• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mirkwood

nebula

VIP kertész
kicsit több, mint három hete törpölök már egy értelmes néven, de mióta @keszalvo lelőtte a kashyyykot, azóta csak a mérgelődés jut eszembe ebben a témában. :)

bár még ráérnék a publikálással, mert a növényesítés egy picit (hm...) lassan halad, de ma kivettem az utolsó előtti súlyozó követ (ez volt a legnagyobb, a maga nyolc kilós tömegével), úgyhogy végülis nagyrészt nekiláthatok a moharagasztásnak-kötözésnek.

az ötletet egy tavalyi lengyel setup adta, ami leginkább BGA-t használt a mohás hatás eléréséhez, ennek nyomán indultunk szintén Viktorral fagyűjtésre a Gaja-patak Moha melletti ágához.

végül a művelet annyira jól sikerült, hogy a V40 csomagtartójára az ajtót komoly nehézségekbe került rácsukni. a begyűjtött úgy másfél köbméter faanyagból már megoldható volt a megfelelő hardscape összelegózása.

meg kell jegyezzem, hogy a setup legalább annyira @keszalvo érdeme is, mint az enyém, nélküle még most se indultunk volna. :)

24th_1.jpg

a lakók a megmaradt császárlazacok, blue jellyk (vannak kb. hatan, illetve mostanra lehet, hogy már csak hárman), otok, újonnan érkezett öt amano és két sziámi, plusz valamilyen más algázó márna változat, megpróbálom majd lefotózni, hátha valaki meg tudja mondani, ki ő - a tűzhalban csak azt tudták, hogy nem sziámi, sem ezüst, valami más.

növénylistailag jelenleg úgy állunk, hogy: MC, verticillata, littorella, araguaia, potamogeton geayi, bonsai, pinnatifida, anubias petite és elvileg ranunculus, de ez utóbbi nem található sehol, úgyhogy valószínűleg a telepítés nem sikerült túl jól.
a verticillatanak és a pinnatifidának még egyelőre gondjai vannak az átállással, de a többi cucc úgy-ahogy megindult.

további terv fissidens és még több anubias petite. érkezik talán még stau, és ha sikerül, micro nana.

és ennyi jelenleg.
 
kicsit több, mint három hete törpölök már egy értelmes néven, de mióta @keszalvo lelőtte a kashyyykot, azóta csak a mérgelődés jut eszembe ebben a témában. :)

bár még ráérnék a publikálással, mert a növényesítés egy picit (hm...) lassan halad, de ma kivettem az utolsó előtti súlyozó követ (ez volt a legnagyobb, a maga nyolc kilós tömegével), úgyhogy végülis nagyrészt nekiláthatok a moharagasztásnak-kötözésnek.

az ötletet egy tavalyi lengyel setup adta, ami leginkább BGA-t használt a mohás hatás eléréséhez, ennek nyomán indultunk szintén Viktorral fagyűjtésre a Gaja-patak Moha melletti ágához.

végül a művelet annyira jól sikerült, hogy a V40 csomagtartójára az ajtót komoly nehézségekbe került rácsukni. a begyűjtött úgy másfél köbméter faanyagból már megoldható volt a megfelelő hardscape összelegózása.

meg kell jegyezzem, hogy a setup legalább annyira @keszalvo érdeme is, mint az enyém, nélküle még most se indultunk volna. :)

View attachment 16631

a lakók a megmaradt császárlazacok, blue jellyk (vannak kb. hatan, illetve mostanra lehet, hogy már csak hárman), otok, újonnan érkezett öt amano és két sziámi, plusz valamilyen más algázó márna változat, megpróbálom majd lefotózni, hátha valaki meg tudja mondani, ki ő - a tűzhalban csak azt tudták, hogy nem sziámi, sem ezüst, valami más.

növénylistailag jelenleg úgy állunk, hogy: MC, verticillata, littorella, araguaia, potamogeton geayi, bonsai, pinnatifida, anubias petite és elvileg ranunculus, de ez utóbbi nem található sehol, úgyhogy valószínűleg a telepítés nem sikerült túl jól.
a verticillatanak és a pinnatifidának még egyelőre gondjai vannak az átállással, de a többi cucc úgy-ahogy megindult.

további terv fissidens és még több anubias petite. érkezik talán még stau, és ha sikerül, micro nana.

és ennyi jelenleg.

