• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Muti a szekrényed :)

Aaaahhhaaaaa.:eek:
Te egy világ körüli útra is elmehetsz nyugodtan.Akkor is elpöfög az akvárium rendben:).
Szünetmentes is van esetleg az egységben??????Mert csodálkoznék ha az hiányozna;)
Nagyon frankó a gépészeted(y)
@Evereka ....csodálkozhatsz mert az nics belőve....létezik de kell akukat cserélni benne. Amit még nem oldottam meg, az a gombnyomásos szűrőleállás etetésnél, de tervben van
 
@Evereka ....csodálkozhatsz mert az nics belőve....létezik de kell akukat cserélni benne. Amit még nem oldottam meg, az a gombnyomásos szűrőleállás etetésnél, de tervben van
Off: az engem is erdekelne foleg olyan verzio ami magatol visszakapcsol. Mert ugye az sajna neha elmarad...

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok,
Megint egy nem teljesen ide illő témával jöttem, ha kellene új téma neki akkor kérem, hogy a moderátorok közül valaki szóljon és csinálom is, de feleslegesen nem szeretném a fórum témáinak számát növelni.

Szóval a probléma:
Van egy 60x40-es alapterületű szekrényem(belül kicsit kissebb az oldalak miatt), na most ebben van egy szűrő, egy co2 palack illetve egy hydor vízmelegítő. Valahogy meg kellene oldani a csövek elhelyezését úgy, hogy a fűtő függölegesen legyen és ne feszüljenek a csövek.
Ti hogy rendeznétek el ebben a szekrényben(kép), illetve mennyire baj az, hogy a fűtő a szűrő alatt, vagy egy vonalban van. Minden féle ötletet szívesen veszek az elrendezéssel kapcsolatban. GA-s csöveket vettem tehát a azoknak a "keménységéhez" viszonítsatok :)

Képek:

649c1352fe85726085fbb231d4db246f.jpg
56abc6082bc9a64102ff6839c72718f2.jpg
f8ce6149a43a64c72c77d224d55bd07a.jpg




Nagyon szépen köszi
 
Nálam az alábbi rendszer szerint van elrendezve. Az UV-c szűrő helyett be lehet tenni például egy levágott szívópipát. Az annyira szerintem nem gond, hogy a szűrő mellé, alá kerül a fűtő, hanem az, hogy megnő a csőhossz is, és szerintem ezért szívok vele én feltöltéskor. Ugyanis ha ez a szakasz tele van vízzel, akkor egyszerűen megáll az üres szűrő vízfeltöltése, mert a csőben lévő "sok" víz miatt nem tud távozni a levegő. Ilyenkor én ki szoktam venni a lillyt az akváriumból, és kiöntöm a belőle és a csövekből amennyi vizet csak tudok. Persze a fűtőben meg az alsó szakaszban még ekkor is benne marad, viszont az már nem olyan sok, mert így azért már elindul a szűrő önfeltöltése.


21637425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_l.jpg
21637421_b8f93df7a473ba156f13d2c538d3bc42_l.jpg
 
Egy kis kuplerájt is szabad mutogatni?:D
30-as kocka alatt 45 széles szekrény (gondolva egy esetleges váltásra). Benne egy ötkilós palack, egy Tetratec EX600 és egy csomó szir-GERONIMO:)
Az ajtón pedig egy zár van, gyerekmentesítés miatt:)
kupi.jpg
 
Persze ez függ a bútor stílusától/megjelenésétől is, de én fentre, a szekrény oldalára raknék zárat.
Én ha maradnék a diszkrét ADA stílusnál, és van elég hely a bútor mögött akkor hátra tennék zárat, amit egy egyszerű rudazattal vinnék előre. Elöl elég lenne egy L alakban meghajlított pálca ami elfordulva beakadna az ajtóra szerelt kis lemezben vagy L alakú képkeret tartó facsavarban.
 
Back
Oldal tetejére