• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

90% körüli páratartalomra van szüksége ahhoz, hogy emers levelei is megmaradjanak.
Köszönöm! Akkor lehet kidobom:(. Egyszerűen csak nyuglődig. Hónapok alatt sem jött rendbe. Pedig azt hittem nem túlzottan igényes fajta, de már fogytán a türelmem....
 
Köszönöm! Akkor lehet kidobom:(. Egyszerűen csak nyuglődig. Hónapok alatt sem jött rendbe. Pedig azt hittem nem túlzottan igényes fajta, de már fogytán a türelmem....
Pedig nem igenyes fajta. Mi a gondod vele? Fenyigenye szinte nincs, tapanyag minimalis, kotozni kell vagy beszoritani valami hasadekba.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lehet nem jó helyre írok de talán kapok válast.
A valisneria növényem új növő levele mitől foszlik szét?
A nagy levelek már erősek.
Növénytápot használok, van palackos co2 beoldásom is.
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Elakadtam sajnos a scapet illetően. Muszáj voltam a halak miatt berendezni már az akváriumot. Jbl aquabasis plus es Tropica táptalaj van, sok dekorhomok, és Ada amazonia. A nem éppen kicsi fa köré mit javasolnátok?

53ccaea3a28a5ec520e0021ae150ee68.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Elakadtam sajnos a scapet illetően. Muszáj voltam a halak miatt berendezni már az akváriumot. Jbl aquabasis plus es Tropica táptalaj van, sok dekorhomok, és Ada amazonia. A nem éppen kicsi fa köré mit javasolnátok?

View attachment 47073


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem vagyok nagy berendezo de elsokent rakd az aljzatot korbe kovekkel, mert szet fog fojni rovidesen es a taptalaj beoldodik a vizedbe.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem vagyok nagy berendezo de elsokent rakd az aljzatot korbe kovekkel, mert szet fog fojni rovidesen es a taptalaj beoldodik a vizedbe.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

10 centivel van alatta a tropica, de igen, necces, foggalmam sincs mivel erositsem korbe. Most azon agyalok, hogy egy petpalackot szetvagdosok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
10 centivel van alatta a tropica, de igen, necces, foggalmam sincs mivel erositsem korbe. Most azon agyalok, hogy egy petpalackot szetvagdosok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Csak van valami koved vagy kavics a dunapartrol vagy barmi. Ha beulteted es a gyokerek osszefogjak mar nem kell oda a ko. Erdekes, hogy mar osszedobtad de noveny meg nincs benne. Ezzel az a problema, hogy a viztol fellazul es igy egy kin lesz bele ultetni barmit.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Bár a növények tekintetében még mindig tanácstalan vagyok..