És ez már a versenyfotó? :rolleyes::D
 
Én Geronimo meg elköltöztem Fehérvárról. Pedig ilyen tisztes scape-k születnek arra felé... (y)
Még így is iszonyat kevesen vagyunk ekkora városra [emoji20]

Ati,megyek moházni a jövőhétre megbeszéljük neked mikor jó,Én eddig ezt a scpapet érzem Tőled a legerősebbnek főleg ha majd a növények is szépen beindulnak.
A micro mini nagyon jó lenne iszonyat feldobná,na meg azt a sok sok anubiast azért sajnálom nagyon [emoji22]
Egy két kiegészítő fát már most áztass be,aztán ide oda bedugdozzuk majd [emoji4]
 
bakker az ÖSSZES kiegészítő fát beáztattam már és be is van dugdosva... mit és hova akarsz te még itt tenni??? :D
 
Már nagyon vártam a naplódat:)
Bevallom, azt hittem, gyorsabban fognak fejlődni a talajon a növényeid. Mindenesetre eddig jó;)(y) és szebb, mint frissen élőben, amikor még annyi súlyozó kő volt rajta, mint dísz a karácsonyfán:LOL:
bár még ráérnék a publikálással
Azért elkapkodva nincs, és legalább beszélhetünk róla. Jól tetted, hogy nem vártál tovább:)
 
Már nagyon vártam a naplódat:)
Bevallom, azt hittem, gyorsabban fognak fejlődni a talajon a növényeid. Mindenesetre eddig jó;)(y) és szebb, mint frissen élőben, amikor még annyi súlyozó kő volt rajta, mint dísz a karácsonyfán:LOL:

Azért elkapkodva nincs, és legalább beszélhetünk róla. Jól tetted, hogy nem vártál tovább:)


dehogynincs, tiszta hűbele balázs. :D
 
ma elkövettem azt a hibát, hogy azt a fadarabot, ami az elülső csoportban nem volt hajlandó lennmaradni, kiszedtem, hogy megnézzem, hol szorult bele levegő.

egyrészt egy mozdulattal hosszában három részre hasítottam, és rengeteg sarat mostam ki belőle, másrészt viszont sikerült az egész elülső csoportot totálisan szanaszét és szerte borogatni. ráadásul még két olyan darab is kilőtt és nem hajlandó most megint lennmaradni, amik már nem voltak súlyozva egy hete. nem mondom, hogy értem, de most megint visszakerült két kő, azok után, hogy egy órát anyáztam és borogattam mindent, míg megpróbáltam rekonstruálni az állást.

viszont nem tudom, hogy sikerült-e. nincs nagyon kedvem fotózgatni és hasonlítgatni.
 
na akkor este lett és reggel (huszonkilencszer), így hát jöjjön egy miki:
(így nézünk miki - én kérek elnézést)

53rd_1.jpg
53rd_2.jpg
53rd_3.jpg
53rd_4.jpg
53rd_5.jpg

mint látható, még mindig bennvan két súlyozó kő. lehet, hogy már ki lehetne venni őket, de nem merem :)
ma olyan vízcsere volt, ami előtt az üveget is megpengéztem - nagynehezen kibírtam négy hétig, hogy ne nyúljak hozzá. remélem beválik a GDA ellen az a bizonyos 28 napos békénhagyásos terápia, mert ha ezután visszajön megint, eret vágok.

megnyugtatok mindenkit, főleg @Pecás kollegát :), hogy a monte carlo halad, de nem rohan - ugyanis direkt kihagytam a táptalajt. csak néhány tablettát dugdostam le, de a cél a lassúság volt, mivel kevés időm van a karbantartásra. legfejjebb lassabban érnek be a dolgok.

a kövek miatt - mondjuk, hogy ez, és nem a lustaságom és a mohautálatom az ok - még mindig nem kezdtem bele a moházásba. egyszer majd az is sorra kerül.
 
megnyugtatok mindenkit, főleg @Pecás kollegát
Ideges nem voltam, csak kicsit kíváncsi-Fáncsi;)
Alakul ez kérem szépen. Októberben, ha Viktor is ráér, lehet, hogy meg is látogatnálak amikor suliban leszek. Az még egy hónap, addigra hátha haladsz a moházással is:)
 
ezt most találtam, végre egy picit rendet tesz a nevek között. mindenesetre nem bánnám, ha @szentgyo ránézne, és megszakértené, menyiben lehet elfogadni:

tabela.jpg
 
új lakók érkeztek!
és nem csak a várva várt hazudós banda :)
sneak peak holnap. most hadd aludjanak. szokják a wellness körülményeket. :)
 
új lakók érkeztek!
és nem csak a várva várt hazudós banda :)
sneak peak holnap. most hadd aludjanak. szokják a wellness körülményeket. :)

sokra nem futotta, ugyanis tönkrement a telefonom. ez a kettő sikerült úgy-ahogy, most egy ideig nem lesz semmi.
pedig még a harmadik fajta új lakót nem sikerült lencsevégre kapni.

61st_1.jpg
61st_2.jpg
 
de inkább nem húzom az időt, ki tudja, mi lesz a telóval.
szóval szombaton nagy akvakertész-akvarista begyűjtőturnét rendeztem.
kezdtem a GAban, ahonnan pinokkiók jöttek. néztem a többi garnélát is, főleg a taiwanokat, de majd ha a negyvenes újraindul, addig biztos nem, nincs értelme, hogy a császároknak újabb, még színesebb vacsit vegyek.
aztán az aquadepoból jöttek ezek a srácok:
otonegro15-jpg.40904.jpg
név szerint oto negros. hatan vannak, azóta mondjuk egyetlen egyet láttam csak, de nagyon vagányul néznek ki, remélem, jól fogják magukat érezni.
azán végül megint kiderült, hogy tilos nekem bármilyen halas boltba bemenni (de ez ugyanúgy áll pl. kertészetekre is, a héten csak egy törzsre oltott madárbirst, egy magnóliát és egy philodendront hoztam haza, de nagyon szemezek egy szomorú eperfával is), mert az újbudai fressnapf xxl-ből is valahogy rámakaszkodott nyolc ebből:
hasemania-nana-1_zpseaq8yymb.jpg
rézlazacok. nagyjából két éve szemezgetek velük ott, most pedig - hogy-hogy nem, elvtársak - beugrottak egy zacskóba és utánam jöttek. kétféle színváltozat van, egy citromsárga és egy narancssárga, mindkettő nagyon szép. ha csak úgy fognak viselkedni, mint a császárok, akkor idővel várható szaporulat tőlük is. :)
 
Igen szépen bővül az állomány élőlény ügyileg.
Szépek nagyon.Kíváncsi leszek a Pinokkió garnélák hogy tudnak majd megmaradni,ekkora raj mellett :D
Ezt az Oto negros-t már Én is néztem náluk neten, de akkor majd meglesem élőben is nálad.
 
ez ugyanúgy áll pl. kertészetekre is
Na, erre a feleségem is tudna mondani ezt-azt.
Madárbirs nálam is beugrott egy 6-os tálca: kicsik és ha meglesz a helyük, kicsinek is szeretném tartani őket.
Szépek az új szerzeményeid fauna ügyileg is. A rézlazacokkal @Evereka jóvoltából ismerkedtem meg. Jó fejek. (Laci, azokból a két éve elhozott rezesekből még mindig úszik a 250-es dzsungelben:))
 
Na, erre a feleségem is tudna mondani ezt-azt.
Madárbirs nálam is beugrott egy 6-os tálca: kicsik és ha meglesz a helyük, kicsinek is szeretném tartani őket.
Szépek az új szerzeményeid fauna ügyileg is. A rézlazacokkal @Evereka jóvoltából ismerkedtem meg. Jó fejek. (Laci, azokból a két éve elhozott rezesekből még mindig úszik a 250-es dzsungelben:))

a madárbirs nekem úgy egy méter átmérőjű, másfél méteres törzsön van :)
 
a madárbirs nekem úgy egy méter átmérőjű, másfél méteres törzsön van :)
Megnézem az enyém miféle -a tálca szalagján mintha láttam volna a latin nevet is-, mert igen sokféle van belőle.
Nekem azok a formák tetszenek, amikor egy alacsony. kb 30-50 cm magas kompakt bokrot nevelnek belőle és egy szép örökzöld folt lesz belőle piros termésekkel, amire ősszel nagyon jó ránézni.
Apró/közepes, kerek, viaszos levelei vannak, tele van bogyós virágzattal.
 
Megnézem az enyém miféle -a tálca szalagján mintha láttam volna a latin nevet is-, mert igen sokféle van belőle.
Nekem azok a formák tetszenek, amikor egy alacsony. kb 30-50 cm magas kompakt bokrot nevelnek belőle és egy szép örökzöld folt lesz belőle piros termésekkel, amire ősszel nagyon jó ránézni.
Apró/közepes, kerek, viaszos levelei vannak, tele van bogyós virágzattal.

azaz, apró fehér virágai lesznek és narancsos-piros bogyói, amit lopnak a madarak ész nélkül.
 
Back
Oldal tetejére