• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Igen, le is esett az állam és vagy 5 percig szájtátva néztem ezt az akit a UKAPS forumon! :shock:
Vivipara szerintem is tökéletes egy nanóba,de kertészkedniell vele. ;)
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani valami kis fényigényű egyszerűbben tartható növényt amiből lehetne valami gyep félét növeszteni?
A cél nem egy verseny aki de még csak nem is igazi növényes tehát nem a feltétlen tökéletes gyep a cél hanem a jelentős tér kitöltése ahol már kicsit unom a kavicsot :D
Üdvw: Krisztián
 
Nagyon nehezet szeretnél. A víz alsóbb rétegeibe jelentősen kevesebb fény jut. Igaz "gyepet" csak erős fénnyel tudsz növeszteni.
Esetleg próbálkozz a jávai mohával. Igaz ezt a hátfalra szokták növeszteni, de ha nem árulod el a mohának, alulra is megoldható :) . Itt találsz egy videót is róla: http://borneosucker.blogspot.com/2009/0 ... -wall.html
 
Hali!

Én a mohákat kis 4-5 cm-es lapos bazalt darabokra erősítettem damillal és leraktam a talajra.Szépen beteríti az aljzatot, de időnkénti nyírásnál remekül megkeseríti az életedet a rengeteg levágott darabka.
 
Csatlakozom, a jávai moha tényleg jó low light gyepnek ;)
Én lávakődarabokhoz kötöztem hozzá, sima mezei natúr színű cérnával. Hamar elbomlik, de a moha addigra teljesen oda tapad a kövekhez. Domborzatot is jól lehet vele kialakítani, csak nagyobb kövek is kellenek. Viszont falat már háromszor próbáltam növeszteni, de még egyszer sem sikerült :(

Sok sikert.
 
Köszi az ötletet! Kb ilyenre gondoltam én is.
Valamennyi van is itthon belőle bár az édes kevés lesz.
Üdvw: Krisztián
 
Sziasztok!
Egy kicsi low tech aksiba keresek növényeket, előtérbe, háttérbe, mindenhova. :)
Kritériumok: viszonylag kicsi fényigény (35 liter 11 wattos kompakttal van világítva), és bírja a kemény (15nk) vizet. Vízhőfok 23-25 fok, ph 7.
Ötleteket várnék. :)
 
Sziasztok!

Most készülök berendezni az első növényes akimat.
A felszerelés megvan már: 30literes az aki, a szűrés 410l/h, a világítás 2X11 wattos 6500K-s.
CO2 rendszert is sikerült szereznem, van táptalaj, növénytáp Easycarbo stb.

Eddig HC-t szerettem volna, de a fórumot olvasgatva kicsit megijedtem tőle, mások is azt mondták, hogy nem biztos hogy ezzel kéne kezdeni.


Tudnátok ajánlani valami könnyebben tartható "pázsitnak" való növényt?


Köszi: Boti
 
Bosnyak said:
Sziasztok!

Most készülök berendezni az első növényes akimat.
A felszerelés megvan már: 30literes az aki, a szűrés 410l/h, a világítás 2X11 wattos 6500K-s.
CO2 rendszert is sikerült szereznem, van táptalaj, növénytáp Easycarbo stb.

Eddig HC-t szerettem volna, de a fórumot olvasgatva kicsit megijedtem tőle, mások is azt mondták, hogy nem biztos hogy ezzel kéne kezdeni.


Tudnátok ajánlani valami könnyebben tartható "pázsitnak" való növényt?


Köszi: Boti

E. parvula. L. brasiliensis.
 
Talán legkönnyebb a Parvula és Glosso, sorban őt a L. Brasiliensis követi és a HC.

30 literhez leginkább a növények méreteit nézném. Pl a Glosso lehet már nagynak hatna, ahogyan a Brasiliensis is.
Parvula folyamatosan nyírható és a HC a kis leveleivel nagyobbnak érezteti az akváriumot.

De lehetne éppenséggel Marsilea Hirsuta is. Szintén kicsit nagyok a levelei.
Tenellus, amiből igazán sűrű gyep talán sosem lesz, de sok fénynél kompakt formájúra nő, ha kopottas előteret szeretnél ez jó választás lehet. Érdekessége, hogy vöröses színe lesz a növénynek.

Ott van az Utricularia, ami szintén nem kezdőknek ajánlott növény, de szép gyep nevelhető belőle.

Esetleg meg lehet próbálni a Staurogyne repens-t ha kicsit a szokásostól eltérő előteret szeretnél:

http://i171.photobucket.com/albums/u312 ... ldytoe.jpg
 
Sziasztok!

Nem tudom mit válasszak, ti mit ajánlanátok előtéri növénynek?
Az akim:

méret: 112l
világítás: 1x 590mm 28W T5 Day + 1x 590mm 28W T5 Color
Talaj: Manado basic + sima
Szűrés: eheim PickUp 2010 csere tervben

Köszi!
 
szerintetek mennyire illik össze egy iwagumiban elöl parvula, hátul pedig lilaeopsis brasiliensis?
Ez az új tervem, csak azt nem tudom, hogy jól mutatnának-e együtt :)
 
Igen, a tenelluson is gondolkodtam, de talán a brasiliensis alacsonyabbra nő, és ezért inkább azt preferálnám, bár rendszeresen nyírnám a parvulával egyetemben, mert szeretném, ha minél alacsonyabbak lennének :)
Egyébként egyik sem volt még az akváriumomban, ezért vagyok olyan határozatlan..blyxa már volt/van, de nekem annyira nem tetszik :oops:
 
dekalabda00 said:
Igen, a tenelluson is gondolkodtam, de talán a brasiliensis alacsonyabbra nő, és ezért inkább azt preferálnám, bár rendszeresen nyírnám a parvulával egyetemben, mert szeretném, ha minél alacsonyabbak lennének :)
Olyan növényt keress amelyik a parvulához képest viszonylag gyorsan nő, ha nyírni akarod!
Sajna a brasiliensis nem ilyen, én vagy tenellust vagy acicularis-ra gondolnék!
 
Sziasztok!

Gyepet alkotó növényt keresek low tech low ligh akiba. Tudom, hogy a moha lenne a legjobb, de mindenhol máshol az lesz az akiba úgyhogy lehetőleg valami mást szeretnék. A Marsilea hirsutára gondoltam, szerintetek jó lesz? CO2 nem lesz, a tápozás Easy Life Profito lesz, a világítást ledesre tervezem, szerintem kevés fény jut majd le a földre, de ezt még nem tudom biztosan.
 
Mudi said:
Sziasztok!

Gyepet alkotó növényt keresek low tech low ligh akiba. Tudom, hogy a moha lenne a legjobb, de mindenhol máshol az lesz az akiba úgyhogy lehetőleg valami mást szeretnék. A Marsilea hirsutára gondoltam, szerintetek jó lesz? CO2 nem lesz, a tápozás Easy Life Profito lesz, a világítást ledesre tervezem, szerintem kevés fény jut majd le a földre, de ezt még nem tudom biztosan.

Marsilea tökéletes választás ilyen helyre.
 
Back
Oldal tetejére