• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Moderáció

Az auto modi csak szavakat cserél. pl íbéj vagy vátéra szavakat ha helyesen beírod az elküldés után kicseréli a rendszer. Ez az auto modi. Így pl egy fórumra beillesztett link értelmetlenné válik és jobb esetben már a bejegyzést író fórum tag is javítja/törli a linket. A modiknak így nem lesz több dolguk az esettel.

Olvastam reggel a bejegyzésed, hogy eltűnt. Természetesen nincs ilyen jellegű modizás. Ha valamit törlünk azt általában megindokoljuk. Ahogy emlékszem az utóbbi időben olyan esetekben töröltünk hozzászólást, ha az:
- indulatkeltő, rágalmazó jellegű volt
- vagy új felhasználó miatti korlát be nem tartása és hirdetés elhelyezése. --- erre találtuk ki az automatizmust nemrégen, hogy ezekkel a dolgokkal se terheljük a modikat. most már a rendszer figyeli a korlátot.

Azt tudom elképzelni, hogy valamilyen szerver probléma lehetett. De ha dobsz egy linket privátban a topikról akkor rá tudok nézni. Amikor reggel ránéztem már nem volt bent, de most nem találom a topikot.
Köszi szépen, Viktor. annyira nem fontos, csak fura volt. Majd beírom újra. :)
 
Szeretném megjegyezni, hogy így Karácsony alkalmából sem változott, hogy az [ELADÓ] topicba az eladó dolgokat kell beírni és a többire is hasonlók vonatkoznak.
 
Én még szeretném szóvá tenni, hogy nagyon sok értelmetlenül megindított téma nyílik, ami pár hozzászólás után befullad, mivel témaindító megkapta a választ, és nincs értelem folytatni. Ráadásul a felvetődött kérdés, vagy probléma 99%-ban egy, már régóta futó topicba simán beillene. Sok értelmetlenül megnyitott téma, meg egyre inkább átláthatatlanná teszi a fórumot , így én megkérnék mindenkit, főleg az újakat, hogy mielőtt új témát nyit előtte olvasgasson kicsit, és a megfelelő helyen kérdezzen, nem mindjárt az "új téma nyitása gombra" kattintson.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy olyan gondom akadt, hogy új mail címet állítottam be amire küldheti az értesítőket meg mindent a fórum és most úgy kezeli a profilomat mintha új regisztráció lenne, mit lehet ilyenkor csinálni? (fontos lenne a privát üzenet küldés és a többi funkció is)
Köszönettel Ádám

[off] nem akarok spammelni csak nem tudom hol mutatja majd előbb a kommentem [off]
 
Sziasztok!

Egy olyan gondom akadt, hogy új mail címet állítottam be amire küldheti az értesítőket meg mindent a fórum és most úgy kezeli a profilomat mintha új regisztráció lenne, mit lehet ilyenkor csinálni? (fontos lenne a privát üzenet küldés és a többi funkció is)
Köszönettel Ádám

[off] nem akarok spammelni csak nem tudom hol mutatja majd előbb a kommentem [off]

Admin oldalról regisztráltnak és promótáltnak tűnsz. Tehát a jogosultságaid azonosak mint korábban. Nem igényel jóváhagyást az email váltás.
Lehet meg kell várni az estét, hogy lefusson egy ciklus ami újraépíti a user táblát és jogosultságokat.
 
Sziasztok!

Egy olyan gondom akadt, hogy új mail címet állítottam be amire küldheti az értesítőket meg mindent a fórum és most úgy kezeli a profilomat mintha új regisztráció lenne, mit lehet ilyenkor csinálni? (fontos lenne a privát üzenet küldés és a többi funkció is)
Köszönettel Ádám

[off] nem akarok spammelni csak nem tudom hol mutatja majd előbb a kommentem [off]
Haliho mi ujsag veled Adam reg jartal erre,akvarium meg van meg ? [emoji6]
 
