• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Montage ragasztó

pataslo

Új regisztrált
Sziasztok,

Szárazföldi kertészeti technikában használatos egy ragasztóanyag, amivel lehet növényeket rögzíteni károsodás nélkül ide-oda. Orchideáknál, Tillandsiáknál használják kötözés nélkül. Hallottatok ilyenről akvarisztikában már? Én az aqua-medic-nél találtam lágykorall-ragasztót, de ennyivel kifújt a kutatható piacom:)
Ti jöttök! Kövekre mivel és hogy kötöztök, vagy csak ADA-kötözőkövek és fonal? Microsorum P.-t akarnék rögzíteni.

Köszi előre is,
P.
 
Az említett terméket nem ismerem, de az ADA Wood Tight - páfránykötöző terméke lenne haszálható a microsorumhoz. A "nagyobb" növényeket ezzel fogatják oda a fához. Persze ADA előtt is volt felkötözött növény, így bármi mással is megoldhatod, csak ennek praktikus a használata.

Fonalat, cérnát, damilt stb. nem használnék ilyen tipusú növényhez, mert nem praktikus, könyen kikezdik a halak, vagy elbomlik és nehéz vele úgy bánni hogy ne okozz sérülést a növényben. A kötésnek pedig jó ideig meg kell maradnia, hogy a növény kellően meg tudjon kapaszkodni a fán.
 
Hy... Én a Damilt , illetve Fonott zsinort (horgász kellék) ajánlok.. mind kettő horászatra fejlesztve igy a vízben nem korrodálnak , fény állóak, és több vastagságban vannak. De ha gumit szeretnél ami rugalmas és jól tart az is van olyan ami vízálló(Értem it hogy nem bomlik a vízben) Power Gum ez is horgászatra fejlesztve... de nézz szét a kínálatban ..és ami szimpatikus és árban is jó... Cérnát én se ajánlok illetve egyéb gumi terméket...az Ada cucc is jó, de azt még nem használtam...
163651.jpg

A Royal Team kaméleon......beolvad a környezetbe....
163650.jpg

És egy pár fonott...szinre vastagságra rengeteg a választék .. remélem sikerült jó tippet adnom ;)
 
Ha már ez a téma, vannak úgynevezett fluorocarbon horgászzsinórok.

Törésmutatója megegyezik a vízével, kvázi nincs kontúrja vízben.
 
Back
Oldal tetejére