• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mirkwood

Semmi! Teljesen saválóak ezek a kerámiák! Gyakorlatilag mázatlan porcelán.
Superge-es áztatás (töményben áll a csere darab folyamatosan) mellett is szoktam savazni pár havonta! Tényleg jó lesz, jobb mint új korában!
Sima sósav is tökéletes a célra.
Lacinak a porcelán királynak elhiszem [emoji16] [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
ehem.
nagyjából kéthavonta vízcserével még mindig ugyanott tartunk, annyi különbséggel, hogy szép összefüggő tömött gyepem van - verticillatából.
úgyhogy ez a scape lassan befejezi pályafutását, csak előtte beteszem az értelmező szótárba az "atomstabil" szócikk mellé szemléltetésnek.

sajnos nem mondhatom, hogy minden úgy történt vele, ahogy szerettem volna, de az is biztos, hogy jóval több, mint másfél éves pályafutása alatt nem okozott semmiféle negatív meglepetést - persze miután képes voltam elengedni azt, hogy a verticillata és a potamogeton karbantarthatatlan az én tempómmal.

viszont jelenleg egy kissé lefoglal egy más irányú hobbi:

ta.jpg

úgyhogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy most kéne megépítenem azt a köves minimált, ami közben azért elég határozottan formálódik a fejemben. arra biztos, hogy a jelenlegi mennyiségű energia és időráfordítás nem lesz elég.
 
ehem.
nagyjából kéthavonta vízcserével még mindig ugyanott tartunk, annyi különbséggel, hogy szép összefüggő tömött gyepem van - verticillatából.
úgyhogy ez a scape lassan befejezi pályafutását, csak előtte beteszem az értelmező szótárba az "atomstabil" szócikk mellé szemléltetésnek.

sajnos nem mondhatom, hogy minden úgy történt vele, ahogy szerettem volna, de az is biztos, hogy jóval több, mint másfél éves pályafutása alatt nem okozott semmiféle negatív meglepetést - persze miután képes voltam elengedni azt, hogy a verticillata és a potamogeton karbantarthatatlan az én tempómmal.

viszont jelenleg egy kissé lefoglal egy más irányú hobbi:

View attachment 39714

úgyhogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy most kéne megépítenem azt a köves minimált, ami közben azért elég határozottan formálódik a fejemben. arra biztos, hogy a jelenlegi mennyiségű energia és időráfordítás nem lesz elég.

Majd ha megfagy a föld is építesz egyet :) addig is széles utat! ;) :)
 
Jut eszembe, @keszalvo hoztam neked egy igazi autentikus lávakövet :) a ság-hegyről, ez tuti, hogy 5 millió éve még magma volt. :) mikor jössz érte? :)

Tapatalkkal küldve az én G8141 eszközömről
 
A bazalt mellett lávakő is van ott? :)
Számomra is meglepő módon, bizony van. És gyakorlatilag egymás mellett.

Mindjárt teszek fel képet, csak tapatalkon sikertelen a feltöltés mindig.

Tapatalkkal küldve az én G8141 eszközömről
 
Azért ha majd egyszer kijutok hozzád ebből a verticillata-ból egy csipetet kérek Tőled jól mutatna itt ott az akváriumban.
Egyéb iránt nagyon durván benőtte a gaz az ágakat,főleg mert Én tudom mekkora darabok mentek bele :)
 
Azért ha majd egyszer kijutok hozzád ebből a verticillata-ból egy csipetet kérek Tőled jól mutatna itt ott az akváriumban.
Egyéb iránt nagyon durván benőtte a gaz az ágakat,főleg mert Én tudom mekkora darabok mentek bele :)

csak aztán vigyázz, látod, mi lesz belőle pár hónap sunnyogás után. :)
 
épp nézem, szept28 volt az utolsó nyírás. csendben megjegyzem, hogy vízcsere is... :) csak utántöltés volt azóta, jó sok. viszont tegnap nyírtam egy újabbat, még durvábbat. az eredmény jobban is tetszik. csak fotózni nem tudom. :)
DSCPDC_0003_BURST20180122112233565_COVER.JPG
 
Back
Oldal tetejére