• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Motu Nui 200l

Akkor a következő kérdésem az, hogy vajon melyiké lehet. Hólyag és pajzscsigák vannak bent illetve ellenük helena. Ha helena akkor nem zavar, de a kissebb csigákat inkább nem hagynám szaporodni. Ezt a petezsákot simán ki lehet szedni?
Na ez jó kérdés, nem tudom melyiké lehet.
Talàn próbáld meg leszippantani, vagy szétnyomni, bár ez ilyen kocsonyás cucc.
 
Na ez jó kérdés, nem tudom melyiké lehet.
Talàn próbáld meg leszippantani, vagy szétnyomni, bár ez ilyen kocsonyás cucc.
Köszi szépen, megpróbálozom majd vele. A csigák egyedül is tudnak szaporodni? Mert elvileg hólyagból csak egyet látok, legalább egyszerre mindig csak egyet

Tapatalkkal küldve az én EVA-L09 eszközömről
 
Sziasztok!

Ismét jelentkezem a kis szörnyecskéimmel, csak most videóra vettem őket hátha jobban megállapítható hogy mifélék.
https://www.dropbox.com/s/bsvnfymqsckzvc6/VID_20171112_095441.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/isopjundr62ilyb/VID_20171112_095652.mp4?dl=0
Ha esetleg tudjátok, hogy mik ezek akkor kérlek ne tartsátok magatokban.

Szerintetek ha elkezdeném a halak betelepítését akkor elfogyasztanák őket vacsorára?
Lehet hogy megeszik őket. Én lehet megkínálnám őket egy kis carboval. Ha ki tudod venni a dekort amin vannak leecseteled töményen , ha nem akkor víz alatt fecskendővel.
 
Lehet hogy megeszik őket. Én lehet megkínálnám őket egy kis carboval. Ha ki tudod venni a dekort amin vannak leecseteled töményen , ha nem akkor víz alatt fecskendővel.
Sajnos az kb. az egész elbontásával járna, mert lassan mindenhol ott vannak. Ezért gondoltam hogy valamilyen hallal fel kéne etessem őket. Egy kettő ami elszabadult az a vízben fickándozik.
 
Sajnos az kb. az egész elbontásával járna, mert lassan mindenhol ott vannak. Ezért gondoltam hogy valamilyen hallal fel kéne etessem őket. Egy kettő ami elszabadult az a vízben fickándozik.
Páncélosok szeretik a férgeket, kukacokat. Valamelyik kisebb fajtát lehet bepróbálnám.
 
Páncélosok szeretik a férgeket, kukacokat. Valamelyik kisebb fajtát lehet bepróbálnám.

Régen voltak nekem, de ha jól emlékszem akkor a páncélosok túrnak is. Elég friss még minden, kikapnák a növényeket. Vagy rosszul gondolom?
 
Régen voltak nekem, de ha jól emlékszem akkor a páncélosok túrnak is. Elég friss még minden, kikapnák a növényeket. Vagy rosszul gondolom?
Törpék talán nem, de ezért írtam a carbot. Víz alatt, célzottan fecskendővel megkínálod azt nem hiszem hogy túlélik.
 
Üdv Mindenkinek!
Több mint egy hete nem jelentkeztem. Hétfőn volt 1 hónapos az akvárium. Heti 50% körüli vizcserékre áltam rá és továbbiakban is 3-3ml MIC-MAC tápot adagolok 5ml excellel.
A jó hír sikerült végül a férgeket kiírtani (legalábbis a látható helyeken nem látok). Legalább egy problémával kevesebb van. Megfogadtam @killer tanácsát és a múlt héten a betelepítésnél beszereztem pár törpe coryt. Kedden este a beszoktatás után telepítettem be a halakat és másnapra már gyakorlatilag az összes látható helyen eltüntették a kis élősködőket.
Alga fronton sajnos a helyzet változatlan. A szakállalga egyre több növény levelén telepszik meg, néha az üvegen is látok párat, de azokat az algakaparóval vízcserekor eltüntetem. A zöld pontalga a sziklákat eléggé támadja, de az otok dolgoznak rajta hogy ne így legyen.
A hidrák száma is gyarapszik, de egyenlőre nem olyan vészes, bár se a garnélák se a coryk nem mennek oda ahol ők tanyáznak, szóval ott a karbantartás rám vár
A növények egy része lassan nő kivétel a tripatia, mert az már elérte a vízfelszint. Jövő heti vízcserénél nekiesek és jól megritkítom aztán nőhet megint amennyit akar.
 
Utoljára módosított:
A múlt héten beszerzett élőlények listája:
7 db amano - így összesen 10 db van belőlük
10 db Vörös neon
10 db Arany kolibrihal
3 db Oto
4 db törpe corydoras nagyon jópofák ajánlom mindenkinek
4 db helena csiga - sikeresen vették az akadályt és nekiestek a hólyagcsigáknak, az egyetlen nagyobb pédányt sem látjuk már (pedig a feleségem már nevet is adott neki - ő volt Turbó)
A nanoból átkerült 2 db zebracsiga - ott mindenáron ki akartak menni a levegőre, szerencsére itt már nem próbálkoznak ilyenekkel
Képeket töltök majd fel holnap ha lesz időm.