Viktor!
Legnagyobb tisztelettel ,megkérdezném, hogy meddig büntettek még az automoderáció azon részével, hogy még privát üzenetben sem tudunk nyugodtam webáruházak, vagy aukciós oldalak linkjeit megosztani. Tőlem már sokszor kértek ilyent, vagy csak véleményt, segítséget az adott termékkel kapcsolatban, de persze köszönhetően nektek, a link vagy használhatatlan, vagy "az aukciós link moderálva" szöveg jelenik meg. Elhiszem, hogy az oldalt te tartod karban, illetve, hogy az üzlet szempontjából nem örültök ha valaki nem tőletek vesz meg valami akváriummal kapcsolatos terméket, viszont a mi oldalunkról nézve, sokan vagyunk akik öt vagy inkább hatjegyű összeget hagytak már nálatok így valamilyen szintem mi is hozzájárulunk a fórum működéséhez, így szerintem jogos a felháborodásom az ilyen korlátozással kapcsolatban. Ennyi erővel a teljes DIY topikot is ki lehetne törölni, mert az is sérti a ti üzleti érdekeiteket, hiszen nem tőletek veszi meg az illető pl a szűrőt, hanem csinál magának és közzé teszi, hogy más is tudjon spórolni.
Szóval létszíves legalább a privát üzenetek moderációját kapcsold ki.

Köszi!
 
Viktor!
Legnagyobb tisztelettel ,megkérdezném, hogy meddig büntettek még az automoderáció azon részével, hogy még privát üzenetben sem tudunk nyugodtam webáruházak, vagy aukciós oldalak linkjeit megosztani. Tőlem már sokszor kértek ilyent, vagy csak véleményt, segítséget az adott termékkel kapcsolatban, de persze köszönhetően nektek, a link vagy használhatatlan, vagy "az aukciós link moderálva" szöveg jelenik meg. Elhiszem, hogy az oldalt te tartod karban, illetve, hogy az üzlet szempontjából nem örültök ha valaki nem tőletek vesz meg valami akváriummal kapcsolatos terméket, viszont a mi oldalunkról nézve, sokan vagyunk akik öt vagy inkább hatjegyű összeget hagytak már nálatok így valamilyen szintem mi is hozzájárulunk a fórum működéséhez, így szerintem jogos a felháborodásom az ilyen korlátozással kapcsolatban. Ennyi erővel a teljes DIY topikot is ki lehetne törölni, mert az is sérti a ti üzleti érdekeiteket, hiszen nem tőletek veszi meg az illető pl a szűrőt, hanem csinál magának és közzé teszi, hogy más is tudjon spórolni.
Szóval létszíves legalább a privát üzenetek moderációját kapcsold ki.

Köszi!

Globális auto moderáció van. Ami minden tartalomra működik. Amit beírsz úgy tárolódik az adatbázisban, de megjeleníteni azt fogja amit az auto modi tartalmaz.
Nem lehet külön kapcsolgatni üzenetet vagy fórumot. Ez egységes tartalom a fórum szempontjából és a fórum motor is így kezeli.

Őszintén megmondva a moderátoroknak eszetlenül sok melót adtak korábban ezek a bejegyzések annak ellenére, hogy kifejezetten kértük ne linkeljetek shopot és aukciós oldalakat. Amikor bevezettük ezt elégeltük meg.
A régebbi fórumozók tisztában vannak a szabályokkal, de hetente több tucat regisztráció érkezik és hiába a szabályzat, nem olvassa senki.

A moderáció ezért marad is. A fórum nem vásárlásról szól elsősorban, infót tudást pedig enélkül is át tudsz adni.
 
Ok, de a szabályzatot nem kellene kiegészíteni, frissíteni? Mert lehet, hogy csak én vagyok már fáradt, de én nem látom itt leírva, hogy tilos webáruházak, és aukciós linkek bemásolása a fórumba, így nem csoda ha az újak mégis ilyeneket linkelnek be.
Fontos - Fórum szabályzat | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ha jól emlékszem én is úgy tudtam meg, hogy ti figyelmeztettetek.
Speciel tegnap (mivel már kedd van :)) egy 2011-ben regisztrált társunk küldött nekem egy arduinoval kapcsolatos ebayes linket, tehát nem új regisztrált, és ezek szerint ő sem hallott, olvasott még a korlátozásról.
 
Ok, de a szabályzatot nem kellene kiegészíteni, frissíteni? Mert lehet, hogy csak én vagyok már fáradt, de én nem látom itt leírva, hogy tilos webáruházak, és aukciós linkek bemásolása a fórumba, így nem csoda ha az újak mégis ilyeneket linkelnek be.
Fontos - Fórum szabályzat | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ha jól emlékszem én is úgy tudtam meg, hogy ti figyelmeztettetek.
Speciel tegnap (mivel már kedd van :)) egy 2011-ben regisztrált társunk küldött nekem egy arduinoval kapcsolatos ebayes linket, tehát nem új regisztrált, és ezek szerint ő sem hallott, olvasott még a korlátozásról.

Jogos az adok veszek-ben van kifejezetten errol, de atemeljuk a szukseges reszeket es kicsit frissitjuk az infot.
 
