• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohafal

Carbonado11

Kertész tanonc
Sziasztok!Van egy 24l-es Aquastyle-om.garnélák laknak benne.Növesztettem háttérnek egy mohafalat.Mostanában tervezem átépíteni.Adott ugyebár a belső sarokszűrője.A kérdésem: Ha ráteszem a mohafalat közvetlenül a sarokszűrőre úgy,hogy azt a sarkot "lerekesztem" az akváriumtól (eltakarom a szűrőt vele) okoz-e problémát hosszútávon a mohának?Gondolok itt arra,h pl.beszívja a szálakat a szűrő?Vagy eldugítja?Vagy a szívott víz nem engedi kifele terjedni/vastagodni a mohát...A rácsa kb. 10x10 mm-es osztású.A szűrő teljesítményromlása nem lenne gond,mert hadrendbe állítok egy 2213-ast is a tankba.
Remélem érthető voltam!Köszönöm szépen a válaszokat!
 
Hát? A mohák egyébként is hajlamosak sok-sok mocskot összegyűjteni és ha jól értem, akkor a te szűrőd a mohafalon keresztül szívná be a vizet. Meggondolnám a helyedben, mert így úgy viselkedne akár egy szűrőszivacs, tele lenne folyamatosan retekkel. Sok galibát tud okozni a moha egy akiban, ha nincs rendesen tisztítva.
 
Igen,jól értettétek..Köszönöm szépen.Valahogy a flow miatti algásodásra nem is gondoltam...Egyébként hogyan kell a mohát tisztán tartani?Mikor már túl vastag és szálas/bozontos az ágon a mohakupac,rendszeresen "megtépkedem" csipesszel..Lehet,h vágni kéne ollóval és akkor nem porzana ki belőle a sok barna mocsok?
 
Igen,jól értettétek..Köszönöm szépen.Valahogy a flow miatti algásodásra nem is gondoltam...Egyébként hogyan kell a mohát tisztán tartani?Mikor már túl vastag és szálas/bozontos az ágon a mohakupac,rendszeresen "megtépkedem" csipesszel..Lehet,h vágni kéne ollóval és akkor nem porzana ki belőle a sok barna mocsok?
Időnként vissza kell vágni és minden vízcserénél ki kell porszívózni. Ha nem csinálod, akkor jön az ecset.
 
A mohákat is illik folyamatosan nyírni, hogy megtartsák formájukat, illetve az aki tisztításakor rendesen ki kell őket "porszívózni" különben a barna mulmot szépen összegyűjtik és már jön is a szép ecset.
 
Oké,értem!Teljesen az történik,amit leírtatok..Eddig sajnáltam nyírni,hogy hagy erősödjön.Amikor meg hozzányúltam,barnán "porzott"...Én marharépa meg azt hittem,h csak a dekorfa málott a vízben!Hehe...
 
Back
Oldal tetejére