• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

Nos, korántsem készülök hiánypótló írásra, de még sosem írtam hasonlót sem, úgyhogy ideje elkezdeni, persze nem túl komolyan... ;)
Mivel erős nyírást tartottam ma, ezért a gondoltam "egykosszal" szétkapom a két legnagyobb mohagombócomat is, hiszen már kezdtek eléggé szemetesek lenni (beleragadó apró levéldarabkák, halkaja, stb). Miért ne csináljak fotókat közben?! Gondoltam, és elő is kaptam a masinát. Most pedig itt ez a poszt, hátha érdekel valakit.
Először természetesen szedtem pár követ. Szempont volt, hogy legyen lapos, és "kötözhető", azaz legyen legalább egy olyan pont rajta, ahol a damil kellő biztonsággal rögzíthető, és nem fog lecsúszni. Utána jön a kőleves elkészítése! Gyöngyöző vízben kb 20 percig ha nem is puhára, de legalább sterilre főzzük a kavicsokat.
16550041339_530d3d78ba_c.jpg
16113845194_1e07913d8f_c.jpg
Közben óvatosan becserkésszük a gombócokat,
16528892247_d63b4425e3_c.jpg
és kivadásszuk őket!
16736147735_83249d25eb_c.jpg
Innen már nem menekülnek!
16548733550_160a6ee08b_c.jpg

Megterítünk az elkészült kőlevessel!
16735071672_e6a8d50a70_c.jpg
Én ezt használom minden kötözésre, már 3 éve:
16548585228_c31b230791_c.jpg
Az első kő (a háttérben kisfiam lakberendezése látható):
16550033919_7940455b49_c.jpg
16116190183_41996bc9db_c.jpg
Mohával a buksiján:
16735066672_a7eb22a22c_c.jpg
Kötözve:
16116187913_06dc6844e4_c.jpg
Hmmm, ez a levett mennyiség meg sem látszik a nagyobbik csomón...
16116189493_8393e30a78_c.jpg
Na, azért van még kő, megvan microsorum is, időm is, kötözgessünk...
16734929041_a6fdec8867_c.jpg
Na persze gyorsan megunom...
16548726920_d676c76ddc_c.jpg
A kisebbik csomót inkább nem is bántom, a nagyobbiknak is a fele megy befőttes üvegekbe, inkább elajándékozom (előtte nyírtam a többit), öreg vagyok már ehhez, így a 31-hez közeledve...
16734926971_0cfcf6cf81_c.jpg
Folyt köv...
 
Amihez viszont nem voltam lusta, az megy vissza az akváriumba, hogy még több legyen, amit majd persze még ennyire sem fogok sehova se kötözni, de azért a garnélák is, és Én is szeretjük! :LOL:
16113829394_40094ce016_c.jpg

16735056312_e34307e0e3_c.jpg


Pakolászás után pedig MINDIG érdemes megnézni, mi marad a vízben (kicsik ugyan, de több tucat garnéla kapaszkodik a mohaszálacskákban)!
16548726430_b6c329c5d5_c.jpg

No, nem lett valami tartalmas iromány, de elsőre ez is jobb, mint a semmi!:LOL:
 
Én ezt használom minden kötözésre, már 3 éve:

Damil vagy cérna?

Pakolászás után pedig MINDIG érdemes megnézni, mi marad a vízben [...]

Egyetértek. Fehér edényben szoktam átnézni, de még úgyis sokszor alig venni észre 1-1 apró garnélát.
 
A mohásításra mennyire megfelelő módszer a beledörzsölés? Konkrétan fél kókuszdió rücskös hélyára rádörzsölni javai mohát, és bent az akváriumban növeszteni.
Joghurtos módszer irodai körülmények miatt nem jó.
 
Köszi a posztot így már egy kicsit világosabb hogyan is csináljam az egészet, igaz amit vettem moha az nem ilyen szép zöld de remélem ilyen lesz belőle.
 
A mohásításra mennyire megfelelő módszer a beledörzsölés? Konkrétan fél kókuszdió rücskös hélyára rádörzsölni javai mohát, és bent az akváriumban növeszteni.
Joghurtos módszer irodai körülmények miatt nem jó.
Teljesen jó módszer, de a vízbehelyezéskor sok le fog ázni róla, érdemes lenne pár napra, vagy ha van rá lehetőség, akkor 1-2 hétre sima tálkába tenni, és úgy kitenni az ablakba, hogy kicsit meg tudjon kapaszkodni áramlásmentes környezetben.
 
Ha Tatabánya felé jársz, ugorj be egy adagért! ;)
ok
köszi
Szívem szerint már holnap beugranák egy adagért mert az a szép zöld moha egy kicsit feldobná az akváriumot. De hát ez elképzelhetetlen mivel nagyon messze vagyunk egymástól. Majd nyáron mikor jobb idő lesz akkor majd kérek egy két adag növényt postán természetesen a postaköltséget meg a csokit én állom :)
 
Mohakotozesre egyaltalan nem jo pamutcerna, vagy fonal.
Nekem 3 het utan apro darabokban azik le a fonal. Probaltam kiszedni a mohabol , de apro darabokban jon ki, es ezek a darabok mindenhol megtalalhatoak az aljzaton.
Csak damilt szabad hasznalni
 
Holnap én is megpróbálkozom a mohakötözéssel. Kérdésem az lenne, hogy a gél pillanatragasztó valami nagyobb márka terméke legyen vagy lehet "noname" is? Mennyire kell száraznak lennie a fának amire ragasztok? Először fára ragasztó majd erre a moha vagy mohára a ragasztó és úgy nyomjam a fára?
 
Holnap én is megpróbálkozom a mohakötözéssel. Kérdésem az lenne, hogy a gél pillanatragasztó valami nagyobb márka terméke legyen vagy lehet "noname" is? Mennyire kell száraznak lennie a fának amire ragasztok? Először fára ragasztó majd erre a moha vagy mohára a ragasztó és úgy nyomjam a fára?

Most kötözni akarsz, vagy ragasztani? Felülete vàlogatja, melyiket alkalmazod. Ha kötözöl, nem kell ragasztani.
 
Ada mohakötözőt használtam a riccia szikára való rögzítésére. Most hogy lassan eltelik két hónap kezd engedni a kötöző viszont a ricciát nem látom hogy rögzült volna a sziklához, sőt ha megpiszkálom valójában alig tartja valami a helyén.. Elképzelhető, hogy nem is várhatom el ettől növénytől a szilárd helyben maradást? Vagy ismét valami alapvető hibát követtem el?
 
Ada mohakötözőt használtam a riccia szikára való rögzítésére. Most hogy lassan eltelik két hónap kezd engedni a kötöző viszont a ricciát nem látom hogy rögzült volna a sziklához, sőt ha megpiszkálom valójában alig tartja valami a helyén.. Elképzelhető, hogy nem is várhatom el ettől növénytől a szilárd helyben maradást? Vagy ismét valami alapvető hibát követtem el?

Riccia-nál én azt tapasztaltam, hogy az alsó része folyamatosan "elhal" tehát nemigen tapadt meg nálam se, mintha kifele nőne folyamatosan, alulról elhagyva magát.
 
Ada mohakötözőt használtam a riccia szikára való rögzítésére. Most hogy lassan eltelik két hónap kezd engedni a kötöző viszont a ricciát nem látom hogy rögzült volna a sziklához, sőt ha megpiszkálom valójában alig tartja valami a helyén.. Elképzelhető, hogy nem is várhatom el ettől növénytől a szilárd helyben maradást? Vagy ismét valami alapvető hibát követtem el?
Nálam a riccia soha semmilyen körülmények között nem nőtt oda semmihez. Ha lusta voltam megnyírni idejében, akkor az alsó réteg gondolom a fény hiányában elrohadt, és akkor feljött az egész. Egyébként damillal rögzíteni elég macerásnak tűnik. Én anno úgy csináltam, hogy necc-harisnyát szétvágtam, és egyszerűen ráhúztam a kőre, amin a riccia volt. Pár nap után nem látszik a harisnya, mert a riccia gyorsan nő. Így nézett ki:
DSC00578_zps9wjcd30t.jpg
 
Nálam a riccia soha semmilyen körülmények között nem nőtt oda semmihez. Ha lusta voltam megnyírni idejében, akkor az alsó réteg gondolom a fény hiányában elrohadt, és akkor feljött az egész. Egyébként damillal rögzíteni elég macerásnak tűnik. Én anno úgy csináltam, hogy necc-harisnyát szétvágtam, és egyszerűen ráhúztam a kőre, amin a riccia volt. Pár nap után nem látszik a harisnya, mert a riccia gyorsan nő. Így nézett ki:
DSC00578_zps9wjcd30t.jpg
A karácsony és jávai moha mennyire könnyen tapad meg?
 
Back
Oldal tetejére