• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

Itt egy ötlet :) nem kell hozzá satupad csak fúró reszelő, és elektronikai alkatrészek.

ha meg HQI lámpára adnád a fejed, veszel egy szépet... és abba csak izzót kell cserélni, mondjuk a Gieseman 150 W csövére.
egy ilyen 20 ropi...:
819911.jpg
 
Itt egy ötlet :) nem kell hozzá satupad csak fúró reszelő, és elektronikai alkatrészek.

ha meg HQI lámpára adnád a fejed, veszel egy szépet... és abba csak izzót kell cserélni, mondjuk a Gieseman 150 W csövére.
egy ilyen 20 ropi...:
819911.jpg
Nem tudok egy szót se németül, ebben a lámpában van "meghajtás" is, vagy ez csak a sima búra?
 
Sziasztok!

Kis segítség kellene, most vettem egy 150W-os HQI lámpát, és az induló új akváriumom fölé lenne, a méretei 65x45x40. Milyen magasra kellene lógatni és mennyit kellene világítani hogy ne legyen háború, mert eddig csak fénycsövessel volt dolgom ( CO2 és táp is van mellé). Köszi előre is.
 
Sziasztok!

Kis segítség kellene, most vettem egy 150W-os HQI lámpát, és az induló új akváriumom fölé lenne, a méretei 65x45x40. Milyen magasra kellene lógatni és mennyit kellene világítani hogy ne legyen háború, mert eddig csak fénycsövessel volt dolgom ( CO2 és táp is van mellé). Köszi előre is.
Szia!Legalább 30centi magasra rakd.Világítással óvatosan kezdj.4-4,5órával, majd lassan növeld addig amíg el nem éred a határt, ekkor elkezdenek az algák is teret kapni.Utána kicsit vegyél vissza és jó lesz.
 
Dukenukem adott tippet, de természetesen más is válaszolhat. Szóval azt javasolta hogy vehetek egy HQI lámpa testet.
Egy olyan elég kicsi egy csöveshez képest, így a fényszórása is az akvárium szélénél (ami 100 cm lenne) nem függőleges, hanem kb 45 fokos.
Nyitott aku lenne szóval a lámpa kb 35 cm magasban lenne.- így már nem lenne baj, ha egyáltalán az lenne közelről?
 
Dukenukem adott tippet, de természetesen más is válaszolhat. Szóval azt javasolta hogy vehetek egy HQI lámpa testet.
Egy olyan elég kicsi egy csöveshez képest, így a fényszórása is az akvárium szélénél (ami 100 cm lenne) nem függőleges, hanem kb 45 fokos.
Nyitott aku lenne szóval a lámpa kb 35 cm magasban lenne.- így már nem lenne baj, ha egyáltalán az lenne közelről?
Én javaslom neked a HQI-t, esetleg plusz T5 csövekkel kiegészítve is.
 
100 cm-re 300 W 50cm magasról ?! Az... világos :watching:

Egz dolog a wattszám és egy dolog az, hogy mekkora szélességet kell bevilágítania.
150-es búra 60-70cm széles akváriumot világít be. Emelheted persze 50cm-re az akváriumtól, de tudjuk hogy mi történik fénycsöves lámpák esetén ilyenkor.
A HQI is ugyanez a téma. Gyengül a fény borzalmasan.

100 cm esetén kb 30 cm nem lenne rendesen bevilágítva. 15-15 a széleken.
 
Köszi a segítséget mindenkitől! Annyi információ jön erről az oldalról, hogy a fülemen folyik ki egy nap után :sick:. Persze jóértelemben.
Eddig hetente változtattam teljes koncepciót a fejemben a még elképzelés alatt álló akiról, de most úgy érzem ez az oldal hatására naponta fog bekövetkezni:jawdrop:.
 
Egz dolog a wattszám és egy dolog az, hogy mekkora szélességet kell bevilágítania.
150-es búra 60-70cm széles akváriumot világít be. Emelheted persze 50cm-re az akváriumtól, de tudjuk hogy mi történik fénycsöves lámpák esetén ilyenkor.
A HQI is ugyanez a téma. Gyengül a fény borzalmasan.

100 cm esetén kb 30 cm nem lenne rendesen bevilágítva. 15-15 a széleken.
Szia tudnál nekem segitteni van egy 100l es sügères aksim 4x18w os t8 as neonnal ebből egy növènyes a másik háro. normar neoncső a tető ra van kozvetlen az akváriumra igy a vilagitas par centire van a viztol a felsö kovek elkeztek zoldalgasodni sz ted emeljem feljeb a vilagitast menyit emeljek rajta kb koszi a valaszod elore is
 
Back
Oldal tetejére