Érdekel a garnélák szaporítása remélem eljutok addig a pontik:).Addig pedig várom a fejlődését a fűnek és hogy a garnélák megnőjenek.
Jelenlegi helyet:






Ui: Ahhoz,hogy a fű szépen elszaporodjon mi kell?A nanomat tápozom,co2ből csak 1ml happy carbot kap.Ez elegendő?
 
Back
Oldal tetejére