• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen napszakban világítsunk?

htibi87

Kertész szaki
Sziasztok.

Van annak valami jelentősége, hogy milyen napszakban világítjuk meg az akváriumot?
Én nálam reggel 9-kor kapcsol be és 15:00-kor kapcsol ki.Sajnos nem is látom tündökölni sokszor, csak hétvégén.
 
Ha nem vagy otthon abban az időszakban, programozd át akkorra amikor otthon vagy. Nekem 13h- tól 20h-ig van világítás.
 
Ha nem vagy otthon abban az időszakban, programozd át akkorra amikor otthon vagy. Nekem 13h- tól 20h-ig van világítás.
Igazándiból nem arra akartam kitérni, hogy látom-e vagy sem,inkább hogy a természetben se egyből reggel ezerrel süt a nap, hanem fokozatosan emelkedik a fény ereje.
Vagy ennek nincs jelentősége ezeknél a tonna számra nevelt növényeknél?
 
A legideálisabb természetesen az lenne ha leutánozhatnánk a természetet a napfelkeltét és a naplementét. Vannak olyan lámpák amik tudják ezt csak nem mindenki tudja megfizetni. A csóró akvakertész azt tudja tenni hogy, a világítását több fénycsőből állítja össze és külön kapcsolja azokat.
 
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni. :)
 
En reggel 10-kor huzom fel a rolot,13h-kor indil a co2,az elsö 2 csö 15-kor a masodik19h-kor kapcsol be.Es megy at elsö 2 csö 22h-ig a mäsik 2 csö 23-30ig.
 
Hi! Egyszer olvastam egy aki lámpáró, (csak házi gyártmány lehetett) az összes lámpa természetesen időkapcsolóra volt kötve. Kora reggel néhány piros led világított fél órát (nepfelkelte), utána a megszokott fényár, aztán megint a piros(naplemente) estére pedig néhány fehér gyenge led mint a Hold meg a csillagok.
 
Hi! Egyszer olvastam egy aki lámpáró, (csak házi gyártmány lehetett) az összes lámpa természetesen időkapcsolóra volt kötve. Kora reggel néhány piros led világított fél órát (nepfelkelte), utána a megszokott fényár, aztán megint a piros(naplemente) estére pedig néhány fehér gyenge led mint a Hold meg a csillagok.

Például a GHL-nek van erre gyári megoldása is. De elég húzós az ára.
 
Sziasztok!


természetben se egyből reggel ezerrel süt a nap,
Itt ezen az égövön nem, de ahonnan a növényeink nagy része származik (közelebb az egyenlítőhöz) ott nincs ilyen átmenet.
Egy ismerős mesélte hogy halgyüjtő körútján az őserdőben 10 perc alatt lesz a sötét éjszakából napsütéses reggel (kiv. ha esik az eső).
Mi meg ezen erölködünk, hogy fokozatosan emeljük a fényerőt a medencénk fölött (röhögnek a növények :LOL:).
Az mondjuk igaz hogy a halainkat talán kevésbé zavarja a mesterséges környezetben, ha nem egyik pillanatról a másikra úszik minden fényárban.

A.ttila
 
Igaz! arrafelé tényleg gyorsan és nagyon korán sötétedik. Egy ilyen halgyüjtő expediccióra én is nagyon szivesen elmennék ha nem lenne anyagi akadálya :sick:
 
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni.
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni. :)

Ez nagyon tetszik, kb. így tervezem én is 20:30 vagy 21h-s lekapcsolással - gyerekek miatt, hogy tudjanak aludni. Még ritmust is ad a napnak és tudják, hogy hamarosan készülődni kell lefekvéshez.
 
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni.


Ez nagyon tetszik, kb. így tervezem én is 20:30 vagy 21h-s lekapcsolással - gyerekek miatt, hogy tudjanak aludni. Még ritmust is ad a napnak és tudják, hogy hamarosan készülődni kell lefekvéshez.
Ez jo ötlet,ha gyerekek is vannak.
 
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni.


Ez nagyon tetszik, kb. így tervezem én is 20:30 vagy 21h-s lekapcsolással - gyerekek miatt, hogy tudjanak aludni. Még ritmust is ad a napnak és tudják, hogy hamarosan készülődni kell lefekvéshez.
Nálam 15h kor kapcsol be,es 23hkor ki.Ez 8 ora,kicsit most vissza vettem,koràbban 9h vilagitottam.De a frontüveget gyakrabban kellet kaparnom.Most eleg 2 hetente 1 szer.
 
Nálam 13-22-ig megy a világítás. Tudom, hogy elég későn kapcsol le, de így tovább élvezhetem a látványt, és a szobában szinte sosem kell így külön villanyt kapcsolni.


Ez nagyon tetszik, kb. így tervezem én is 20:30 vagy 21h-s lekapcsolással - gyerekek miatt, hogy tudjanak aludni. Még ritmust is ad a napnak és tudják, hogy hamarosan készülődni kell lefekvéshez.
Pont a gyerkőc miatt már Nálam is 12-21 a világítás ideje. (y)
 
Sziasztok!
Nálam 9-21-ig megy a világitás.Igaz semi sincs csúcsra járatva 12 óránát világitok ami tudom soknak tünik de legaláb minden nap látom fényárban a medencét.
A bubizás 16 óra körül kezdödik és tart lámpa oltásig.Az algák edig elkerültek a növények jól vannak. Lehet igy is!
 
Én most azt tesztelem hogy kb olyan 6-7óra fele felkapcsolom az asztali lámpám ez ad az akinak egy minimális fényt (reggel) majd olyan 9 fele felhúzom a redőnyt (asztali lámpa kikapcs) ekkor természetes napfényt kap kb úgy 2-3ig és ezután kapcsolom be a neont úgy 22-23óráig majd asztali lámpa és the end :)
 
Sziasztok! Ez egy jó téma! Nekem is lenne kerdesem: Szval, adott 4 db SMD LED fenycso, abbol 1 db voros-kek szin. Tueles a vilagitas
, kb. mint a mutoasztalon. Eletem elso aksija es ma keszultem el vele. Mennyit vilagitsak???? Help me pls
 
Back
Oldal tetejére