• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Minden ami uszadékfa

viktorlantos said:
Annyira ADA akvárium. Ordít róla hogy egy ADA fanatikus csinálta. homok, akvárium dekor ahogy az Amano akikban lehet látni.
Köszi az infót, össze is szégyeltem magam így hírtelen :oops: van még mit tanulnom


viktorlantos said:
Én ugyanilyen fát használtam a mostani akimba.
Baccus, de szuper lett! Alkotásaitokat elnézve Ti vagytok a modern világ "Vincent Van Gogh"-jai
 
Hello! Tippeket kérnék, hogy nagy méretű fákat (50cm+++), hogyan lenne praktikus előkészíteni használatra? A kifőzés nyilván kiesik. Marad a fürdőkádban áztatás? Vegyek egy hordót?
 
Hello! Tippeket kérnék, hogy nagy méretű fákat (50cm+++), hogyan lenne praktikus előkészíteni használatra? A kifőzés nyilván kiesik. Marad a fürdőkádban áztatás? Vegyek egy hordót?
...jó nagyot, kefét a sikáláshoz és keress jó lelőhelyet is...
Ez utóbbiban @keszalvo a nagy mester;)
 
Kifelejtettem, hogy fingerwood és talán szavannafa vegyesen. Egy 100x50x50-es medencébe megy majd.

Arra jutottam, hogy veszek jódozatlan sót és a kádban fogom abban áztatni, forrázni, sikálni.

Várom akkor a famester javaslatait is :)
 
Kifelejtettem, hogy fingerwood és talán szavannafa vegyesen. Egy 100x50x50-es medencébe megy majd.

Arra jutottam, hogy veszek jódozatlan sót és a kádban fogom abban áztatni, forrázni, sikálni.

Várom akkor a famester javaslatait is :)
Arra nagyon vigyázz, hogy ha nem akril kádad van, hanem öntöttvas, vagy vas lemez, akkor az a töménységű só, amivel már van értelme foglalkozni "pillanatok alatt" olyan rozsdásodást tud produkálni, hogy szálanként téped ki a hajadat.
Kérdezd meg a srácokat a GA-ban, hogy a közelmúltban szavanna fából épített nagy akvánál mit csináltak. ;) (amúgy az a szavanna fa eszméletlenül tetszik nekem is!)
 
8g/l sóoldattal számolok, ami 4 kg a 250 literre, 24 órára. Gondolod, hogy ez kikezdené ezt a lemezkádat? [emoji848]
 
8g/l sóoldattal számolok, ami 4 kg a 250 literre, 24 órára. Gondolod, hogy ez kikezdené ezt a lemezkádat? [emoji848]
8g x 250l = 2 kg. Lövésem sincs a témához, csak pont rákattintottam és ha a 2 kg lehet hogy kikezdi, akkor a 4 már biztos :)
 
A sózás jelentem bevált, de végül nem sós vízbe áztatva, hanem sómasszával bekenve az egész felületét. Pár órát így hagytam, majd pár napig áztattam. Ezt kétszer ismételtem meg, majd beraktam az akváriumba. Az az érdekes, hogy a szokásos taknyosodás 90%-ban elmaradt. Egy-két kis pöttyöt vettem csak észre, de ennyi.
 
Lehet nem jó helyre írok. Azt szeretném megtudni, ha valakinek van tapasztalata, hogy uszadék fával lehetséges-e a tér elválasztása? Azaz behelyezek egy nagy rönköt, s e mögött tölteném fel táptalajjal a területet, így a fa egy része a talaj alá kerül. Okozni fog ez bármilyen gondot?
 
Arra, gondolok hogy az élőlények, algázók, garnélák, folyamatosan tisztogatják a fa látható részét. Ha ez le van takarva talajjal ez elmarad. Penész, rothadás történhet-e?
 
Nekem +1 éve van jelentős mennyiségű vasfa a földbe dugva. Ugyan rescape még nem volt, tehát a fákat nem vettem ki, de nem érzem hogy bármi változás lenne a stabilitásban vagy hogy a talajjal közvetlenül érintkező részen rohadna. Egyébként szerintem a lényeg inkább az hogy olyan fát használj amit lehet (azaz alkalmas akvarisztikai célra) és akkor nem lesz gond, mindegy hogy vízben a föld alatt vagy a vízből kilóg a fa. (A fákat használtam vettem, bandee akváriumában voltak előtte (green diamond) szerintem ott is a földbe dugva és nem volt velük semmi gond.) (y)
 
Back
Oldal tetejére