• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok. Olyan növényt keresek,ami 20-25 cm magas, ennél nagyobb ne legyen. Inkább bokrosodjon mint felfelé nyúljon. Mögötte Rotala rotundfolia helyezkedne el, és az lenne a cél, hogy kitakarja ennek az alsóbb kevesebb fényt ért részét,de a felső szép vöröses részét ne. Akvárium: 200 L, nagynyomású co2, fény 0.75 W/l. Van cryptocoryne wendtii, echinodorusok,. szval ezeken kívüli ajánlatokat elfogadok. köszönöm.
 
Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni. Tervezek egy 64 Literes akváriumát Iwagumi stílusban. Még sajna nem tudom milyen növények legyenek. Nagynyomású Co2-m nem lesz azon kívül mindent igyekszek beszerezni (max élesztős Co2) ezen kívül táptalaj, tápozás, Carbo, világítás. Mindent megpróbálok normálisra belőni. Növények amiket biztosra tudok: Parvula, Sagittaria Subulata, Anubias nana, Jávai moha, Hm, De még valamilyen háttérnövényt szeretnék. Ha tudtok légyszíves segítsetek. Köszi
 
Valisneria nana, valamilyen Rotala, Heteranthera zosterifolia- ezek amik nálam jól érzik magukat a Hm.-en kívül Low-techben!
Köszi a segítséget. Nekem a jelenlegi akimban van HM és elég jól érzi magát folyamatosan hozza az oldalhajtásokat. Pedig az is elég Low-Tech. Mondjuk én a HM-ről már olvastam szöges ellentéteket is valaki azt mondja hogy csak High-tech-be valaki pedig azt hogy akárhol jól érzi magát.
 
Sziasztok!

Tervezés alatt fut a nagy akvárium újra pakolása és már lassan teljes a kép. Előtéri növények még elég kérdőjelesek.
Tapasztalatok alapján szerintetek milyen fajták bírnák a meleg éghajlatot? A lakásban alapjáraton 25-26 fok van, nyáron még szebb hőfokot is tud produkálni a panel... Persze már készül a terv a hűtésre, na de az sem fog 24-25 fokot varázsolni a vízbe... max a légkondi... de az viszont nincs még tervbe se véve...
Ami tutira menne bele az a Riccia... olvastam róla, hogy kiirthatatlan, de épp az a terv, hogy elszórtan lenne az akva alján, valami mással kombinálva. Parvula kiesett, mert úgy vettem észre, hogy a meglévő fákhoz nem nagyon illene... moha a fán lesz felkötözve, így azt nem szeretnék alulra.
Technika szerint adott minden, így akár kényesebb faj is lehetne... 4x24W, CO úton, talaj Amazónia lesz.

Tipp, ötlet, javaslat?
 
Sziasztok!

Tervezés alatt fut a nagy akvárium újra pakolása és már lassan teljes a kép. Előtéri növények még elég kérdőjelesek.
Tapasztalatok alapján szerintetek milyen fajták bírnák a meleg éghajlatot? A lakásban alapjáraton 25-26 fok van, nyáron még szebb hőfokot is tud produkálni a panel... Persze már készül a terv a hűtésre, na de az sem fog 24-25 fokot varázsolni a vízbe... max a légkondi... de az viszont nincs még tervbe se véve...
Ami tutira menne bele az a Riccia... olvastam róla, hogy kiirthatatlan, de épp az a terv, hogy elszórtan lenne az akva alján, valami mással kombinálva. Parvula kiesett, mert úgy vettem észre, hogy a meglévő fákhoz nem nagyon illene... moha a fán lesz felkötözve, így azt nem szeretnék alulra.
Technika szerint adott minden, így akár kényesebb faj is lehetne... 4x24W, CO úton, talaj Amazónia lesz.

Tipp, ötlet, javaslat?

Szia!
Egy tipp: Pogostemon helferi, nálam bírta a nyarat (szintén panel), igaz kicsit stagnált, de túlélte.
 
Sziasztok!

Tervezés alatt fut a nagy akvárium újra pakolása és már lassan teljes a kép. Előtéri növények még elég kérdőjelesek.
Tapasztalatok alapján szerintetek milyen fajták bírnák a meleg éghajlatot? A lakásban alapjáraton 25-26 fok van, nyáron még szebb hőfokot is tud produkálni a panel... Persze már készül a terv a hűtésre, na de az sem fog 24-25 fokot varázsolni a vízbe... max a légkondi... de az viszont nincs még tervbe se véve...
Ami tutira menne bele az a Riccia... olvastam róla, hogy kiirthatatlan, de épp az a terv, hogy elszórtan lenne az akva alján, valami mással kombinálva. Parvula kiesett, mert úgy vettem észre, hogy a meglévő fákhoz nem nagyon illene... moha a fán lesz felkötözve, így azt nem szeretnék alulra.
Technika szerint adott minden, így akár kényesebb faj is lehetne... 4x24W, CO úton, talaj Amazónia lesz.

Tipp, ötlet, javaslat?

Nekem a marsilea-t ajánlották a GA-s srácok, hogy melegebb éghajlatú akváriumban megmaradna, pl. diszkoszosnál is szép gyep volt belőle állítólag, pedig ott konstans 28fok és a fölött van.
 
köszönöm a segítségeteket!
A Pogostemon-al, csak annyi problémám van, hogy arra a növényre emlékeztet, amibe kicsiként beleestem egy kirándulás során és agyon karistolt, szurkált. :)
Marsilea-val én is szemeztem, de ugye az Elatin-ra is 28 fok van írva és tapasztalatok alapján még sem bírja nagyon a meleget.

Köszönöm még egyszer a segítséget, ötletet, egyenlőre Marsilea nyert, és majd az idő eldönti, hogy tetszik-e neki a nálunk lévő klíma.
 
Sziasztok!
Az akimba viviparát terveztem hátérnövénynek de egyszerűen nem tudtam még beszerezni :( milyen, méreteiben hasonló növényt tudnátok ajánlani?
 
Sziasztok!
Az akimba viviparát terveztem hátérnövénynek de egyszerűen nem tudtam még beszerezni :( milyen, méreteiben hasonló növényt tudnátok ajánlani?

Telefonálj a GA-ba, a shop-ban nincs feltöltve, de szinte mindig van nekik. Én is náluk vettem!
 
A lent felsorolt növényeket tervezem az akváriumomba.

Az alábbiak érdekelnének:
tanácsok, vélemények, építő jellegű kritikák :) további növény tippek, mi bírja a low-tech körülményeket, a lent felsoroltak helyett olyat, ami könnyebben beszerezhető.

Miből, hány tövet érdemes 80 literre (szé:80 cm, mély: 35 cm)
Előre:
  • Elatine Hydropiper szőnyeg szerűen növesztve;
  • Eocharis parvula a "folyó" partra (nincs a képen még)
  • Microsorum pteropus Trident a "folyó" partra
Középre:
  • előző akiból: Anubias barteri nana 3 tő
  • Lindernia rotundifolia
  • Sagittaria subulata
Fára:
  • Monosolenium-tenerum (a szigetre)
  • Fissidens-fontanus (pl az egyik fára kötözve)
Háttérbe:
  • limnophila sessiliflora

Ha bárkinek április közepe táján lenne fölös szaporulata ezen fajok bármelyikéből, akkor kérem szépen, hogy szóljon! Elsősorban Budapest és vonzáskörzetében.
 
Back
Oldal tetejére