• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok!

Jelenlegi 216 l-es akváriumomat lecseréltem egy nagyobbacska 800 literesre. 190x60x70 cm
Eddig 2 db 30w-os 895 mm fénycsövet tartalmazó műanyag tetőm volt a "kicsin". Egy db növényes és egy darab 6500 K-s fénycsővel. 0,27 W/l illetve olyan 22 lumen/l értékekkel.
Növények nem nagy fényigényűek voltak, szépen felszaporítottam őket, azok kerültek át a nagyba. Anubiasok és vízikalász.

A kérdésem az lenne, hogy 800 liter esetén is alkalmazzam a fenti értékeket, ha ugyanilyen szép eredmény akarok elérni, vagy már kisebb értékek is jók lehetnek.

Egyik barátom akváriuma volt, ő 2 db 58W-os 150 cm-es T8-as fénycsővel használta, egy növényes és egy 6500k-s csővel. Nála a kalászok jól el voltak, de nekem egy kicsit kevésnek tűnik. Csináltattam bele hátteret és a szűrés háttér mögött, sarokban 23 liter szivaccsal van megoldva.

Mit ajánlanátok? Szeretném fenntartani a jelenlegi állapotot. Kétféle megoldáson gondolkozok. 2db 2x80w-os csepp és pormentes műhely armatúra, ezek ára korrekt 15.000 Ft/db körül van, lehet őket külön is járatni, vagy csak egyet venni, ha ilyen növényeknek nincs szüksége négyszeres fényre a 4x-es méret miatt. A másik megoldás. Odyssea 4x80W szintén lehet külön járatni két csövenként, előnye talán, hogy dizájnosabb, "akvárium kész". Ára 53.000 Ft.

216-os:
http://plebi.z-net.hu/akvárium/aksi216.jpg

800-as:
http://plebi.z-net.hu/akvárium/aksi800.jpg

Köszönöm!
 
Utoljára módosított:
En a nagy fole diy lampat csinaltam mert ekkora lumenszamra ra menne a gatyam. Aluminium zartazelveny letra formaban. 5x1m 8520 led (az aluprofil raolvadna ezert zartszelveny) 2db t8 120cm novenyes cső. Trafok, dimmerek zold ledsor, piros ledsor. Mindent itthon vettem. 20000 lumen es kb 14 ezer ft. Es ezek ellenere meg jo szarul is nez ki. 6 ora alatt kb. Viszont a celnak megfelel, es full diy.
Erre gondoltam, hogy olcsosag.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Teszel fel pár képet, csak a kíváncsiság kedvéért?
(mondjuk az 5m led csík többe kerül ennél, de biztos hogy lm/Ft arányban messze veri a gyári megoldásokat :) )
 
Szia!
Jó, akkor küldd el, hogy milyen komponenseket néztél ki eddig hozzá. Azt kiegészítjük, vagy segítünk módosítani.
Nem tudom, mi lenne a módja az adatküldésnek, mert itt nem nagyon preferálják a linkelést...


Szia!

Elnézést hogy csak most reagálok, de eszméletlen sok melóm van, ráadásul tavasszal házépítési projektben is érdekelt vagyok, így csak most értem rá :)
Eddig ezeket néztem ki!
MEGACHROME tropikus

Színhőmérséklet : 5.600 ° Kelvin
A MEGACHROME tropikusan elérhetőek ezek a teljesítményszintek:
70 watt
150 watt
változatok:

kétoldalas foglalat (70 és 150 watt)
-tól 45,90 € *


Ballaszt HQI 70W Pulser Termékszám: S_000.835
Ballaszt HQI 70W Pulser
36,50 € *


Gyújtó HQI 70-400 Watt (Pulser) Cikkszám: 000.180
Ignitor HQI 70-400 Watt csak digitális gyújtási technológiával működő előtétekhez (Pulser)
39,90 € *


Ventilátor 60x60x15 mm / 12V DC Cikkszám: 000.068
A rajongók mások számára
TESZLA, TESZLA-S, TESZLA-XT
FUTURA, FUTURA-S
12,85 € *



230 világítótest ház Termékszám: S_z005.008
lámpatestben
oldalsó panelekből, középső részből, 2 oldalsó fedélből szellőzőnyílásokkal,
rögzítőelemekkel, csavarokkal.
Méretek: 470 x 280 x 95 mm
Tengervízálló alumínium
Nagy fényű, fekete lakkozott
89,50 € *

Igaz jóval több alkatrész is van fent, csak hát meg kell valljam, halvány lila segédfogalmam sincs ahhoz, hogy mi is kellene egy komplett almatúrához...
Amiket nézegettem, azok szerintem a főbb elemek.
Ami nekem volt régebben az 1 fénycső, tranzisztor, transzformátor, amire én emlékszem :)
A Fizika sosem volt erősségem :D
 
Sziasztok!

Jelenlegi 216 l-es akváriumomat lecseréltem egy nagyobbacska 800 literesre. 190x60x70 cm
Eddig 2 db 30w-os 895 mm fénycsövet tartalmazó műanyag tetőm volt a "kicsin". Egy db növényes és egy darab 6500 K-s fénycsővel. 0,27 W/l illetve olyan 22 lumen/l értékekkel....

Sziasztok!

Erre tudtok valami segítséget adni.

Köszi!

Plebi
 
Sziasztok!

Jelenlegi 216 l-es akváriumomat lecseréltem egy nagyobbacska 800 literesre. 190x60x70 cm
Eddig 2 db 30w-os 895 mm fénycsövet tartalmazó műanyag tetőm volt a "kicsin". Egy db növényes és egy darab 6500 K-s fénycsővel. 0,27 W/l illetve olyan 22 lumen/l értékekkel.
Növények nem nagy fényigényűek voltak, szépen felszaporítottam őket, azok kerültek át a nagyba. Anubiasok és vízikalász.

A kérdésem az lenne, hogy 800 liter esetén is alkalmazzam a fenti értékeket, ha ugyanilyen szép eredmény akarok elérni, vagy már kisebb értékek is jók lehetnek.

Egyik barátom akváriuma volt, ő 2 db 58W-os 150 cm-es T8-as fénycsővel használta, egy növényes és egy 6500k-s csővel. Nála a kalászok jól el voltak, de nekem egy kicsit kevésnek tűnik. Csináltattam bele hátteret és a szűrés háttér mögött, sarokban 23 liter szivaccsal van megoldva.

Mit ajánlanátok? Szeretném fenntartani a jelenlegi állapotot. Kétféle megoldáson gondolkozok. 2db 2x80w-os csepp és pormentes műhely armatúra, ezek ára korrekt 15.000 Ft/db körül van, lehet őket külön is járatni, vagy csak egyet venni, ha ilyen növényeknek nincs szüksége négyszeres fényre a 4x-es méret miatt. A másik megoldás. Odyssea 4x80W szintén lehet külön járatni két csövenként, előnye talán, hogy dizájnosabb, "akvárium kész". Ára 53.000 Ft.

216-os:
http://plebi.z-net.hu/akvárium/aksi216.jpg

800-as:
http://plebi.z-net.hu/akvárium/aksi800.jpg

Köszönöm!

Sziasztok!

Erre tudtok valami segítséget adni.

Köszi!

Plebi
Szia.
1. A képek nem láthatóak. ezt kéne orvosolni mihamarabb
2. 70 cm magas az új akvárium? ezt kéne tisztázni mindenképpen, mert a fénycsövek és ledek használhatósága 45 cm vízoszlopig jó, utána drasztikusan csökken a fényük áthatolóképessége.
3. mi a cél? 0.27W/L elég kevés legalább a 0,4et kéne súrolnia felülről. Tehát az Odyssea 4X80W éppen-hogy elégséges 800 literre.
4. A helyedben kicsit még nézelődnék a témában, ne legyen túl sok a tanulópénz... bármi kérdés van fel lehet tenni bátran. :)
 
Szia.
1. A képek nem láthatóak. ezt kéne orvosolni mihamarabb
2. 70 cm magas az új akvárium? ezt kéne tisztázni mindenképpen, mert a fénycsövek és ledek használhatósága 45 cm vízoszlopig jó, utána drasztikusan csökken a fényük áthatolóképessége.
3. mi a cél? 0.27W/L elég kevés legalább a 0,4et kéne súrolnia felülről. Tehát az Odyssea 4X80W éppen-hogy elégséges 800 literre.
4. A helyedben kicsit még nézelődnék a témában, ne legyen túl sok a tanulópénz... bármi kérdés van fel lehet tenni bátran. :)


1. A képek a hozzászólás megírásakor még jók voltak, valahogy átíródott az akvárium/ akvárium/-re :S

216-os:
aksi216.jpg

800-as: Az irodai armatúra nem végleges helyén van, szűrő végleges csövezése után bekerülne középre.
aksi800.jpg

2. Igen 70cm-es az akvárium bruttó magassága, de kavicstól mérve a hosszmerevítőig 62 cm magasságom van.
3. A cél ugyanaz mint a 216 literesnél, vízikalász és anubiasok szépen fejlődjenek nőjenek. 1 db anubiassal és 1 db kalásszal indultam kb 10 éve, azóta már sokat eladtam és még mindig szépen nőttek. 0,27 W/l-en produkálták ezt. Nem tervezek nagy fényigényű növényeket használni, de azt se szeretném, hogy a vegetáció kárára mennyen a fényhiány.
4. Ezért kértem a tanácsotokat, utána gondolnám tovább, a 2x 58W kevésnek látszódik.
 
