• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mirkwood

Pfff azért nem egy rondaságot pátyolgatsz [emoji106] [emoji122] ,szerintem sem kellenek ezekre a fákra mohák,így jobban tettszik.
Ahol meg nem akar a montecarlo nőni oda mehetne egy kettő táprudacska,egyből megindulna az biztos.
Tök jól megmaradt középen az a kis rész amit terveztél is hogy ne érjen össze.
Amúgy meg hihetetlen hogy ennyi nap eltelt az indulás óta [emoji32]

tettem oda már legalább két nekifutásban táprudat. tablettát. sőt, a középre benyújtózott friss monte carlo csíkokat miután levágtam, úgy gyökeresen átültetgettem ide kidobás helyett. és még így se.
nem igazán értem ám.

igen, és ebből a szempontból bejött, amit akartam, hogy nem rohan sehova a scape. viszont a potamogeton azért kihívásokat támaszt. rosszabb, mint a tenellus.
 
a hátsó részhez nem férek hozzá, sehogyan sem. egyrészt a fák miatt, másrészt az asztal fölé került egy polc, emiatt az asztal kijjebb jött, úgyhogy egyszerűen nem érek be oda. így nehéz nyírni a dolgokat, több ott a növény, mint szeretném.

de inkább magasabb.
 
@keszalvo nincs véletlenül egy diffúzorod kölcsön? ez a nagy nekem megdöglött, nem jön át rajta a gáz valamiért, fel sem fogom, miért, pedig tiszta. a bubiszámlálóban van bubi, a csőben nyomás, a difiből mégse jön semmi.
 
@keszalvo nincs véletlenül egy diffúzorod kölcsön? ez a nagy nekem megdöglött, nem jön át rajta a gáz valamiért, fel sem fogom, miért, pedig tiszta. a bubiszámlálóban van bubi, a csőben nyomás, a difiből mégse jön semmi.
Valahol valami nem ereszt? Cső és valamelyik alkatrész csatlakozásánál esetleg, sőt még olyant is hallottam, hogy a cső volt a ludas...
Amúgy tényleg jól néz ki, kár rejtegetni;)
 
levágtam már a csőből egy jó fél métert. mivel a vágásnál volt nyomás, így ha ereszt, utána kellene eresszen - viszont az meg már a vízben van, látszana.
 
levágtam már a csőből egy jó fél métert. mivel a vágásnál volt nyomás, így ha ereszt, utána kellene eresszen - viszont az meg már a vízben van, látszana.
...akkor viszont csak a kerámia eltömődésére tudok gyanakodni....:(
...na de hogy mindenhol...:eek:
 
na most egyelőre úgy néz ki, helyrepofoztam, de asszem indul a következő rendelés. megnyomtam egy kicsit durva nyomással, most valamit pötyörög.
Én újabban úgy szoktam tisztítani, hogy fecskendő + darab levegőcsővel savat (foszforsav) nyomok át rajta, majd oda-vissza, nyomva-szívva távolítom el belőle azt. Párszor meg kell csinálni, mire már nem habzik vízzel sem és savmentes lesz, de pár percnél nem tart tovább és utána - egy ideig - úgy porlaszt mint még új korában sem.
 
Én újabban úgy szoktam tisztítani, hogy fecskendő + darab levegőcsővel savat (foszforsav) nyomok át rajta, majd oda-vissza, nyomva-szívva távolítom el belőle azt. Párszor meg kell csinálni, mire már nem habzik vízzel sem és savmentes lesz, de pár percnél nem tart tovább és utána - egy ideig - úgy porlaszt mint még új korában sem.
és honnan veszel foszforsavat?
vagy tiszta colát nyomsz át rajta? :)
 
Hát igen, én is úgy kaptam :) Amúgy Kiehl Powerfix, tisztítószeres és munkavédelem-higiénia boltokban. De szerintem mindegy mi az, csak ütős cucc legyen.
...és hogy vágtad hogy a kólában is van :D nekem is felhívták rá a figyelmem.
 
A kerámia savas maratásának nem lesz negatív hatása?
Igen, olvastam, hogy pár perc, de ez minden tisztításnál ismételve nem okozhat hosszú távon problémát?
Arra gondolok, hogy a maró hatás miatt roncsolódik.
@nebula bocs, hogy a naplódban kérdezem.
 
A kerámia savas maratásának nem lesz negatív hatása?
Igen, olvastam, hogy pár perc, de ez minden tisztításnál ismételve nem okozhat hosszú távon problémát?
Arra gondolok, hogy a maró hatás miatt roncsolódik.
@nebula bocs, hogy a naplódban kérdezem.

kérdezz csak, bennem is felmerült.
általában hypos vízben áztatom a difit pár hetente. szép fehér lesz, utána megy klórtalanítós vízbe még egy pár órát és vissza a tankba. most gondoltam megáztatnám higított sósavban, de én is attól tartanék, kikezdi a kerámiát.

@Jopet naná, hogy vágom. napi sok litert megiszom belőle. :D
 
A kerámia savas maratásának nem lesz negatív hatása?
Lehet hogy igazad van, nem tudom. Saját káromra vállalom a kockázatot, nekem eddig nem roncsolódott a kerámia. Igazából csak áttolom rajta a savat, nem áztatom. A pár perc a savtalanítással eltöltött idő.
Nebulának csak "végső mentsvárként" ajánlottam.
 
Ada Superge használatát is hígítva mertem megtenni.

Van aki azért használja töményen, mert mire tönkre megy a difi, addig úgyis nagyobb akváriumra vált :D
 
A kerámia savas maratásának nem lesz negatív hatása?
Semmi! Teljesen saválóak ezek a kerámiák! Gyakorlatilag mázatlan porcelán.
Superge-es áztatás (töményben áll a csere darab folyamatosan) mellett is szoktam savazni pár havonta! Tényleg jó lesz, jobb mint új korában!
Sima sósav is tökéletes a célra.
 
Back
Oldal tetejére