Ezeket a dolgokat meg lehet oldani sms-ben, vagy e-mailben is, így nincs probléma a nyílt reklám váddal!
Ha elolvasod az első hozzászólásomat (#68) akkor láthatod, hogy nem a nyílt, a fórumban közzétett linkek moderációját sérelmeztem,azt elfogadtam, hanem a privát üzenetekét. Van olyan akivel régóta megy az eszmecsere, ott levelezünk, de ha valaki "ismeretlen" keres meg PÜ-ben és bemásol egy aukciós oldal linkjét , ami egyből használhatatlan lett, azzal nem tudok mit kezdeni. De főleg az van, hogy tőlem szeretnék megtudni, hogy pl a dózispumpáimról adjak linket és ilyenkor kellemetlen volt azt írni, hogy sajnos nem tudok, mert egyből tönkreteszi a fórum.
Nyíltan e-mail címet, vagy telefonszámot meg senki nem fog az aláírásában közzétenni. E-mail persze nem rossz ötlet ha csak regisztráltak láthatnák, használhatnák ugyanazokkal a feltételekkel mint a PÜ-t , viszont hiányolom, hogy a saját beállításainkban az elérhetőségeknél nincs is benn a levelezési cím megadása.
 
Elég sokat lehetne erről a témáról írni, vagy beszélni. Miért van így miért nem úgy.

@Victor említette, hogy ez a dolog járna egyfajta szolgáltatáshoz amit adunk. Mert ezt kifizetik a vevők stb stb. Szeretünk más zsebében turkálni ez már már megszokott kis hazánkban :)

Nem akarok anyagi dolgokba belemenni, de elgondolkodtató, hogy miért nem állnak stokiban az ilyen jellegű fórumok?
Miért nem tobzódnak a rendezvények és a közösségi programok? Miért nem látsz hirdetést minden sarkon? Még egy normális kiállítás sincs az országban a témában. Ennek részben nagyon komoly anyagi oldala van, persze hiányzik a lelkesedés és a kismillió extra óra amit belefektet bármi hasonlóba bárki aki ilyen platformot üzemeltet, vagy ennyire komolyan venné egy közösség formálását.

Minden szám előttem van, statisztikák stb. Azt is látom az átkattintásokból mennyi bevétel van mi az ami egy fórumhoz köthető, mennyi az a bevétel amit egy közösség ad a kép egészéhez bármilyen forgalmi szinten (bolti vásárlást is beleértve).

A GA már azelőtt ilyen platformot üzemeltetett, amikor még lényeges vásárlóerő sem volt.
Jelenleg is csak egy szűk szelete a hobbinak a fórumozók tábora, de kétségtelenül egy nagyon élvezetes, hasznos és értékes része. De egy üzlet sikerességéhez ez a dolog kevés.

Csak GA részről amit idén letoltunk a fórum teljes üzemeltetésén kívül. - ami szintén egy vaskos tétel éves szinten ha jól akarod csinálni nem csak host de a hozzá kapcsolódó szolgáltatások licenszek.
HAC, re-Scape, Iwagumi contest, scaper's day, más workshopok. Egyéb mókákról most nem beszélek.
Lehetett volna ezek nélkül is letolni az évet. De mondjuk úgy, hogy szívügyünk ez a kis közösség és mindenféle értelmes gazdasági döntést felrúgva inkább költünk ezekre a dolgokra és nem a bevétellel foglalkozunk. Minden évben.
Ha a megtérülést néznénk drasztikusan más dolgok történnének.

Ez a költünk annyit, hogy ez meg az járna téma.

Moderáció.

Aki nincs benne nem tudja felfogni sem mennyi munkát ad ez egy teljes éves periódusban egy aktív fórumon.
Ezt senki sem fizeti meg a modiknak. Saját idő, értékes családi programok és szabadidő bánja.

Linkek. Nyilván lehetne teljes szabadság. Bárhol, bármit, bármikor. Ingyenes a platform, de elvárjuk, hogy teljes mértékben kiszolgálja az igényeinket. Ami persze természetes és érthető dolog.
Üzemeltetés / tulajdonosi szempontból rengeteg kárt okoz ez a fajta szabadság.
Itt évek alatt azért elég sok eset megtörtént. Leleményes népség vagyunk na.

Példa:
1. Kereskedő látva a fantasztikus közösséget és a látszólag ingyenes reklámot egyszerűen ingyen tolja a reklámot elegáns és kevésbé elegáns módszerekkel is. Ő a potyaleső. Aki semmiért sem fizet, de a maximumot szeretné kihozni a buliból. Ebben nem csak akvarisztikai oldalon vannak példák, de más területen is. A GA tonna pénzt költ reklámra ezért nagyon is értjük mi mennyibe kerül bárhol hirdetsz is.

