• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Muti a szekrényed :)

Vannak még szekrények a fórumon, igazából tényleg jó lenne ide tartalomjegyzék szerűen belinkelgetni őket.
Itt találod az enyémet:


Szép munka. Alighanem ez a legszebb eddig! Gratula hozzá!
 
Éppen ma reggel ötlött fel bennem a kérdés, vajon mennyi plusz cső kell egy szekrényben, hogy a külső fűtő is beférjen, ki lehessen emelni a szűrőt, ha kell, az akvárium mellett viszont ne hullámokban görbüljön a cső. Nálad hátul jönnek-mennek a csövek? Mennyi tapadókorong kell, hogy a helyükön maradjanak?
Szerk.: megvan a napló, látom, oldalt jönnek azok a csövek...
 
Utoljára módosított:
Az enyem most keszul. Holnap johet a technika is :)

943648451image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



503487497image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

817963694image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

463739940image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



964440212image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Engem megvettél a bútorral. :) Szeretem az olyan apró finomságokat, mint a világítás, akasztók és hasonlók.
 
Nagyon komoly és pofás kis szekrényt raktál össze, gratula. De ez lesz a végleges helye ? Mert én a mögötte lévő radiátor miatt egy kicsit aggódnék.
 
Látom, sokatoknak van 2 TetraTec szűrője...egymással szemben vannak a be-és kifolyó ágak?? Nem zavarja így a halakat, hogy hol jobbról, hol balról nyomja őket a víz?
 

Tetszik a szekrény, csak egy apróság zavar. Biztonsági szempontból nem a legszerencsésebb az elosztókat és a szűrőket (egyéb vizes dolgokat) 1 fakkba rakni. Takarításkor óhatatlan a víz szivárgása, felcsapódása, stb. Ilyenkor azért lehet gond. Egyébként hasonlóan van nekem is megoldva a szekrény...De azért egy Fi-relét beiktattam a rendszerben...Csakhogy egy rosszul sikerült takarítás után már ne a családnak kelljen elszenesedett testemen átlépdelnie! :)
 
Éppen ma reggel ötlött fel bennem a kérdés, vajon mennyi plusz cső kell egy szekrényben, hogy a külső fűtő is beférjen, ki lehessen emelni a szűrőt, ha kell, az akvárium mellett viszont ne hullámokban görbüljön a cső
Én így oldottam meg a dolgot ;), persze nálam csak egy szűrő van.
21637425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_l.jpg

Sajna muszáj volt a zöld csöveket használni, mert az átlátszó szilikonnak vékony a fala, és az ista atomízer "kifelétekerős" tömlőszorítási megoldása nem fogta meg , másik zöld látványelem az UV szűrő trafója, ez gyárilag ilyen, vagyis ki van öntve gyantával, és persze volt fedele is amíg oda nem koccoltam valamihez. Hopp , megvan a csavarhúzóm :D:D

Hely hegyek, bal oldalra majd valami polcot szeretnék csinálni. Szerencsére a CO2 palackot nem kell a bútorban tárolnom, mivel a szekrény mögött van egy tároló (bár inkább lomtár), és oda került a 10 kilós palack, falat persze fúrni kellett, de nemcsak ez miatt ;).
21637421_b8f93df7a473ba156f13d2c538d3bc42_l.jpg
 
Egy dolgot nem értek. Már többször is láttam megoldásnak, hogy a külső fűtőalacsonyabban van, mint a szűrő adapter. Elvileg ott meg tud szorulni a levegő... Most pont azzal volt bajom, hogy simán csak a kifolyó csőben lett egy légbuborék és nem indult be a szűrőm bekapcsolás után. Meg kellett emelnem a csövet, hogy a bubi ki tudjon menni. Szóval nem igazán értem, hogy egy ilyen megoldásnál, ahol ilyen alacsonyan van a fűtő, hogy lehet egy karbantartás után elindítani a szűrést...
 
Back
Oldal tetejére