• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mivel etessük a törpe szívóharcsákat?

bandras

Kertész szaki
Sziasztok! Tavaly szeptemberbe vettem 54l be 3 oto harcsát. Azóta minden algát megettek az akváriumba. A halaimat fagyasztott szunyoglárvával etetem, az egyik oto az nagyon szereti ő szép kövér de a másik 2 csak az algát ette és annyira levannak fogyva hogy lassan elpusztulnak, rossz rájuknézni és nagyon sajnálom őket. Mit lehetne nekik adni amit szeretnek? Forrázott uborka, salátát szeretik? És ezek mennyire egészségesek a garnéláknak? A válaszokat előre is köszönöm! :)
 
algatabletta, garnélakaja, forrázot zöldségek, minden mehet nekik is meg a garniknak is. Aztán úgyis kitapasztalod hogy mi a kedvencük.
 
Köszönöm! Zöldségekkel megpróbálkozok, sajnos a garnélakaját se eszik (kivéve azt az 1 et ami megeszi a fagyasztott dolgokat is). Algakockához se a garnéláim se a halaim nem nyúlnak hanem lebomlik a vízben az nem vált be.
 
nálam mindent megkajálnak az oto-k is, ezek szerint a tieid válogatósak. De jön a nyár próbálj egy üvegbe köveket tenni (meg persze vizet) és azt a napfényes ablakba. Ha bealgásodik a kő be tudod tenni az akváriumba azt akkor ehetik az algát.
Merre laksz? Van néhány fajta tablettám (alga meg zöldség), ha össze tudunk futni adok mindegyikből kostolót, hátha valamelyik bejön a halaidnak. Van olyan tabletta nekem is amihez nem nyúlnak, van amelyikre egyből rámásznak.
 
Szerintem a forrázott zöldség biztos bejön nekik meg a garnéláknak is. Én mostanában sóskát adok nekik szeretik.
 
Ezzel a gonddal én is küzdök. Nálam az ubit eszik meg eddig, illetve másnap reggelre kellően megpuhul a répa is, addigra annak is nekiállnak. A Sera Spirulinára viszont rá se néznek (én legalábbis még nem vettem észre).
 
Köszönöm! :) Most forráztam nekik uborkát, kiváncsi leszek mennyit esznek belőle. Semmi képp nem szeretném hogy elpusztuljanak mert erre fele 1000ft darabja.
 
Köszönöm megpróbálom. A "vad" fajta sóska is jó?
próbálkozz mindenfélével. Fura hogy semmit nem akarnak megenni. Nem lehet hogy más bajuk van?
Vegyél egy darab fát az akváriumba. Egyfelől úgyis írják hogy jó nekik, másfelől ha berakod a fát akkor úgyis benyálkásodik és azt is eszik az oto-k.
 
Rendben akkor már forrázom is a sóskát! Nincs más bajuk, szemmel láthatóan teljesen egészségesek, ph 6,5 és 24 fokos a víz, nitrát tesztem nincs csak nitrit de az negatív nitritet mutat. A vízkeménység se nagyon kemény de ahoz nincs sajnos tesztem. A vízmű oldalán 16nk-t irnak. És a többi halam (ideiglenesen vannak nálam) nekik sincs semmi bajuk, mindenki tökéletes tiszta a vizem, addig ettek az oto-k algát amig volt de most semmit se. Fát azt sokáig kell elvileg áztatni hogy ne szinezze a vizet. Meg nemtudom hol néézne ki jól. Azért köszi :)
 
Betettem a forrázott sóskát de csak ott fekszi mellette. Remélem reggelig esznek belőle. De a garnélák nagyon rámozdultak a sóskára, legalább nekik bejön.
 
Betettem a forrázott sóskát de csak ott fekszi mellette. Remélem reggelig esznek belőle. De a garnélák nagyon rámozdultak a sóskára, legalább nekik bejön.
Nálam is nagyon válogatósak voltak. A leforrázott uborkára is csak akkor mozdultak rá, amikor fagyasztás után még foszlósra mikróztam. A Custa Grant nyalogatták, ha a garnéláktól hozzáfértek, de sajnos már egy sincs meg. :(
 
Nálam megesznek mindent: algát, garnélakaját, ami jön. Forrázott zöldséget még nem próbáltam, de annyian írjátok, lehet teszek egy próbát. :)
 
Nálam megesznek mindent: algát, garnélakaját, ami jön. Forrázott zöldséget még nem próbáltam, de annyian írjátok, lehet teszek egy próbát. :)
Szia! Nálam valószínüleg azért nem ettek semmit mert elötte vörös szunyoglárvát ettek aminek kitin kampó van valamelyik végén ami megakad a hal beleiben.... (Olvastam valahol) 2x vettem 6 darabot mind elpusztult valószinü e-miatt... Amik most vannak semmi bajuk , mert nem etetek már vörös szunyoglárvával, most megesznek mindent, főleg az uborkát(én nem szoktam forrázni) :)
 
Back
Oldal tetejére