• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Sziasztok!
A közeljövőben szeretném átépíteni kicsit az akváriumomat. A kérdés a következő:
0,5W/L és co2 (+GA MicMac) mellett milyen gyepet lehetne növeszteni? Legjobb a parvula lenne. Az akvárium 45cm magas.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
A parvula jó, kevesebb fénnyel is beéri, legfeljebb nem terjeszkedik olyan gyorsan.
 
Vacilálok a parvula és a tenellus között.
Az előbbi jobban tetszene, lehet akkor ő lesz a befutó.

Alapterületre nem tudom mekkora az akvariumod, de a tenellus vastagabb jóval a parvulánál, ezért előbbit inkább nagyobb akvában tudnám elképzelni. Max ha kicsi az akvárium akkor inkább a közép vagy háttér részre ültetetném.
Alternatívaként a Monte Carlo-t ajánlanám még. Nem túl igényes megis szépen nő. Igaz ő nem fűszerű...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Alapterületre nem tudom mekkora az akvariumod, de a tenellus vastagabb jóval a parvulánál, ezért előbbit inkább nagyobb akvában tudnám elképzelni. Max ha kicsi az akvárium akkor inkább a közép vagy háttér részre ültetetném.
Alternatívaként a Monte Carlo-t ajánlanám még. Nem túl igényes megis szépen nő. Igaz ő nem fűszerű...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
90x40cm-es, de nem az egész lenne beültetve, lesz fás/homokos rész is.
 
Közepes megvilágításhoz ajánljatok légyszi viszonylag kompakt (max. 30 centire nyúló) de mégis sok apró,finom levéllel rendelkező háttérnyövényt (stemet? :) ), nem baj ha színes. CO2 lágvíz tápozás van. 30 lumen/liter, de lehet pár hét múlva több is lesz. :D
Garnis akvába kellene.
Szívem szerint pogo erectust választanék, de az nagyon megy felfelé... :(
 
Utoljára módosított:
Vacilálok a parvula és a tenellus között.
Az előbbi jobban tetszene, lehet akkor ő lesz a befutó.
Mit szólnál a Lilaeopsis brasiliensis-hez? Pont a parvula és a tenellus közötti méretű fűféle. Nálunk szépen nézett ki High Tech-ben és Low Tech-ben is. (Épp most is tettünk fel az eladó növények topicba belőle ;) )
 
Közepes megvilágításhoz ajánljatok légyszi viszonylag kompakt (max. 30 centire nyúló) de mégis sok apró,finom levéllel rendelkező háttérnyövényt (stemet? :) ), nem baj ha színes. CO2 lágvíz tápozás van. 30 lumen/liter, de lehet pár hét múlva több is lesz. :D
Garnis akvába kellene.
Szívem szerint pogo erectust választanék, de az nagyon megy felfelé... :(
A pogo erectus jó, és megy azért felfelé, a 30 cm-t simán eléri. És szintén a 40 lm/l-esben van, és meglepően szépen nő (co2 nincs).
Vagy Myrio? Bár ezt lehet, hogy többször kellene vágni.
 
Sziasztok,

Az alábbi akváriumhoz keresek növényeket:
- 45x30x30 cm, bruttó 40,5l
- szűrés: Eheim 2422 (Experience 150)
- világítás: Odyssea kompakt 24W (kb 0,6 W/L), gyári csővel
- talaj: ISTA táptalaj, Dennerle sulawesi garnéla aljzat
- oxydator mini
- a vizet kevert műgyantás módszerrel lágyítom
- tápozás: TF Planter, TF Macro + Liqui Carbo , vízcsere hetente kb. 40%

Amikre gondoltam:
Előtérbe: sagittaria subulata + marsilea hirsuta/hydrocotyle tripartita. Gondolom CO2 nélkül más nem nagyon jöhet szóba
Középre: microsorum pteropus, jávai moha, limariopsis lineata, cryptocoryne parva, gömbmoha
Hátulra: HM/rotala rotundifolia/valisneria/bacopa/Hygrophila Polysperma/Echinodorus tenellus
Úszönövény: kevés tüskéshínár, békalencse

Szerintetek ez így működhet? Melyik növényeket javasolnátok (akár fentieken kívül is)?
 
Sziasztok!

Milyen előtéri növényeket tudnátok ajánlani, ami mondjuk beéri a 0,6w/l és 52lumen/l, valamint bírja a bazalt zúzalékot és "gyepesíthető" ? Ja igen, és micro + macro, valamint liqui carbo adagolásssal. Igazából itt azon lenne a hangsúly, hogy melyek azok az előtéri növények, amelyek gyökerei elég erősek ahhoz, hogy átverekedjék magukat a bazalt zúzalékon (kb 3-5 mm-es szemcsemérettel).
 
Back
Oldal tetejére