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem az a baj. Sajnos. A baj az, hogy forditva csinaltad a dolgokat. Amikor megvan a hardszkep utana jon, hogy mit hova ultessek. Es itt forditva sult el. A dolog nyilvan nem menthetetlen, gondolom ujra mar nem raknad ossze. A fat alapbol mashova tennem mert pont beletetted az egyetlen agyasba. Abba barmit ultetsz nem fog latszani. Ha a fat esetleg melle tudnad tenni minden teren jobban jarnal. Abba a talajba ennyi lehetoseg kozul max 1 vagy 2 bokor kulombozo stemet tennek, magasabbat hatulra, alacsonyabbat ele. A fat jobb vagy bal oldalra tennem, ( az aljzat moge kellett volna) arra lehet kotozni microkat. Szoval mig nem vagtad tele novennyel, addig lehetne legozni. Addig is mert a novenyt kotelezo beletenni inditaskor, vagy kerigyuruben vagy kosarkakban barhova de tegyel.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egyetlen egy dolog miatt van forditva, az pedig az, hogy a mar meglevo halakat nem akartam a wc-n lehuzni. Nos, a dekor az direkt van itt, tudatosan. Az is tudatos, hogy ott van a noveny taptalaj. Diszkoszok lesznek az akvariumban, igy pedig nem szeretnem telenyomni novennyel. Egy maximum ket fajta noveny az ami erdekel igazabol. Egy dusabb hatulra, es egy kozepes "elore".
Termeszetesen az ulteteskot leengedem a vizet, nem a teli akvariummal terveztem ultetni.
Visszatolteni pedig mar a beallt vizzel fogom.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egyetlen egy dolog miatt van forditva, az pedig az, hogy a mar meglevo halakat nem akartam a wc-n lehuzni. Nos, a dekor az direkt van itt, tudatosan. Az is tudatos, hogy ott van a noveny taptalaj. Diszkoszok lesznek az akvariumban, igy pedig nem szeretnem telenyomni novennyel. Egy maximum ket fajta noveny az ami erdekel igazabol. Egy dusabb hatulra, es egy kozepes "elore".
Termeszetesen az ulteteskot leengedem a vizet, nem a teli akvariummal terveztem ultetni.
Visszatolteni pedig mar a beallt vizzel fogom.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Diszkoszos ertem [emoji3] a talajt televagnam valisneriaval. Csavartal es simaval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Egyetlen egy dolog miatt van forditva, az pedig az, hogy a mar meglevo halakat nem akartam a wc-n lehuzni. Nos, a dekor az direkt van itt, tudatosan. Az is tudatos, hogy ott van a noveny taptalaj. Diszkoszok lesznek az akvariumban, igy pedig nem szeretnem telenyomni novennyel. Egy maximum ket fajta noveny az ami erdekel igazabol. Egy dusabb hatulra, es egy kozepes "elore".
Termeszetesen az ulteteskot leengedem a vizet, nem a teli akvariummal terveztem ultetni.
Visszatolteni pedig mar a beallt vizzel fogom.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Csak segíteni akarunk, ne érts félre...
Ha van agyagos talajod és dekorhomokod is, először az agyagos talajt rendezem el, elválasztva, hogy a dekorhomokot később el tudjam helyezni. Ha jól látom ( de lehet nem), nálad az agyagos talaj mintha rá lenne szórva a dekorhomokra, de mondom, lehet tévedek.
Nekem túl középen van a dekor, és túl előre is nyomul a térben.
De ha neked tetszik, az a fontos.
Én is, ahogy @Szabó Henrik , valamelyik oldalra tettem volna a dekort.
A diszkoszokkal is ( mégha nehéz is) nagyon jól össze lehet hozni az aquascaping-et.
Azt hiszem van is ilyen topic itt: Diszkoszos növényes akváriumok.
De a kérdésedre visszatérve: a fa tövéhez valamilyen fűféle ( acicularis, sagittaria, vagy inkább kicsi crypto fajok, azok még jobbak.)
Az ágakra bucekat tennék, sarkokba Vallisneria, kész!
Gyönyörűen marad úszótér is.
 
Utoljára módosított:
Koszonom a valaszokat.[emoji4]
El van valasztva a dekor, illetve a taptalaj termeszetesen, a scape-nel meg ures allapotaban, egy kartonpapir segtsegevel oldottam meg a dolgot.[emoji5]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha esetleg van még lehetőséged, nézegesd meg a topikot, amit ajánlottam.
Hátha tudsz még onnan ihletet meríteni..
Mekkora az akvád és milyen illetve hány db diszkoszt tervezel?
 
200 literes, es indian summer halak erkeznek. 5db lesz, 40%-60% ozmo csapviz arannyal.
Regen egy 450 literes volt, de itt helyszukeben vagyok.
Gyakran kell majd vizet cserelni, ezert ket eros szurot is kapott a medence uveg lily-vel[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok, Beleszerettem ebbe az akváriumba és szeretnék egy hasonlót építeni. Nagyon tetszik maga a növény is, de azt olvastam róla, hogy igényes fajta, nem tudom mennyire igaz, mert még nem volt hozzá szerencsém... esetleg tudna róla valaki információt adni? Illetve tudnátok olyan növényt ajánlani, ami kevésbé igényes és gyepszerűen összeáll ? Technikám: 60literes akvárium, Tetratec 600, 2*24 watt T5 kb7 óra világitással tervezek, co2 van de csak ezt a kis palackost nyomatom gyengén, micro macro naponta. Azért keresek kevésbé igényes növényt, mert ilyen phkat nem igazán figyelek, csapvizzel cserélek vizet, a co2m azért nem csúcskategória... olyan növényt keresek ami akár 1-2 évig is megmarad ha úgy adódik.

képt az akváriumról
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/30468201032/
30468201032
 
Sziasztok, Beleszerettem ebbe az akváriumba és szeretnék egy hasonlót építeni. Nagyon tetszik maga a növény is, de azt olvastam róla, hogy igényes fajta, nem tudom mennyire igaz, mert még nem volt hozzá szerencsém... esetleg tudna róla valaki információt adni? Illetve tudnátok olyan növényt ajánlani, ami kevésbé igényes és gyepszerűen összeáll ? Technikám: 60literes akvárium, Tetratec 600, 2*24 watt T5 kb7 óra világitással tervezek, co2 van de csak ezt a kis palackost nyomatom gyengén, micro macro naponta. Azért keresek kevésbé igényes növényt, mert ilyen phkat nem igazán figyelek, csapvizzel cserélek vizet, a co2m azért nem csúcskategória... olyan növényt keresek ami akár 1-2 évig is megmarad ha úgy adódik.

képt az akváriumról
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/30468201032/
30468201032
Szia David.
Par dontest azert meg kell hoznod. Maskeppen nem fog menni sajna. Ha a ph-kat nem igazan nezed, akkor vaktaba megy a co2. Makro tapot nem tudod szamolni. Ha a gaz keves, nem kell a makro mert csak baj lesz, es a vilagitasodat is cserelheted fele akkorara. Ha megtartod a vilagitast, a gazt pontosan kell belonod es a mikro makro-t is pontosan kell adagolnod a fejlodes kovetesevel, es a novenyzet mennyisegevel. Ug-t nem ajanlom neked. Gyeped lehet szinte barmi, co2-vel vagy annelkul is. Tehat dontsd el mit tudsz felvallani az idodbol, es mennyire erdekel komolyabban a dolog mert ezek az alapok, es csak ehez merten erdemes noveny fajokat valasztani. Nem egy ket evre, hanem addig amig uzemelteted a rendszert, a novenyeid fejlodni, szaporodni, es viragozni is fognak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia David.
Par dontest azert meg kell hoznod. Maskeppen nem fog menni sajna. Ha a ph-kat nem igazan nezed, akkor vaktaba megy a co2. Makro tapot nem tudod szamolni. Ha a gaz keves, nem kell a makro mert csak baj lesz, es a vilagitasodat is cserelheted fele akkorara. Ha megtartod a vilagitast, a gazt pontosan kell belonod es a mikro makro-t is pontosan kell adagolnod a fejlodes kovetesevel, es a novenyzet mennyisegevel. Ug-t nem ajanlom neked. Gyeped lehet szinte barmi, co2-vel vagy annelkul is. Tehat dontsd el mit tudsz felvallani az idodbol, es mennyire erdekel komolyabban a dolog mert ezek az alapok, es csak ehez merten erdemes noveny fajokat valasztani. Nem egy ket evre, hanem addig amig uzemelteted a rendszert, a novenyeid fejlodni, szaporodni, es viragozni is fognak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Szia, igazából azért írtam le az adatokat, mert ez van ebből kell főzni. Sajnos se időm/se energiám nincs, hogy többet hozzak ki a dologból. Az előző akváriumomat kb 4 éve csináltam azóta is működik a növények 80%-a ma is benne van. Ott se phztam valahogy mégis a mai napig hetente kell nyirjam őket. Gondolom azért mert olyan növényekbe sikerült belenyúlnom amik nem igényesek ezekre a dolgokra. Ezért tettem fel a kérdést, hogy esetleg van e olyan gyepnövény, ami bírja ezeket a feltételeket.
 
Back
Oldal tetejére