• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Erdeklodom, talajon terulo novenyek irant. CO2 beoldas nelkuli akiba szeretnek valami talajon terulo novenyt, de nincs hozza szakertelmem, mit ajanlanatok? Nem mohara gondolok, de valami kis zold sarkot szeretnek a talajon.
Hemianthus micranthemoides, Micranthemum Monte carlo, Marsilea hirsuta, Hydrocotyle tripartita, Pogostemon helferi, Echinodorus tenellus, stb. Sok a lehetőség.
 
Sziasztok!

van egy 200 L-es akim kb 40-45 cm a vízoszlop, világítás + 15 cm(3*36W) Co2 csak EL Carboval, szeretnék bele előtéri növényeknek valamilyen "gyepszőnyeghez" hasonlót ill. van benne egy gyökér és egy szikla is ami kb. 45-50 cm -re van a fénycsőtől azokra mohát szeretnék van ötletetek ilyen körülmények között melyek az ideális növények?
 
Sziasztok!

van egy 200 L-es akim kb 40-45 cm a vízoszlop, világítás + 15 cm(3*36W) Co2 csak EL Carboval, szeretnék bele előtéri növényeknek valamilyen "gyepszőnyeghez" hasonlót ill. van benne egy gyökér és egy szikla is ami kb. 45-50 cm -re van a fénycsőtől azokra mohát szeretnék van ötletetek ilyen körülmények között melyek az ideális növények?
E. tenellust tudom ajánlani előtérinek. Nálam már majdnem benőtte az egész akvárium alját.
received_1243274532427723.jpeg
(Bocs a sz@r képért.)
Mohából a jávaival nem nagyon lehet mellé lőni.
 
E. tenellust tudom ajánlani előtérinek. Nálam már majdnem benőtte az egész akvárium alját.
View attachment 23605
(Bocs a sz@r képért.)
Mohából a jávaival nem nagyon lehet mellé lőni.
A tenellust én is ajánlom, de ha kicsit visszaolvasol 7-8 hozzászólást, akkor van tipp más jellegű előtéri növényre, "gyepre". Mohából pedig bármit: karácsony, weeping, esetleg fissidens (ez igényesebb), ha klasszikust szeretnél; vagy riccardia, monosolenium, ha kicsit mást.
 
Sziasztok!

van egy 200 L-es akim kb 40-45 cm a vízoszlop, világítás + 15 cm(3*36W) Co2 csak EL Carboval, szeretnék bele előtéri növényeknek valamilyen "gyepszőnyeghez" hasonlót ill. van benne egy gyökér és egy szikla is ami kb. 45-50 cm -re van a fénycsőtől azokra mohát szeretnék van ötletetek ilyen körülmények között melyek az ideális növények?

Ezen a linken találsz egy érdekes összefoglalót a kihívásokról Low-Tech gyep esetén:

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388Shrimp.pdf

Carbonál az adagolást mindenképpen betartanám, garnélák nem szeretik, ha túl van adagolva. Halak se, de garnélák érzékenyebbek lehetnek.
 
Fissi nálam "low techben" nőtt mint az állat, mondjuk fény kb. 45 lumen/liter volt, de táp nagyon módjával és CO2 zéró, elvétve egy kis EC.
A nagy akvában mondjuk gyorsabban nőtt, meg élénkebb volt a színe azért high-tech körülmények közöt, ez igaz.
 
Nálam negvan a fissidens simán fél watt/ literben. Nem egy sprinter de szépen terjeszkedik. Riccardiát nem gondoltam volna de akkor mindenképpen kipróbálom majd.
 
Fissi nálam "low techben" nőtt mint az állat, mondjuk fény kb. 45 lumen/liter volt, de táp nagyon módjával és CO2 zéró, elvétve egy kis EC.
A nagy akvában mondjuk gyorsabban nőtt, meg élénkebb volt a színe azért high-tech körülmények közöt, ez igaz.

Nálam is van 40-45 lumen/liter, de kicsit árnyékban van. Lehet, ha "naposabb" helyre tettem volna, akkor gyorsabban nőne. Viszont a riccardia is árnyékos helyen van, de gyorsabb a fissinél.

Jah, ez a Mossy fingers-ben volt? Ott tényleg durva volt a fissi.
 
Sziasztok . Érdeklődni szeretnék , hogy olyan akvába ami 250-270l és a dél-amerikai sügerek dominálnak milyen növényeket javasoltok . Plusz szeretnék az egyik sarkában gyepet is. Lehet fényigényes is akár , ahhoz igazítom a világítást esetleg. Co2 nem hiszem hogy lesz , legalább is egyenlőre.
Előre is köszi a válaszokat.
 
Tanácsra, ötletekre lenne szükségem. Lassan 2 hónapja megy az aki. Nincs túl sokféle növény benne, a világítás még cserélni fogom, nincs CO2, tápozás az előírt napi adag EasyCarbo. Hiányérzetem van, valahogy nem jó... Milyen növényekkel tehetném szebbé?
 

Attachments

  • IMG_20170121_210623.jpg
    IMG_20170121_210623.jpg
    159.1 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok . Még az új formálódik , összedobnék egy 30-ast garnéláknak , esetleg szaporítani . Milyen növényeket ajánlotok hozzá? Előtér, háttér. Tervezek bele vasfát , táptalaj az sera, az álltalános pedig manado. 11w kompakt fény és élesztős co2 .
Előre is köszönöm
 
Back
Oldal tetejére