• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Szasztok!

Mit tudtok a Brazil fűnövényről? Mennyire kényes a fent tartása? Nagyon gondolkozok rajta ,hogy telepítek az aksiba mert gyönyörű gyepet szeretnék alkotni esetleg valami más jó tanács gyep ügybe? Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Üdv!
Javaslatokat várnék, hogy milyen előtéri növényt ajánlanátok. Legfőképpen olyan kellene, ami oldal irányba terjeszkedik, így összetett réteget alkot az aljzaton. A gond csak az, hogy egyelőre CO2 adagolás nem megoldott, így olyan növényt keresnék, amely nélküle is fejlődik.
Előre is köszönöm!
 
Előtérbe Marsilea hirsuta-t és Eleocharis parvulát tudsz tartani CO2 nélkül.
 
nekem 8 hetes az akváriumom, eleinte nem növényesnek szántam, de aztán "véletlenül" megtaláltam a Green Aqua honlapját, növények után kutatva, és akkor kicsit módosult a projekt ...

az viszont biztos, hogy nagyon ésszerűen kell megválogatni a növényeket, mind méret, mind növekedési sebesség szempontjából, akár milyen szép egy növény, akár mennyire is tetszik, komoly macera - ha már beállt az akvárium, és stabilan, ideális körülmények között működik - az "elburjánzott" növényzet karbantartása ...

túl vagyok az első "karbantartáson", hát mit mondjak, nem volt egyszerű... hol vágjam le, mennyit vágjak le, visszaültessem vagy odaadjam valakinek (kidobni nem szeretek élőlényeket...)

bár egyenlőre úgy tűnik, jól sikerült, de ha olyan tempóban nő egyik-másik növény, ahogy eddig, akkor jövő hétvégén megint kasza ...

úgyhogy: vagy "bazi" nagy akvárium kell, amit nem tudnak kinőni a növények, vagy rendkívül körültekintően kell összeválogatni a növényeket, kompromisszumokat is bekalkulálva ...

DSC08841.JPG


DSC08856.JPG


teljes sorozat:

https://plus.google.com/u/0/photos/115123334242142218529/albums/5664000294730464993?hl=hu
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Eheim AquaStyle 24 Nano akvárium szettem és ebbe szeretnék egy sziklás képet kialakítani amihez kisméretű növényeket szeretnék felhasználni viszont nincs és egy darabig még biztos hogy nem is lesz CO2 rendszerem. Tudnátok nekem olyan kisméretű növényeket ajánlani ami elvan ebben az akiban és nem kell CO2 sem (Easy carbo-t fogok használni)
Én ezeket néztem leginkább de nem tudom hogy meglennének-e ilyen feltételek mellett.:
Fissidens fontanus
Riccardia chamedryfolia
Staurogyne repens
Marsilea hirsuta

Ha tudtok ajánlani jobbat nagyon megköszönném
 
Sziasztok!

Milyen hátrányai vannak, hogyha olyan helyről veszek növényeket, ahol emersen nevelik őket?
 
Sziasztok! Adjatok már légyszi tanácsot! Nem növényes az aksim, szép előtéri növényeim vannak, szinte hetente kell ritkítanom, de a háttérbe nem tudok semmit találni!
Olyan növényt írjatok már légyszi aminek alacsony vagy közepes a fényigénye és háttérnövény! Köszi a segítséget! A növények tápanyagot kapnak, a világításom nem túl erős de a gyári tetőt nem buherálnám, ezért kellene a gyengébb fénynél is növekvő növány hátra. Köszi!
 
Scorpion18 said:
Sziasztok! Adjatok már légyszi tanácsot! Nem növényes az aksim, szép előtéri növényeim vannak, szinte hetente kell ritkítanom, de a háttérbe nem tudok semmit találni!
Olyan növényt írjatok már légyszi aminek alacsony vagy közepes a fényigénye és háttérnövény! Köszi a segítséget! A növények tápanyagot kapnak, a világításom nem túl erős de a gyári tetőt nem buherálnám, ezért kellene a gyengébb fénynél is növekvő növány hátra. Köszi!

Szia,

parancsolj kérlek:
http://www.greenaqua.hu/noveny/hatter-n ... tdemand=35

Háttér növény, közepes igény, közepes fény ezeket lőttem be, de variálatod másképp is.

:thumbup:
 
Sziasztok!
Adott az alábbi képeken látható kerti tó!A kifolyónál található rácsra szeretnék valamilyen növényt telepíteni ami befutja az egészet.A tóban aranyhalak vannak, illetve a tavirózsa is jól érzi benne magát.A rácsot szinte egész nap süti a nap.
Tudnátok valami növényt ajánlani ami elviseli ezeket a kürülményeket, netán még jól is érzezné magát?

Köszönöm!





 
Ha rám hallgatsz, azt raksz bele ami neked tetszik;) Ezt tényleg neked kell eldöntened!
Esetleg Glosso, ha nagyobb kihívást akarsz
Én a Ricciát mondjuk elvetném...
 
ricciát is kipróbálhatod, nincsen vele semmi gond, csak keverd valami másfajta mohával, pl jávai, és rendesen kötözd le kövekre.
ja igen, viszont ha emelett döntesz, akkor készülj fel a heti rendszeres nyírásokra :)
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami szép előtéri növényt?
180 literes akváriumomba kellene 0,43 W/l megvilágítás mellé.
CO2 rendszerem nincsen csak Easy Carbo-t adagolok, napi 4ml-t.
Tápok Green Aqua Micro és Macro napi 2-2ml.
Eddig cryptocoryne fajok vannak benne, viszont elöl maradt egy nagy üres rész ahová Sagittaria Subulata-t ültettem, de ő nem bírta ezeket a körülményeket...
 
Szia barni97!

Nálam a Sagitaria egész zord körülmények között is elég jól terjeszkedik!
Milyen aljzatod, táptalajod van?
A Marsilea sokmindent kibír és nem nő magasra, viszont nem egy gyors növény, vagyis viszonylag több kell belőle ha hamar szeretnéd benöveszteni vele az üres részt!

A.ttila
 
Szia barni97!

Nálam a Sagitaria egész zord körülmények között is elég jól terjeszkedik!
Milyen aljzatod, táptalajod van?
A Marsilea sokmindent kibír és nem nő magasra, viszont nem egy gyors növény, vagyis viszonylag több kell belőle ha hamar szeretnéd benöveszteni vele az üres részt!

A.ttila

Szia!
Nem igazán értem, hogy miért nem maradt meg a Sagittaria, pedig azt olvastam róla, hogy alacsony fényigényű és megvan CO2 nélkül is, de az ültetés után 2 héttel teljesen kirohadt.:(
Az ajzatom AquaDepo Ground kb. 4-5cm, ez alatt van kb. 1,5cm Tropica táptalaj.
A Marsilea-ra gondoltam én is, csak nem tudom hogy megmarad-e CO2 beoldás nélkül is.
 
Back
Oldal tetejére