• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Muti a szekrényed :)

Most egy kicsit bogarat ültettél a fülembe :), kíváncsi leszek hogy fog elindulni és lelégtelenedni ez a rész a szűrésben, de azért bízom benne, hogy a 2080-ban van némi erő, hogy kitolja a levegőt. Igaz visszagondolva a DIY CO2 reaktorommal voltak szívások, abban is takarítás után feltelt a levegő, és hiába szívogattam a nyomó oldalt, míg azt nem légtelenítettem le, nem tudod feltelleni a szűrő, és így persze el sem indult. A kézi pumpát nem is említem :mad:. Szerencsére a CO2 reaktoromon volt légtelenítő csavar (hálózati vízszűrőből készült), így könnyű volt légteleníteni, de sok időbe telt, most talán, hogy atomízer van fenn aminek ugye nincs fojtása talán nem lesz gond. Másik dolog amiben bizakodom, hogy én alulról tudom tölteni az akváriumot, a csatlakozás pedig az egyik szívóágra van kötve, így elméletileg ez is rá tud segíteni a szűrő indítására, ha jól érzem a dolgot akkor nem is kell a szűrő feltöltéséhez megszívnom majd a nyomó ágat, mert először úgyis a szűrőbe fog menni a víz, és mint a nyomó mint pedig a szívó ágon el tud a levegő, és ha már a rotor vízben van akkor nincs gond. De ha minden terv dugába dől akkor még azt a megoldást is meg tudom csinálni, hogy van még itthon Eheim T idomom, és szimpla csapom, amit beteszek a szűrő kifolyó ágába és a csap segítségével le tudom légteleníteni a szűrőt.
 
Utoljára módosított:
Tetszik a szekrény, csak egy apróság zavar. Biztonsági szempontból nem a legszerencsésebb az elosztókat és a szűrőket (egyéb vizes dolgokat) 1 fakkba rakni. Takarításkor óhatatlan a víz szivárgása, felcsapódása, stb. Ilyenkor azért lehet gond. Egyébként hasonlóan van nekem is megoldva a szekrény...De azért egy Fi-relét beiktattam a rendszerben...Csakhogy egy rosszul sikerült takarítás után már ne a családnak kelljen elszenesedett testemen átlépdelnie! :)
Vállalom ezt a "rizikót" :)
 
.De azért egy Fi-relét beiktattam a rendszerben.
Fi relé nálad hol van elhelyezve? Én is gondolkodom rajta,(pl van olyan mi hasonló mint az időkapcsolóink) de mivel nem olcsó, jobban járnék ha a lakás biztosítékaihoz tenném, így mindenki védve lenne a házban.
 
Fi relé nálad hol van elhelyezve? Én is gondolkodom rajta,(pl van olyan mi hasonló mint az időkapcsolóink) de mivel nem olcsó, jobban járnék ha a lakás biztosítékaihoz tenném, így mindenki védve lenne a házban.

Hát nekem elvileg a kapcsoló szekrényben van Fi-relé, de a saját lelki nyugalmam végett én az akvárium szerénybe is tettem egyet. Onnan kötöttem tovább minden aljzatot.
Talán itt a topikban van kép a szekrényemről.

Szerk:
Itt nincs, de akkor a The Dream Within naplómban vannak képek.
 
Végre megcsináltam a mikrokapcsolós világítást a szekrénybe, most már tudtam normális képet csinálni róla.
Az én szekrényem így néz ki:

15217989229_7c0c72a7ee_o.jpg
 
Hali! Miért kell a két külső szűrő?
Nem kell, de jó ha van.
Valóban kissé túl volt méretezve a szűrésem abban az időben, amikor a fénykép készült.
A beruházás előtt sokáig gondolkodtam, hogy melyik verzió legyen?

a.) 1 x Eheim 2080
vagy
b.) 2x Eheim 2075 vagy 2x Tetra 1200

Végül a 2 db Tetra lett, mert féltem, hogy nagyon megszívom ha a 2080 megáll és napokig kell várni a javítására.
Több mint két évig ment a két szűrő egyszerre és nem okozott gondot a nagy áramlás.
Olyan volt, hogy az egyik szivárgott kissé és emiatt le kellett állítani, de a másik akkor is ott dolgozott az akvárium alatt. Én meg nyugodtan tudtam aludni és nem kellett alga bummtól rettegnem.
 
