• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen szűrőanyag ez?

Sygnus

Kertész szaki
Nem igazán tudom ezt hova tenni...valaki esetleg felismeri , hogy milyen anyag lehet ez ?
Nitritet , ph -t, keménységet nem változtatja ahogy teszteltem, de valószínű telítődve van már, egy használt szűrőből került hozzám.

 
Nem igazán tudom ezt hova tenni...valaki esetleg felismeri , hogy milyen anyag lehet ez ?
Nitritet , ph -t, keménységet nem változtatja ahogy teszteltem, de valószínű telítődve van már, egy használt szűrőből került hozzám.



Erre senki ? Hasonlít ez a cucc a purigenre ? Mert akkor veszek cloroxot és megpróbálom regenerálni !
 
Erre senki ? Hasonlít ez a cucc a purigenre ? Mert akkor veszek cloroxot és megpróbálom regenerálni !
Szia!

Szerintem nem az. Mintha kisebb és egyforma méretű szemekből állna.
(Meg nem is ennyire szabályos bogyók vannak benne)


üdv
 
Bocs, de fotó minősége után nehéz megítélni, hogy mi ez (ránézésre 3 macskakaki) . Ha gyárilag adták hozzá, akkor nyilván nem okozhat problémát.
 
Talán filterlith, olyan, mint a matrixok. Már nem lehet kapni elvileg sehol sem.
Köszi!Jó egyébként valamire vagy érdemes cserélni?Unokatesóm vette egy 2080-as szűrővel.Tele van mind a három kosara.Csak a fej folyik valahol.
 
Sziasztok.
Ezt ismeri valaki esetleg?
Diy külső/akasztós szűrőmbe tettem most bele. Vagyis csak ez van benne jelenleg, tesztelés alatt van. [emoji1] 2797222c02c15b5ccd3d76e85be9b67a.jpgbcf40317213acd924155ce312202bd45.jpg170980c1e909307a5106231f1f571e41.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok,

Kerestem a fórumon, de nem nagyon találtam róla semmit: az Eheim Lav-ról van valakinek tapsztalata?
Az eheim biológiai szűrőanyagnak hirdeti... hasonló lehet mint a Matrixok?

Gondolom nem játszik egy ligában a Substrattal, de vajon tényleg jó lehet a baciknak vagy "csak" mechanikus szűrőanyag?

Köszi!
 
Sziasztok,

Kerestem a fórumon, de nem nagyon találtam róla semmit: az Eheim Lav-ról van valakinek tapsztalata?
Az eheim biológiai szűrőanyagnak hirdeti... hasonló lehet mint a Matrixok?

Gondolom nem játszik egy ligában a Substrattal, de vajon tényleg jó lehet a baciknak vagy "csak" mechanikus szűrőanyag?

Köszi!

Sima lávakő. Amit viszont egyáltalán nem szeretünk szűrőben :)
 
Köszi a gyors választ! Jól emlékszem, hogy a lávakő a tápok megkötése miatt gázos?

Nem, sőt éppen a lávakő az egyetlen szűrőanyag, ami semmilyen [mérhető] kémiai változást nem okoz a vízben. Egyszerűen nem kedvező a fajlagos felülete. Amúgy egész jó szűrőanyag, csak sok kell belőle: szűrőakváriumba, DIY hordószűrőbe kiváló.
 
Nem, sőt éppen a lávakő az egyetlen szűrőanyag, ami semmilyen [mérhető] kémiai változást nem okoz a vízben. Egyszerűen nem kedvező a fajlagos felülete. Amúgy egész jó szűrőanyag, csak sok kell belőle: szűrőakváriumba, DIY hordószűrőbe kiváló.

Köszönöm a kimerítő választ! Valahol mintha olvastam volna arról, hogy hatástalanítja a tápozást, de akkor az biztos valami speckó anyag volt...

Akkor egyenlőre nem kapkodom el a cserét (használt szűrőt vettem ezzel az anyaggal), de azért betervezem.
 
Back
Oldal tetejére