Köszi, hogy benéztél! Bármi tanácsot szívesen fogadok :)
 
És akkor pár részletfotó:
A szörnyecskék amikor voltak és ahogy a kori az első percekben nekiállt felfalni őket. a harmadik kép kb. 1 héttel a halak betelepítése után készült (tiszta a kő :) )
IMG_20171109_195611.jpg IMG_20171114_194918_1.jpg IMG_20171120_183218.jpg
A rangidős amano mama:
IMG_20171114_194918_1.jpg
És egy a nanoból átkerült Red Cherrykből
IMG_20171120_183046_1.jpg
 

Attachments

  • IMG_20171120_182739_1.jpg
    IMG_20171120_182739_1.jpg
    275.4 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!
Ismét eltelt egy hét, a heti karbantartás tegnap megtörtént.
Üvegről az algát lekapartam, a tripátiát erősen megnyirtam. Talán kicsit rossz helyre ültettük. Lehet majd valamikor át kell helyezni, mert elégé takarja a fényt a többi növény elöl.
Mivel az algahelyzetem nemnagyon akar javulni ezért egy kicsit változtattam a világítás időtartamán és a fényerején.
Eddig 12-21-ig világítottam 45%-ra dimmelve, a növények a tripátián és a ludwigián kívül (ezek magasra nőttek már) nem fejlődtek.
Szóval a mostani helyzet 60%-ra növeltem a fényerőt és lecsökkentettem a világítás idejét 14-21-ig ami most 7 óra.
Remélem, hogy így kiegyensúlyozódik majd minden.
Nyugodtan szóljatok, ha hülyeséget csináltam. Minden segítséget szívesen fogadok és köszönök.

És akkor jöjjenek a képek:
Nyírás és vízcsere után ilyen lett
IMG_20171127_183039_1.jpg

algahelyzetről pár kép:
igyekszem beszerezni egy fecskendő és megpróbálom carboval elintézni őket, mert ahogy látom maguktől nem akarnak eltünni
IMG_20171127_165948.jpg IMG_20171127_165956.jpg IMG_20171127_183052.jpg


Tervezem víztesztek beszerzését. Ti mit tanácsoltok mit kellene mérjek először?
 
nekem kicsit kopasznak tűnnek a fák.
egy kis bolbitis vagy microsorum szerintem jól mutatna bedugdosva közé, de majd az akvakertész szakik leszólják az ötletem :D
 
nekem kicsit kopasznak tűnnek a fák.
egy kis bolbitis vagy microsorum szerintem jól mutatna bedugdosva közé, de majd az akvakertész szakik leszólják az ötletem :D
Köszi a tanácsot.
Nekem is egy kicsit ritkásnak tűnik. Eredetileg azt hittem hogy a ranunculus magasabbra fog nőni, de jelenleg alig látszik ki a kövek mögül. Pedig olyan szép pálma szerű levelei vannak.
Már gondolkodtam pár kissebb anubias vagy inkább buce beszerzésén.

jah és most hogy mondod a növénylistából kimaradt egy két kissebb tő microsorium propertus windelov amit a társas akvából hoztam át. Elég kicsik alig látszanak ki a fa mögül de majd megnőnek
itt találhatók:
IMG_20171127_183039_1karika.jpg
 
Köszi a tippet. Nekem is tetszene.
Kicsit utánnaolvastam, de nem tudom hogy low tech körülmények között hogyan fejlődne.
Te lágyvízben tartod CO2-vel?
nálam közepesen és kemény vízben van lowtech körülmények között.
Jársz Bp-en? Ha jól tudom Boráros térre érkezik a szigetszentmiklósi hév. Én Corvin negyednél dolgozok. Ha jársz erre adok kipróbálásra. Épp kinőtte nálam a helyet, így néhány kisebb hajtást raktam csak vissza, de még maradt belőle rendesen ;)
Ahogy elnézem nálad a hosszabb leveleknek is lenne helye. Nálam 35cm magas akváriumban már kezdte kinőni a helyet.
Ráadásul @Szabó Henrik szerint lehet valami extra verzió mert elég cakkos a levele (mikor mondta én is néztem hogy a másik akváriumomban lévő tényleg kevésbé szabdalt) :)
 
nálam közepesen és kemény vízben van lowtech körülmények között.
Jársz Bp-en? Ha jól tudom Boráros térre érkezik a szigetszentmiklósi hév. Én Corvin negyednél dolgozok. Ha jársz erre adok kipróbálásra. Épp kinőtte nálam a helyet, így néhány kisebb hajtást raktam csak vissza, de még maradt belőle rendesen ;)
Ahogy elnézem nálad a hosszabb leveleknek is lenne helye. Nálam 35cm magas akváriumban már kezdte kinőni a helyet.
Ráadásul @Szabó Henrik szerint lehet valami extra verzió mert elég cakkos a levele (mikor mondta én is néztem hogy a másik akváriumomban lévő tényleg kevésbé szabdalt) :)
Teljesen igenytelen. Egy baratom szaporitja halasboltban minimal feny mellett csapvizben.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére