• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Egy olyan érdekelne, de nagyon :) , hogy egy 100x40x40-es 160 literes akvára, sima odys 2x39 wattos 3 darab lámpa elég lenne, egy high tech fényhez ?
 
Egy olyan érdekelne, de nagyon :) , hogy egy 100x40x40-es 160 literes akvára, sima odys 2x39 wattos 3 darab lámpa elég lenne, egy high tech fényhez ?
Jol ertelmezem? 2x39 wattosbol 3 db? Mert az igen sok. Bar megfelelo magassagban jo lehet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia Márk!

Mert van kettő 2x39 wattos otthon, aztán, vennék még hozzá, egy 2x39 wattosat, aki felett lógatva lennének.
Valóban elég hétköznapokra a 2x2x39W, de egy jó minőségű fényképhez még jól jöhet a harmadik.
Nálunk 8x54W (Ati) van a 400 liter felett, amiből 6 cső megy kb 50cm-re a vízfelszíntől 6 órában, amikor fényképezünk akkor mindet használjuk, sőt még egy reflektoros cső adja a fényt az előtérhez + egy a háttér kiégetéséhez.

AmegA
 
Szia Márk!


Valóban elég hétköznapokra a 2x2x39W, de egy jó minőségű fényképhez még jól jöhet a harmadik.
Nálunk 8x54W (Ati) van a 400 liter felett, amiből 6 cső megy kb 50cm-re a vízfelszíntől 6 órában, amikor fényképezünk akkor mindet használjuk, sőt még egy reflektoros cső adja a fényt az előtérhez + egy a háttér kiégetéséhez.

AmegA

Például egy h.cuba gyep működne 2x2x39 wattal ? Co2,lágy víz, egyéb dolgok persze adottak, csak a lámpa miatt kérdezem.
 
Igen!
40cm mínusz az alzat magassága, nem lesz színültig a medence, ennyit a két Quad is bevilágít.

AmegA
o
Igen!
40cm mínusz az alzat magassága, nem lesz színültig a medence, ennyit a két Quad is bevilágít.

AmegA
Előzöt töröltem, megprobálom jobban feltölteni. 2x2x39 csapvízzel, co2 nélkül ilyen volt tavaly a pravula a 160-ba .Gyári odys csövekkel.
 

Attachments

  • 81C279DF-B39E-4D18-82C7-6D178DEE3154.jpeg
    81C279DF-B39E-4D18-82C7-6D178DEE3154.jpeg
    174.9 KB · Megtekintések: 3
  • 5F07EC4E-43ED-4500-A615-B63DF3C08BF0.jpeg
    5F07EC4E-43ED-4500-A615-B63DF3C08BF0.jpeg
    301.4 KB · Megtekintések: 2
  • C931C863-D9DD-4737-B00E-97889F1138EA.jpeg
    C931C863-D9DD-4737-B00E-97889F1138EA.jpeg
    350.8 KB · Megtekintések: 3
Ha legyártják neked, szerintem tanácsot is tudnak adni hogy milyen alkatrészek kellenek a lámpához... vagy nem?
 
Helló!


Találtam egy profi gyártó céget amelynél meglehet építeni DIY megoldással a lámpatestet,
ahogy nézegettem szerintem meg lehet rendelni minden alkatrészt hozzá!
Na ebben kellene nekem segítség, hogy mint teljesen laikusként mit kell rendelnem hozzá,
megvallom, teljesen tanácstalan vagyok hozzá...
Szia!
Bocsáss meg, de szerintem nem jó irányba haladsz. Aki DIY lámpát (vagy bármit) akar készíteni, annak van valami ötlete, amit meg akar valósítani. A háttérben általában az az elképzelése, hogy valami jobbat vagy szebbet tud készíteni, mint ami a kereskedelemben kapható.
Manapság a DIY nem hiánypótló megoldás (hiszen bármi megkapható a piacon olcsóbban, mint amibe a házilag történő előállítás kerül), hanem egyszerűen egyfajta önmegvalósítás. Az alkotás öröméért tesszük.
Na most, a leveledből nem derül ki, hogy mit is szeretnél készíteni? Mi a cél?
Lámpát.
OK, de milyet, mekkorát, és mire akarod használni?
Pl. én leírom neked , hogy vegyél 2db IP65 vízálló fénycsőfoglalatot... Majd te visszaírod, hogy "ja, de én LED-es lámpát akarok". Stb....
Szerintem, ez így nem fog menni. :panda:
 
Manapság a DIY nem hiánypótló megoldás (hiszen bármi megkapható a piacon olcsóbban, mint amibe a házilag történő előállítás kerül
Nyilvan ez csak az en meglatasom, de szerintem a diy, csak is az ara miatt kap szerepet. Vegyunk egy legegyszerubb ody lampat. Nem draga, mert megfizetheto, de otod annyibol eloallitja barki ugyan azt a funkciot, termeszetesen messze nem fog ugy kinezni. Talan itt a forumon egyetlen egy diy lampat lattam ami rendesen alulemezbol lehajtogatva keszult. Es a kinezete is pazar volt.
Nem mondom, hogy rosszul latod a dolgot, inkabb azt mondom, villamos szakemberkent eszreveszed a hibait ezeknek az eszkozoknek es fejben mar mar elkeszult egy tokeletesebben mukodo, vagy jobb hatasfoku lampa. Maskepp, de jobban latod a dolgokat mint itt sokan teszik.
Bocs ha erzekenyen erint de igy latom a helyzetet.



Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nyilvan ez csak az en meglatasom, de szerintem a diy, csak is az ara miatt kap szerepet. Vegyunk egy legegyszerubb ody lampat. Nem draga, mert megfizetheto, de otod annyibol eloallitja barki ugyan azt a funkciot, termeszetesen messze nem fog ugy kinezni. Talan itt a forumon egyetlen egy diy lampat lattam ami rendesen alulemezbol lehajtogatva keszult. Es a kinezete is pazar volt.
Nem mondom, hogy rosszul latod a dolgot, inkabb azt mondom, villamos szakemberkent eszreveszed a hibait ezeknek az eszkozoknek es fejben mar mar elkeszult egy tokeletesebben mukodo, vagy jobb hatasfoku lampa. Maskepp, de jobban latod a dolgokat mint itt sokan teszik.
Bocs ha erzekenyen erint de igy latom a helyzetet.



Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Valóban érzékenyen érint. :ROFLMAO: :LOL: ;)
Minden képpen jó, ha a kérdező többféle álláspontot is olvashat. Egész éltemben a DIY vonalat követtem, és ezért alakult ki az itt leírt véleményem. Lehet (sőt biztos), hogyha Kínából rendelsz anyagokat, akkor töredék árból meglesz az a valamid anyagköltsége, de egy rakás anyag még nem fog világítani! Ha hozzáadod az időráfordítást, amiből végül lesz egy lámpád (konstrukciós idő + anyagbeszerzés + kivitelezés) biztos vagyok benne, hogy nem ötöd ár jön ki, hanem minimum dupla. ...és az sosem fog úgy kinézni, mint egy gyári. ... vagy igen, de akkor nem a duplája lesz az ára, hanem a tízszerese. ... és akkor még nem említettem, hogy jó eséllyel csak a második vagy harmadik lesz olyan, amit eredetileg elképzeltél. Megjegyzés: az én akvámban minden DIY, csak a szivattyúk gyáriak. Véleménynyilvánítás vége. ;)

Abban teljesen igazad van, hogy mindenben a hibát keresem! (nem ezeket a szavakat használtad, de ez valóban így van) De nem a kritizálás kedvéért, hanem a jobbítás szándékával. Ennek ellenére, sajnos a mai napig egyetlen tökéletes "valamit" sem tudtam készíteni, tervezni. Kezdem feladni. :(

No, ha lesz valami konkrét kérdése Polop-nak próbáljunk segíteni neki! (y)
 
Valóban érzékenyen érint. [emoji23] [emoji38] ;)
Minden képpen jó, ha a kérdező többféle álláspontot is olvashat. Egész éltemben a DIY vonalat követtem, és ezért alakult ki az itt leírt véleményem. Lehet (sőt biztos), hogyha Kínából rendelsz anyagokat, akkor töredék árból meglesz az a valamid anyagköltsége, de egy rakás anyag még nem fog világítani! Ha hozzáadod az időráfordítást, amiből végül lesz egy lámpád (konstrukciós idő + anyagbeszerzés + kivitelezés) biztos vagyok benne, hogy nem ötöd ár jön ki, hanem minimum dupla. ...és az sosem fog úgy kinézni, mint egy gyári. ... vagy igen, de akkor nem a duplája lesz az ára, hanem a tízszerese. ... és akkor még nem említettem, hogy jó eséllyel csak a második vagy harmadik lesz olyan, amit eredetileg elképzeltél. Megjegyzés: az én akvámban minden DIY, csak a szivattyúk gyáriak. Véleménynyilvánítás vége. ;)

Abban teljesen igazad van, hogy mindenben a hibát keresem! (nem ezeket a szavakat használtad, de ez valóban így van) De nem a kritizálás kedvéért, hanem a jobbítás szándékával. Ennek ellenére, sajnos a mai napig egyetlen tökéletes "valamit" sem tudtam készíteni, tervezni. Kezdem feladni. :(

No, ha lesz valami konkrét kérdése Polop-nak próbáljunk segíteni neki! (y)
En a nagy fole diy lampat csinaltam mert ekkora lumenszamra ra menne a gatyam. Aluminium zartazelveny letra formaban. 5x1m 8520 led (az aluprofil raolvadna ezert zartszelveny) 2db t8 120cm novenyes cső. Trafok, dimmerek zold ledsor, piros ledsor. Mindent itthon vettem. 20000 lumen es kb 14 ezer ft. Es ezek ellenere meg jo szarul is nez ki. 6 ora alatt kb. Viszont a celnak megfelel, es full diy.
Erre gondoltam, hogy olcsosag.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Meg lehet egy DIY lámpát is csinálni (viszonylag) szépen, csak kell egy kis leleményesség, meg némi festék is.
Pont az a lényeg, hogy az ember töredék áron megcsinálja mint amennyiért a boltban meg lehet venni, hiszen nem vagyunk milliomosok és minnél nagyobb egy akvárium, annál többe kerül hozzá minden.
Nekem 120 centi hosszú az akvariumom, ehhez egy Quad 4x54 wattos lámpa 51 ezer és 20 körül összeraktam ezt az alábbi lámpát. Váza könnyű gipszkarton profil, amire ugyanabból a furnérból készítettem burkolatot amit a szekrény hatfalaknál is használnak. Ezt utána lefényeztem.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...57825_a39098b63ce6534e2bf6de5241166e85_xl.jpg
De nem csak lámpánál lehet sokat spórolni. Sokan csinálják maguknak a bútort is. Boltban igen durva árakat kérnek érte, én 25- ös lapból ,25 ezerből összeraktam.
 

Attachments

  • IMG_20170914_133408.jpg
    IMG_20170914_133408.jpg
    100.6 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Szia!
Bocsáss meg, de szerintem nem jó irányba haladsz. Aki DIY lámpát (vagy bármit) akar készíteni, annak van valami ötlete, amit meg akar valósítani. A háttérben általában az az elképzelése, hogy valami jobbat vagy szebbet tud készíteni, mint ami a kereskedelemben kapható.
Manapság a DIY nem hiánypótló megoldás (hiszen bármi megkapható a piacon olcsóbban, mint amibe a házilag történő előállítás kerül), hanem egyszerűen egyfajta önmegvalósítás. Az alkotás öröméért tesszük.
Na most, a leveledből nem derül ki, hogy mit is szeretnél készíteni? Mi a cél?
Lámpát.
OK, de milyet, mekkorát, és mire akarod használni?
Pl. én leírom neked , hogy vegyél 2db IP65 vízálló fénycsőfoglalatot... Majd te visszaírod, hogy "ja, de én LED-es lámpát akarok". Stb....
Szerintem, ez így nem fog menni. :panda:


Szia!

Na akkor kezdem azzal, ami kimaradt!
Annyiban van igazad, hogy egyenlőre lövésem sincs milyen világítást szeretnék, de a méret az megvan, 120 cm hosszan, 50 cm magasban gondoltam be világítani az akváriumot!
A led nálam kilőve, de még nézegetem a katalógust :p
Hogy pontosan mire is gondoltam? Erre!: http://shop.giesemann.de/
Itt a jobb alsó sarokban a
Komponenten für DIY opciót találtam.
Gyakorlatilag mindent meg lehet hozzá vásárolni :D
És ahogy számolgattam, sacc per kábé a fele viszont lesz egy tuti világításod.
Én így gondolkodom, de ha bárki is tud ehhez hozzátenni, szívesen veszek minden jó tanácsot!
 
Szia!

Na akkor kezdem azzal, ami kimaradt!
Annyiban van igazad, hogy egyenlőre lövésem sincs milyen világítást szeretnék, de a méret az megvan, 120 cm hosszan, 50 cm magasban gondoltam be világítani az akváriumot!
A led nálam kilőve, de még nézegetem a katalógust :p
Hogy pontosan mire is gondoltam? Erre!: http://shop.giesemann.de/
Itt a jobb alsó sarokban a
Komponenten für DIY opciót találtam.
Gyakorlatilag mindent meg lehet hozzá vásárolni :D
És ahogy számolgattam, sacc per kábé a fele viszont lesz egy tuti világításod.
Én így gondolkodom, de ha bárki is tud ehhez hozzátenni, szívesen veszek minden jó tanácsot!
Szia!
Jó, akkor küldd el, hogy milyen komponenseket néztél ki eddig hozzá. Azt kiegészítjük, vagy segítünk módosítani.
Nem tudom, mi lenne a módja az adatküldésnek, mert itt nem nagyon preferálják a linkelést...
 
Szia!
Jó, akkor küldd el, hogy milyen komponenseket néztél ki eddig hozzá. Azt kiegészítjük, vagy segítünk módosítani.
Nem tudom, mi lenne a módja az adatküldésnek, mert itt nem nagyon preferálják a linkelést...
Privat uzenet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére