• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Bad Nature in 89l

Nem akarsz ennél inkább valami durvábbat építeni? Olyat ahol nagyobbak a magasságkülönbségek, szakadékkal, kőomlásal stb...?

Akarnék én sok mindent, csak a kellő tehetség, és még 200 kg kő hiányzik. :ROFLMAO:
Viccet félretéve, épp az előbb írtam, hogy egy szurdokot még talán megnéznék a végleges irányvonal eldöntése előtt, csak többek között időből sem állok túl jól, meg aztán az építésnél nálam a karbantarthatóság is nagyon fontos szempont, ezért a nagyon girbegurba eleve kiesik.
 
Hm... víz alatt mennyit sötétednek a kövek?
Csak mert jó ez a szárazon legózás, de én a helyedben ha megvan a kb. végleges forma spricniznék egy adag vizet az egészre hogy nedves és így sötétebb legyen... Mert úgy teljesen más formát mutathat, főleg, ha felülről lövöd meg erősebb fénnyel (árnyékok, etc. nem kell magyaráznom :) ).

Az utolsó scape egész jó, bár nekem kicsit túlságosan is lágyak az emelkedések benne ha érted mire gondolok. Plusz jobboldalt hátul nem próbálsz meg még egy, kisebb "hegycsúcsot" csinálni? És akkor közötte ott a hátra ívelő völgy, ami kiadná a mélységérzetet jobban talán kicsit.
 
Hm... víz alatt mennyit sötétednek a kövek?
Csak mert jó ez a szárazon legózás, de én a helyedben ha megvan a kb. végleges forma spricniznék egy adag vizet az egészre hogy nedves és így sötétebb legyen... Mert úgy teljesen más formát mutathat, főleg, ha felülről lövöd meg erősebb fénnyel (árnyékok, etc. nem kell magyaráznom :) ).

Egész sötétszürkék lesznek a víztől, de a textura ugyanígy látszik, még ha nem is lesz ennyire uralkodó.
A barna anyag azonban szerintem valami lerakodás rajta. Azzal nem is igen számolok, pedig elég jól néz ki. :)

Az utolsó scape egész jó, bár nekem kicsit túlságosan is lágyak az emelkedések benne ha érted mire gondolok. Plusz jobboldalt hátul nem próbálsz meg még egy, kisebb "hegycsúcsot" csinálni? És akkor közötte ott a hátra ívelő völgy, ami kiadná a mélységérzetet jobban talán kicsit.

A következő építménynél @Jopet korábbi javaslata alapján én is magasabb emelésekkel akarok operálni, már ha sikerül még valami értelmes dolgot összehozni.
Ezt a jelenlegit is el tudnám képzelni erősebb emelésekkel, de csak elméletben. A kövek nagy részét az alacsony magasságuk okán cserélni kellene, márpedig nem igen van mire. :(
A távol látszó sziklákra meg akkor térjünk vissza, ha ez lesz a végső építmény. ;)
Köszönöm!
 
Köszi, de ha már így felajánlottad, kellene egy szabadon hozzáférhető, teli bankszámla, meg egy lakás is, ahova a köveket felvihetem majd... ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Majd Tibibácsi elintézi, én csak a szállításban tudok segíteni ;)
 
No és akkor még egy...
View attachment 33009

View attachment 33010
Jöhetnek a vélemények, meg a @Jopet féle sav. :p
Az építmény patent. Amit tudok savazni az az, hogy mennek hátrafelé a hegyek oszt' jóvan. Kellene valami fókuszpont, amire felkapja az ember a fejét. A baloldali főkő még mindig nagyon jó, talán ebben a beállításban a legjobb eddig. Egyéb fókusznak valamit kellene építeni majd a hegyek tetejére, de még jobb lenne, ha feljebb emelnéd a főköveket hogy jobban kitöltsék vertikálisan az akváriumot és akkor mehetne alulra is vmi fókuszpont. Csak mert kérted! :) Amúgy tényleg patent.
 
Köszi srácok! Már majdnem neki is estem, mikor rájöttem, hogy a nagy kövön nem is tudok emelni! :wideyed:
A kő 25cm magas, 2cm a vízfelszín távolság, 4cm az aljzat, az akvárium meg 35,2cm magas.
Ez azt jelenti, hogy jelenleg 4,2cm van a vízfelszínig. Ebből már nem adnék le.

@Jopet-nek ugyanakkor sikerült tényleg érzékeny pontra tapintania.
Mert bár hátul már jelenleg is van egy hátsó hegynek szánt kő:
upload_2017-6-18_21-0-36.png
(amit szintén nem tudok már emelni), de tény hogy fókuszpontnak elég gyenge lesz az aranymetszésben lévő repedés. :p
Ha ezt valósítom meg, talán egy sziklafalról lógó fával próbálkoznék...
upload_2017-6-18_21-30-28.png

Béla bátyám! Lesz itt apró kő, de szegény ember vízzel főz, én meg még csak főzni sem tudok. :D
Ez egyelőre csak a berendezésre van...

@ideoda sajnos a bal oldalon elfogytak a kövek, így ha ez lesz a végleges (sz)kép akkor tényleg a növényekkel kel majd bűvészkednem. :rolleyes:
 

Attachments

  • upload_2017-6-18_21-29-48.png
    upload_2017-6-18_21-29-48.png
    8.3 KB · Megtekintések: 6
Egy kis játék a hármassal:
View attachment 33029
Szerintem ne tovább, ezt kerestük(y), kis finomítást azért még belevihetsz. Pl. elöl, középen a frontüveggel párhuzamosan fekvő kő nálam eléggé lezáró hatású, cserélném, fordítanám vagy törném, a többi kövön a repedéseket, illesztéseket jobban megmutatnám, nem takarnám el növényekkel, sőt ha lehet még kisebb kövek ragasztásával kialakítanék még többet is rajtuk.
 
Utoljára módosított:
Vasárnap lesz 5 hónapja hogy utoljára hírt adtam az új akváriumról. (vagy hát arról, ami megvan belőle)
Sajna azóta nem igazán haladtam, pedig végre (majdnem) kész a lakás felújítás, és @Jopet Gergőnek hála, van már normális építő keretem is, szóval már ez sem lehet kifogás, építeni kell. :p
Így hát tegnap újra munkára fogtam magam, és rittyentettem is olyat, hogy meg se mutatom! :ROFLMAO:
Ma aztán újra nekiálltam, de sehogy nem jött össze, amit szerettem volna. Így aztán ismét visszatértem a landscape vonalra, de ott meg előre nem találtam köveket itthon.
Így aztán inkább ismét játszottam egyet a photoshopban. Az a nekem való kihívás! :rolleyes:
upload_2017-11-16_22-54-1.png

upload_2017-11-16_22-54-18.png

Így PS után szerintem a teteje már egészen vállalható... :whistle:
 
Szia Sanyi!

Akarnék én sok mindent, csak a kellő tehetség, és még 200 kg kő hiányzik. :ROFLMAO:
Kicsit hiányos a hegység!
Eladó bazalt sziklák 0,5-6kg-os sötétszürke (víz alatt majdnem fekete) darabok 100Ft/Kg áron, összesen kb. 60kg (nincs több hely a pincében).
Egyben 5.000Ft.

40x40-es lapokon vannak:
View attachment 43146 View attachment 43147 View attachment 43148 View attachment 43149 View attachment 43150

AmegA
 
Back
Oldal tetejére