Egy kis frissítés:

16156419759_c958d24cc2_c.jpgwhat is not visible by eMZé, on Flickr

Eléggé sok minden változott:
- a szűrés
- 2 kg CO2 palack cserélve lett 5 kilósra
- kikerült az UV
- megtelt a szerszám tartó
- Polifoam borítást kapott a bal oldal (véletlenül pont GA színűt)
- nagyobb lett a rendetlenség

A nagyobb palackra váltást mindenkinek csak javasolni tudom - feltéve, hogy elfér - így sokkal gazdaságosabb az üzemeltetés.
 
kikerült az UV
Miért???(valami egyedi oka van ,vagy csak ugy??)
Polifoam borítást kapott a bal oldal
Ez jobb mint a hungarocell????
nagyobb lett a rendetlenség
:)
A nagyobb palackra váltást mindenkinek csak javasolni tudom - feltéve, hogy elfér - így sokkal gazdaságosabb az üzemeltetés.
Ezt csak megerősíteni tudom Zoli;)
Jut eszembe a 2 kg-os pont kifogyott a cserénél??Kíváncsi lennék meddig volt elég neked.
 
Miért???(valami egyedi oka van ,vagy csak ugy??)
Nagyon régen nem használtam. A Twinstar mellett nem valószínű, hogy kellene. Ha még is kellene, akkor 10 perc alatt be tudom kötni.

Ez jobb mint a hungarocell????
Mármint styrofoam. A Styrofoam nem arról híres, hogy jól szigetelné a hangot, viszont kiválóan töredezik.
A Polifoam rugalmas, ami nem utolsó szempont mivel szoktam pakolászni a szekrényben.

Jut eszembe a 2 kg-os pont kifogyott a cserénél??Kíváncsi lennék meddig volt elég neked.
2 kg - 5 hónap
5 kg - 14-15 hónap
 
Nem kell, de jó ha van.
Valóban kissé túl volt méretezve a szűrésem abban az időben, amikor a fénykép készült.
A beruházás előtt sokáig gondolkodtam, hogy melyik verzió legyen?

a.) 1 x Eheim 2080
vagy
b.) 2x Eheim 2075 vagy 2x Tetra 1200

Végül a 2 db Tetra lett, mert féltem, hogy nagyon megszívom ha a 2080 megáll és napokig kell várni a javítására.
Több mint két évig ment a két szűrő egyszerre és nem okozott gondot a nagy áramlás.
Olyan volt, hogy az egyik szivárgott kissé és emiatt le kellett állítani, de a másik akkor is ott dolgozott az akvárium alatt. Én meg nyugodtan tudtam aludni és nem kellett alga bummtól rettegnem.
Mindent értek :) köszi a választ! Én két éve kezdtem komolyabban foglalkozni az akvarisztikával. Erre a fórumra is most regisztráltam mert nagyon sok mindent kell még tanulnom :)
Nem kell, de jó ha van.
Valóban kissé túl volt méretezve a szűrésem abban az időben, amikor a fénykép készült.
A beruházás előtt sokáig gondolkodtam, hogy melyik verzió legyen?

a.) 1 x Eheim 2080
vagy
b.) 2x Eheim 2075 vagy 2x Tetra 1200

Végül a 2 db Tetra lett, mert féltem, hogy nagyon megszívom ha a 2080 megáll és napokig kell várni a javítására.
Több mint két évig ment a két szűrő egyszerre és nem okozott gondot a nagy áramlás.
Olyan volt, hogy az egyik szivárgott kissé és emiatt le kellett állítani, de a másik akkor is ott dolgozott az akvárium alatt. Én meg nyugodtan tudtam aludni és nem kellett alga bummtól rettegnem.
Szia! Köszi a válaszod! Én két éve kezdtem el akvarisztikával foglalkozni. 250-es akival egyből :) technikailag még kezdő vagyok azért érdeklődöm lelkesen :) Ahogy nézem ezt a fórumot, ha komolyabb technikát szeretnék, még a szekrényemet is le kell cserélnem, pedig direkt az akihoz vettem :)
 
Egy kis frissítés:

what is not visible by eMZé, on Flickr

Eléggé sok minden változott:
- a szűrés
- 2 kg CO2 palack cserélve lett 5 kilósra
- kikerült az UV
- megtelt a szerszám tartó
- Polifoam borítást kapott a bal oldal (véletlenül pont GA színűt)
- nagyobb lett a rendetlenség

A nagyobb palackra váltást mindenkinek csak javasolni tudom - feltéve, hogy elfér - így sokkal gazdaságosabb az üzemeltetés.

Nagggyyyooon komoly az a szűrőőő :)
 
Back
Oldal tetejére