2. Látva a közösség méretét néhányan úgy képzelik erre üzletet építenek és mivel ingyen van (csak neki, mert valakinek állnia kell a számlát) ebből szép bevételre tesznek szert kárt okozva nem csak az üzemeltetőknek, de akár egy teljes iparágnak is. Mert okosan, feketén, számla nélkül persze minden olcsóbb mint a hivatalos út.

3. Aukciós oldalak. Ma már divat kintről rendelni néhány apróságot ami kétségtelenül jó, de az import szabályozatlansága miatt totális piactorzító minden ilyen aukciós téma. Azon kívül, hogy mindenféle adótól mentesen jön be a termék, nincs vám, áfa stb ráadásul a kínai cégek ráálltak arra, hogy akár értéktelen vacaknak is feltüntessék az adott terméket nehogy valamiféle teher terhelje azért lássuk be ez mint vevő jó dolog, de holnap nem lesz fórum mert a kínai nem fogja ezeket a közösségformáló dolgokat hozzá adni a 2 forintos micsodájához. Ha én hozok be valamit hivatalosan egymillió plusz tétel terheli a terméket mire legálisan kikerülhet a polcokra.

Lehetne még írni erről sokat, de így is hosszú a bejegyzés.

Lehetne fizetőssé tenni néhány szolgáltatást. Pl Adok-veszek, hirdetés.
Lehetne prémium tagság korátok nélkül, hogy valóban elmondhasd fizetsz érte, hogy mindent megkapj.
Lehetnének fizetősek a programok, workshopok.

Ehelyett azt választottuk, hogy valamiféle korlátok közé tereljük a szolgáltatást és ezt az évek alatt folyamatosan finomítjuk a felhasználói szokásoknak megfelelően.
Ez a korlát persze kényelmetlen lehet, vagy a teljes szabadsághoz szokott usernek szokatlan. De ahogy írtam sehol semmi sincs ingyen.
Nagy fórumokon reklámbevételekkel próbálják visszahozni azt amit a felhasználók elvesznek. Kis fórumok ideig óráig tudnak üzemelni, de eljön a pont, amikor elgondolkodsz, hogy éves szinten ebből akár egy lakást is vehetnél ahelyett, hogy kiszórod az utcára a pénz.

Nem akartam ezt a bejegyzést megírni, de szeretném, ha végre azok is megértenék akik rendszeresen szeretnek más zsebébe turkálni anélkül, hogy bármit fizettek volna bizonyos dolgokért.
Tudom olyan nép vagyunk akik anyáznak, ha drágul a bérlet, de inkább lógunk a BKV-n mintsem fizessünk érte. Akik folyamatosan más pénztárcájába keresgélnek anélkül, hogy picit is próbálnák megérteni a mögöttes gondolatokat, vagy munkát ki miért és hogyan jutott oda ahova és milyen áldozatokkal jár mindez.

Egy link modija lehet kényelmetlen, de ezer formában közölhető ha nagyon szükséges.
Ahogy írtam ha egyszer egy autó moderáció működik az a teljes tartalomra működik. És hónapokkal ezelőtt hasonló dolgok miatt kellett bevezetnünk a káromkodásra is, mert volt egy szint ami titeket zavart.

Igyekszünk a tőlünk telhető módon a továbbiakban is segíteni a közösséget és a fórumot is, reméljük többen lesznek akik jól érzik magukat egy barátságos környezetben, mint akik a szabályozás mértékével elégedetlenek.
@Victor sorry remélem nem vetted sértésnek, de olyan lasztit dobtál fel, amit nem engedhettem el a fenti dolgok miatt. Reméljük több érződik abból mennyit adunk, mint abból amit korlátozunk.

Jó fórumozást mindenkinek (y)
 
Utoljára módosított:
Nem vettem sértésnek (y)

Egyébként örömmel látjuk a DIY témát. Én rendszeresen olvasom pl az Arduniós topikotokat, pedig 100% hogy nem fogok ilyesmit építeni. :) De tök jó, hogy ennyire felgyúrtátok magatokat belőle és segítitek egymást.
Volt egy pont sok sok évvel ezelőtt amikor talán a DIY téma háttérbe volt szorítva, de ez nagyon régen volt. Sok jó és hasznos és sok igazán profi megoldás is született az utóbbi időben.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére