• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha "-kötél,-létra"

Hát igen csak türelem és kreativitás+kézügyesség kell hozzá ami sok embernek nincs meg én pl tök nyugiba kötözgettem a riccia csomókat aztán mostmár kezdi körbefogni a fának a csonkjait és kicsit Bonsai jelleget ad már neki :) Jah és a garnélák imádnak rajta matatni az én nagy örömömre :D Amúgy jópofa ötletek főleg a merevítéses spirál alakú az ha rendesen benövi akkor lehet mini karácsonyfája az embernek az akiba főleg ha karácsonyi moha van ráfuttatva :lol:
 
A zöldségesnél találtam eléggé merev átlátszó hálót amivel a narancs ládát zárják le!
A kérdésem csak annyi hogy ez gondolom karácsony mohával is megoldható?
Esetleg valakinek felesleges moha?
 
Szerintem működik egyaránt jávai homával is, de a karácsonyi jóval dúsabb szerintem.
 
Itt az első próbálkozásom ricciával:

http://yfrog.com/b8p1104102032j

A garnélák máris imádják!
A lefogatását úgy oldottam meg hogy egy 2x1x5 cm fa hasábot lapjára fektettem majd a felső oldalát 45 fokban megfúrtam és a növény közzé "varrt" hurkapálcikát beledugtam, erre ment egy kicsi kavics és már ott is maradt!
 
mardelboy said:
Itt az első próbálkozásom ricciával:

http://yfrog.com/b8p1104102032j

A garnélák máris imádják!
A lefogatását úgy oldottam meg hogy egy 2x1x5 cm fa hasábot lapjára fektettem majd a felső oldalát 45 fokban megfúrtam és a növény közzé "varrt" hurkapálcikát beledugtam, erre ment egy kicsi kavics és már ott is maradt!

Na kíváncsi leszek milyen lesz, ha átnő! :)
 
Itt az eredményem:
scaled.php


Szép lett csak sajnos a garnélák a sorozatos áttelepítés és "mérgezés" miatt elpusztultak, és sajnos már nem élvezhetik! :cry:
Ezért ha van valakinek felajánlható azt elfogadnám vagy max cserélném...
 
Szerintetek hol lehet viszonylag olcsón, rozsdamentes mohakötöző rácsot beszerezni?
Akvarisztikai célra árult 5*10 cm-s rácsokból egy akvárium lefedéséhez szükséges mennyiség egy vagyonba kerülne.
 
patzu said:
Ilyen gazdaboltban kapható műanyag rács is jól megfelel mohafal kialakításához.
product_1109_1320.jpg

Gondolok itt a legmagasabb tekercsre.
Esetleg Teddy henger lehúzására használt műa. rács.

Végső esetben jó lehet, de a fém rács előnye, hogy nem kell rá nehezék és jól hajlítható az aljzat egyenetlenségeihez. (Nem mohafalhoz, hanem fissidens szőnyeghez keresek.)
 
egedzs said:
Szerintetek hol lehet viszonylag olcsón, rozsdamentes mohakötöző rácsot beszerezni?
Akvarisztikai célra árult 5*10 cm-s rácsokból egy akvárium lefedéséhez szükséges mennyiség egy vagyonba kerülne.
Vagy én ilyen műanyag hálóból csínáltam moha falat:
100_8852.JPG
Ezt gazda boltban vettem kb 100ft volt egy 35x100cm-es darab.Ez elég merev és a négy sarkára meg középre ,egy-egy kerámiagyűrüt kötve lehet lent marad.
 
myk74 said:
Vagy én ilyen műanyag hálóból csínáltam moha falat:
100_8852.JPG
Ezt gazda boltban vettem kb 100ft volt egy 35x100cm-es darab.Ez elég merev és a négy sarkára meg középre ,egy-egy kerámiagyűrüt kötve lehet lent marad.


Nem tudod mi a neve ennek a hálónak? Én is keresek valami rögzítési megoldást :/ Csak nem mertem még akármilyen hálót venni nehogy mérgező legyen...
 
Dominiks said:
myk74 said:

Nem tudod mi a neve ennek a hálónak? Én is keresek valami rögzítési megoldást :/ Csak nem mertem még akármilyen hálót venni nehogy mérgező legyen...
Bementem egy gazdaboltba és ráböktem ,nekem ez kell.Nevét nem tudom ,kb 300ft-ért elég nagy darabot vettem.Nem mérgező,műanyag,nem oldódik ki belőle semmi,megkérdeztem. :clap:
 
[quote="myk74"[/quote][/quote]
Bementem egy gazdaboltba és ráböktem ,nekem ez kell.Nevét nem tudom ,kb 300ft-ért elég nagy darabot vettem.Nem mérgező,műanyag,nem oldódik ki belőle semmi,megkérdeztem. :clap:[/quote]



Danke!! Majd nézek én is valamit :)
 
vapega said:
Dominiks said:
Danke!! Majd nézek én is valamit :)
1 m2 DRYVIT háló tüzépen vagy 100ft............ és az is nagyon jó, mondjuk csak fehér van belőle.


Olyan van nekem csak az a bajom van vele ,hogy a szálak nem elég fixek nagyon könnyen szétcsúsznak :/
 
Back
Oldal tetejére