Utoljára módosított:
1. A képek a hozzászólás megírásakor még jók voltak, valahogy átíródott az akvárium/ akvárium/-re :S

216-os:
View attachment 44984

800-as: Az irodai armatúra nem végleges helyén van, szűrő végleges csövezése után bekerülne középre.
View attachment 44985

2. Igen 70cm-es az akvárium bruttó magassága, de kavicstól mérve a hosszmerevítőig 62 cm magasságom van.
3. A cél ugyanaz mint a 216 literesnél, vízikalász és anubiasok szépen fejlődjenek nőjenek. 1 db anubiassal és 1 db kalásszal indultam kb 10 éve, azóta már sokat eladtam és még mindig szépen nőttek. 0,27 W/l-en produkálták ezt. Nem tervezek nagy fényigényű növényeket használni, de azt se szeretném, hogy a vegetáció kárára mennyen a fényhiány.
4. Ezért kértem a tanácsotokat, utána gondolnám tovább, a 2x 58W kevésnek látszódik.
Mit tudnek muvelni a nagyobbal... Aaajjj. Bocs az offert.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kérdés, jobb helyet nem találtam neki (@viktorlantos @danyi03 meg aki még tudhatja :) ): dennerle nano light 11w fénycsöve szabvány 2 PIN (1U vagy 2U az már mindegy) csatlakozójú? Tehát lehet cserélni más gyártó csövére is a gyárit?

Scapers Lightra ugyanez a kérdés vobatkozik. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni van egy 78L-es akváriumom 36W 7200K-es kompakt izzós lámpával.
Egy Odyssea T5 DUAL Pro lámpa DP 60/80 2X24W 6500K-es lámpán gondolkodom mostanában megérné lecserélni a mostanit erre?
 
Sziasztok! 90 hosszú bruttó 60 mély vízhez elég lehet az odyssea t5 2x39w lámpa eredeti csövekkel? A talaj elég magas, kB 10 cm. Most hqi 150 w van, de nem vagyok elégedett az eredménnyel. Bruttó 250 literes az akvárium.
 
Sziasztok! 90 hosszú bruttó 60 mély vízhez elég lehet az odyssea t5 2x39w lámpa eredeti csövekkel? A talaj elég magas, kB 10 cm. Most hqi 150 w van, de nem vagyok elégedett az eredménnyel. Bruttó 250 literes az akvárium.
Szia!
Nagyon kevést fényt igénylő növények eléldegélnek alatta. Gyepet nem igen tudnál nevelni.
Ody lámpákban illik egyből cserélni a fénycsöveket erősebbre.
Sajnos nagyon magas az akváriumod növényezésre ilyen kevés fénnyel. (mondjuk enyém 50cm magas, de mai eszemmel 45cm fölé nem mennék):);)
 
Szia!
Nagyon kevést fényt igénylő növények eléldegélnek alatta. Gyepet nem igen tudnál nevelni.
Ody lámpákban illik egyből cserélni a fénycsöveket erősebbre.
Sajnos nagyon magas az akváriumod növényezésre ilyen kevés fénnyel. (mondjuk enyém 50cm magas, de mai eszemmel 45cm fölé nem mennék):);)
Sajnos az akva cserére még nem szántam rá magam. Köszönöm a válaszod, kiltasban van egy 3x 39w foglalatú lampatest :)
 
Amennyire tudom 50 centi felett már erősen ajánlott a HQI lámpa, mert a fénycsöveseknek nincs akkora fénye, hogy rendesen levilágítson az akvárium aljára. Az Ati lámpáinak extra erős fénye van, én lehet inkább abban gondolkodnék, mert az Ody lehet méginkább visszalépés lenne.
 
Tudom, hogy nehéz kérdés, de a gyári tetős 15w t8-at cserélném le valamire.
Standard 54L medence 40L vízzel feltöltve. Semmi extra növény, nincs CO2, szűrő is még a gyári belső, minimális hal, némi garnéla-rák.
A következő szint megugrásához ezeket a lámpákat nézegetem: Odyssea Compact 36W ; Aquamorf LS10/vagy inkább LD2 ; vagy DIY compact cső a tetőbe építve.
Minél több leírást, hozzászólást olvasok a témában, annál nagyobb zűrzavar van a fejemben. Persze mindenkinek más az igénye és a célok is különbözőek, de azért hátha adtok egy kezdő lökést, hogy merre induljak el.
 
Sziasztok! 90 hosszú bruttó 60 mély vízhez elég lehet az odyssea t5 2x39w lámpa eredeti csövekkel? A talaj elég magas, kB 10 cm. Most hqi 150 w van, de nem vagyok elégedett az eredménnyel. Bruttó 250 literes az akvárium.

Szia,
az adok- veszekben hirdetnek egy 6x39 ATI-t, az lesz a te megoldásod, ráadásul most jó áron adják .... szerintem ...
@kslszl ?
 
Sziasztok!
100*50*50-es akváriumba milyen led világítást tennétek? Jelenleg 4*39 QUAD Odyssea-t használok és most cseréltem fénycsövet, szóval nem rögtön cserélném le, de a jövőbe tekintve szeretnék majd led-est. Jó volna, ha nem csak energiatakarékosabb lenne a mostaninál, hanem egy fokkal jobb is a növényeknek.
 
Back
Oldal tetejére