• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Mikor kötözted?
Valami részletesebb infót jó lenne tudni az akvárium többi paraméteréről (víz paraméterek, világítás, tápozás). Meg az állatokról.
Enélkül elég nehéz segíteni.

Két hete indított 64 L-es low tech akvárium. Szűrés Eheim 500 L/h, 2 x 20W világítás, Micro, Macro, Easy Carbo, nincs Co2.
Állatok egyelőre RC-k és oto-k.
Szóval a kötözés óta, két hete nem történt semmi a mohával.
 
Két hete indított 64 L-es low tech akvárium. Szűrés Eheim 500 L/h, 2 x 20W világítás, Micro, Macro, Easy Carbo, nincs Co2.
Állatok egyelőre RC-k és oto-k.
Szóval a kötözés óta, két hete nem történt semmi a mohával.

Türelem! Egy lassú növésű moháról van szó
 
Két hete indított 64 L-es low tech akvárium. Szűrés Eheim 500 L/h, 2 x 20W világítás, Micro, Macro, Easy Carbo, nincs Co2.
Állatok egyelőre RC-k és oto-k.
Szóval a kötözés óta, két hete nem történt semmi a mohával.

Én úgy gondolom ez teljesen normális. Nálam CO2-vel kb. ennyi idő alatt hozzák a mohák az új hajtásokat miután megnyírom.
Jah és ne feledjük, hogy nálad az indulással egy idős a moha, tehát még az akváriumod koránt sincs beállva.
 
Minden mohára igaz, hogy a víz legyen hűvösebb. Igazán akkkor futnak. Valahol 22-24 celsius között. A hűvösebb csak jobb.
 
Flame egyébként az egyik leglassabb moha. Szerintem lassabb mint a Riccardia. Igaz sokat még nem használtuk, de ahol igen ott ez megfigyelhető volt.
 
Nálam a kötözés után a 2. napon már egyértelműen látszottak a friss hajtások a flame mohán. Azóta is szépen nő, 1 hónap alatt (pont ma 1 hónapos az aksim!:D ) az összes hajtás kb 2 cm-t nőtt, szóval szerintem azért jó tempóval halad, CO2 nélkül.
 
Nálam mindig bebarnultak a mohák. Tegnap dobtam ki ami volt. Nem tudom mi nem jó neki, pedig fényt és tápot is kapott.
 
1 hónappal a kötözés után, az új hajtások 2-2,5 cm-esek:
8109212956_887a77effd_c.jpg
 
Ma a Bakonyban kirándultunk, és a Cuha-patak völgyében mindenhol csodaszép mohaszőnyeg borította a köveket, talajt, fákat. Szedtem próbának, gyönyörű-gyönyörű pihe-puha bársonyos, vaskos mohákról van szó. Kipróbálom víz alatt.
Azt nem tudom, mivel és hogyan tisztítsam meg, hogy ne is törjem szét apró darabokra, viszont ne is cipeljek az akiba nem kívánatos dolgokat.
Korábban olvastam ezen a fórumon, hogy volt aki próbálkozott ilyesmivel, azóta valami tapasztalat esetleg?
 
Én úgy tudom, hogy nem maradnak meg a szárazföldi mohák víz alatt (bár mintha lenne 1, max 2 kivétel). Bár nagyon sokáig bírják, még talán nőnek is keveset, de végül feladják.
Tisztítás: mindenképp külön üvegbe rakd, szénsavas ásványvízzel töltsd fel, és mehet bele az összes létező irtószer csigára, bacira, vírusra, férgekre, élősködőkre...
 
Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mi lesz, ha a flame moss kinő a vízből? Már jópár, közel 1 cm-es szál kiért a felszín fölé, de eddig semmi negatív jelenséget nem látok rajtuk. Megmarad hosszútávon is, vagy érdemes lenne a vízszint alatt tartani?
 
Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mi lesz, ha a flame moss kinő a vízből? Már jópár, közel 1 cm-es szál kiért a felszín fölé, de eddig semmi negatív jelenséget nem látok rajtuk. Megmarad hosszútávon is, vagy érdemes lenne a vízszint alatt tartani?

wabi tálban is megmarad a talajon, nálam benőtte a fát is teljesen ami a tálban volt. Ha a lámpa nem szárítja ki nagyon akkor megmarad. Elég sok vizet tud raktározni.
 
Sziasztok!

Fissidenst szeretnék valamilyen hálóra növeszteni, hogy falat tudjak belőle csinálni. alternatívaként felmerült már a szúnyogháló, de mivel ezzel a fallal szeretném majd megtartani az új scape-ben a lépcsős elrendezést, jobb lenne valami masszívabb.
Hosszú távon mehet fémrács az akiba? Olyanra gondoltam, mint amire növeszteni szokták a boltokban. Illetve az érdekelne még, hogy ez milyen rács/szövet és hol lehet beszerezni?
 
Ha a faágra kötözött mohák már túl nagyra nőttek, akkor hogy érdemes őket nyírni/ritkítani?
Fissidens fontanus és karácsony moha. A fissidens még nem vészes, de a karácsony mohák másfél hónap alatt tök sokat nőttek :) Le kell őket bontani, és újra visszakötözni egy kisebb adagot?
 
Ha a faágra kötözött mohák már túl nagyra nőttek, akkor hogy érdemes őket nyírni/ritkítani?
Fissidens fontanus és karácsony moha. A fissidens még nem vészes, de a karácsony mohák másfél hónap alatt tök sokat nőttek :) Le kell őket bontani, és újra visszakötözni egy kisebb adagot?
Ha meg tudod oldani az újrakötözést, szerintem azzal jársz legjobban. Sokkal jobban ki tudod takarítani, így idővel nem lesz algafészek.
 
Ha a faágra kötözött mohák már túl nagyra nőttek, akkor hogy érdemes őket nyírni/ritkítani?
Fissidens fontanus és karácsony moha. A fissidens még nem vészes, de a karácsony mohák másfél hónap alatt tök sokat nőttek :) Le kell őket bontani, és újra visszakötözni egy kisebb adagot?
A karácsonynál nekem a tépkedés vált be. ;)
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy gömb mohát érdemes faágra kötözni? Low tech akiba szeretném, mert ügye nem igényel sok mindent, és nagyon tetszenek a mohával végignőtt faágak. Persze, nem kis gombócokat kötöznék hanem szétszedve.
 
Elvileg lehet ezt is szétszedve kötözni, de talán a ragasztás szebben mutat. Egyébként kb minden mohát lehet szépen fára növeszteni low techben, max a karácsony nem lesz annyira szép dús co2 nélkül, de nekem pl a nanomban tűrhetően néz ki. Ami szerintem még szépen mutat fán, az a fissidens. :)
 
Back
Oldal tetejére