• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen vízparaméterek szükségesek egy növényes akváriumnál?

Sziasztok!
Meg szeretnék bizonyosodni róla, hogy a víz paramétereit sikerült jól beállítani az akváriumban, azonban nem tudom, hogy melyek azok a fő paraméterek, amelyeket tanácsos lenne megmérni ? pH-t, kh-t és gh-t természetesen rendszeresen mérem. Én a következőkre gondoltam:
ammónia, nitrit, nitrát, foszfát, kálium, esetleg vas és szulfát.
Ezek a paraméterek ismerete elégséges lehet, vagy érdemes még valamivel kiegészíteni a mérést?

Üdv:Racoon
 
Sziasztok!
Meg szeretnék bizonyosodni róla, hogy a víz paramétereit sikerült jól beállítani az akváriumban, azonban nem tudom, hogy melyek azok a fő paraméterek, amelyeket tanácsos lenne megmérni ? pH-t, kh-t és gh-t természetesen rendszeresen mérem. Én a következőkre gondoltam:
ammónia, nitrit, nitrát, foszfát, kálium, esetleg vas és szulfát.
Ezek a paraméterek ismerete elégséges lehet, vagy érdemes még valamivel kiegészíteni a mérést?

Üdv:Racoon

Ha a növényrk jól érzik magukat, akkor felesleges mérni. Ha gyanúd van, akkor esetleg. Amiket itt felsoroltál, azokat beszerezni egy vagyon...
 
Ha a növényrk jól érzik magukat, akkor felesleges mérni. Ha gyanúd van, akkor esetleg. Amiket itt felsoroltál, azokat beszerezni egy vagyon...

Valószínűleg a foszfát szinttel volt gond még régebben, azóta megemeltem a tápozást, és kíváncsi vagyok mennyire sikerült eltalálni. Illetve néhány növényem nem a legjobb formában van, és rá szeretnék jönni, hogy nem e itt van a gond. Szerencsére nem kell vennem tesztet, egy akvarista barátom tud csináltatni víztesztet laborban :)
 
Valószínűleg a foszfát szinttel volt gond még régebben, azóta megemeltem a tápozást, és kíváncsi vagyok mennyire sikerült eltalálni. Illetve néhány növényem nem a legjobb formában van, és rá szeretnék jönni, hogy nem e itt van a gond. Szerencsére nem kell vennem tesztet, egy akvarista barátom tud csináltatni víztesztet laborban :)

Akkor ne gondolkozz, méresd :)
 
Megpróbálom itt is, hátha van valakinek ötlete!

Mára újabb két holtestet találtam, most már nem csak tigris, de egy babaulti is...
Mértem co2 leoldás után 1 órával vízfelszínről:
ph: inkább 7.5
Gh-kh: 6
Majd egyet közvetlen onnan, ahonnan a holtesteket kihalásztam:
ph: 7
gh: 6
Kh: gyakorlatilag nem mérhető....
Neptun tesztel végeztem.
Akkor ez lehet a gond? Lehet, hogy még ammónia is van, meg esetleg nitrát-nitrit...? Szerintetek mit lehet tenni? Milyen paramétert adjak még meg, ami segíthet?
 
Back
Oldal tetejére