• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen vízparaméterek szükségesek egy növényes akváriumnál?

beeex said:
az zavart meg, hogy a színes ábrán a kékbe van + jel írva, a világos zöldbe meg - jel. de utánanéztem, és tényleg a kék az alacsony, csak hülye az ábra.
Ezzel anno én is ugyanígy jártam, pont fordítva kell értelmezni az ábrát, mint ahogy a jelölés alapján logikus lenne. Nem is értem, pedig a sera is német... :)
 
Sziasztok!

A legutolsó hozzászólás sem tegnap történt... :D Na mindegy! Csak egy gyors kérdésem lenne, mert keresgéltem, keresgéltem ,de nem igazán találtam ez irányban semmit. Talán ide passzol a dolog.

TDS-értéket hova lövitek be? Mit javasoltok (tól-ig értékeknek) , mit javasolnak a profik egy növényes akinál? 100-200ppm? 200-300 ppm? Tapasztalat szerint mi a kritikus alsó és felsö határ?

Köszi és üdv: Robi
 
OK, rendben! (y) Tehát a 150 ppm (esetleg 200 ppm (?)) körül rendben van még. Illetve úgy mondom, hogy inkább tehát a nagyon alacsony oldott anyag (TDS) szint a veszélyes (állatra, növényre).

Robi
 
Szerdán reggel vettem víz mintát még tápozás előtt.1-2 érték
Foszfát 1,21 mg/L
Ammónia 0,08 mg/L
nitrit 0,43 mg/L
nitrát 30,18 mg/L
Szulfát 48,08 mg/L
pH 6,65 .
Vas-t. ma tudom meg. Véleményekre vagyok kíváncsi ,hogy milyenek? EI szerint tápozok továbbra is heti 1x35-40% víz csere 12-12ml micro+macro, 4-5ml easy carbo.
Kell-e valamin változtatnom pl. +foszfát stb... . Mikor kellene újra mérnem ,mit?
 
Tápozás rendben, de mivel mérsz nitritet és ammóniát, ezért a biológiai szürésed még nem áll készen. Erre mérj majd később.
 
Tápozás rendben, de mivel mérsz nitritet és ammóniát, ezért a biológiai szürésed még nem áll készen. Erre mérj majd később.
Nitrátnál milyen a jó érték min/max?
Azért az látszik,hogy beindult a biológia szűrés?Mikor lenne célszerű a következő teszt?
Értékek arra jók ,hogy ne segítség a barna alga szaporodását 'akkor talán a barna alga csak azért jelent meg mert új az akvárium'?
 
Gyors kérdés: ADA Amazóniával indítottam átmosás nélkül 4 napja egy nanot. Azóta megy a napi 50% vízcsere. Tegnap belenéztem egy tizedes pontosságú pH papírral, 6,4-et mutat. Az Amazónia tolja el így a pH-t eleinte?
 
Gyors kérdés: ADA Amazóniával indítottam átmosás nélkül 4 napja egy nanot. Azóta megy a napi 50% vízcsere. Tegnap belenéztem egy tizedes pontosságú pH papírral, 6,4-et mutat. Az Amazónia tolja el így a pH-t eleinte?

Igen :) A legtöbb japó aktív aljzat hasonlóan letolja a pH-t az első időkben.
 
100 felett legyen. 120-150 ppm között használjuk a benti akikon. 100 alatt kritikus lehet sok fénynél.


Kérdem én tőletek : mit érdemes nézni egy víz beállításánál inkább? A GH értékét vagy pedig a PPM-et? Tegyük fel eddig 6nk-s vizet kevertem mindig de annak a TDS-e túl kevés viszont ha a TDS-t beállítom a megfelelőre akkor meg sokkal keményebb a víz....
 
Én a Gh-t és a Kh-t szoktam ellenőrizni. A vezetőképességet nem csak a Ca és Mg ionok befolyásolják, hanem az összes fémion, ami a vízben van. Pl. kálium, vas, magnézium és társai. Nálunk a csapvíz 13-as összkeménységű, a ppm viszont 442. Az akiban is ingadozik, pl. tápozás után mindig kicsit magasabb. Hatos keménység mellett 170 és 190 közt mértem már minden félét.
 
Sziasztok!

Az aksim vizét "elindítottam" lefelé (sima halas aksiból evezek a növényes felé) mivel 400l + 70l a szűrőkben nem olyan egyszerű ez :)
Szóval 15kh és 15gh-ról eljutottam a 7-es értékig (kábé 200 a TDS). Elég ez már vagy még menjek lejjebb?
 
Kicsit fura, ritkán szokott a kettő megegyezni. Mivel mérted? (mivel kíváncsi voltál rá :D)
Ha nálad mégis azonos, akkor azért a 7-es kh még jó nagy pufferkapacitást jelent. Ebben az estben én még kicsit lejjebb vinném. Mondjuk 5-ig, hogy egy kicsit savasabb kémhatást tudjak biztosítani.
Tapasztalt kollegák véleménye?
 
Neptunnal. Jól szokott mérni, de csak úgy gyorsba mértem. Majd délután megmérem pontosan, nyugodtan. Meg akkor már megmérem a ph-t is.
 
A Neptun nekem is bevált. Próbáltam többfélét, ugyanazt az értéket mutatták, tehát vlsz jó. Ország melyik részén laksz? Már ha publikus... ;)
 
Back
Oldal tetejére