• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

Sziasztok ! Nem rég vettem egy quad t5 2x24 w-os akvárium világítást és néhol alga lép fel . Ez függ attól hogy túl közel van a lámpa ?
Igen. Tedd feljebb a lámpát. Nálam is van néha alga, és ilyen lámpám van. Van aki meghajlítja a tartó vasakat, más meg lógatja fali tartóról. Én is feljebb akarom tenni enyémet.
 
Amúgy, ha nem tudom feljebb emelni a lámpát, akkor az időt csökkentsem, vagy a csövek számát? Most 81W megy 15 cm magasságból, és zöldalgás a dekor/üveg/növényzet, bár sokkal jobb már a helyzet, mint 1-2 hete volt. Kezd beállni a rendszer.
 
Amúgy, ha nem tudom feljebb emelni a lámpát, akkor az időt csökkentsem, vagy a csövek számát? Most 81W megy 15 cm magasságból, és zöldalgás a dekor/üveg/növényzet, bár sokkal jobb már a helyzet, mint 1-2 hete volt. Kezd beállni a rendszer.
Ha több, mint 7-8 órát világítsz, akkor azon csökkents szerintem. A fényerő csökkentése sokkal drámaibb, mint lecsípni 30-60 percet a világítás idejéből, azt csak akkor tedd, ha nem boldogulsz vele sehogy.
 
Hi all!
Most tervezek készíteni egy nyitott akváriumot, ami alul ryuboku lenne de néhány ág kilógna amire rögzítenék néhány növényt aminek csak a gyökere lógna a vízbe. Ezért legalább 30-35 cm magasann lenne a lámpa rögzítve.
Ha zárt akit csinálnék akkor is maximum 0.75W/l erősséget raknék nem erősebben. De mivel szuper magasra rakom nemtudom hogyan kell szorozni a dolgokat. Tudna v. ki segíteni? Köszi
 
Hi all!
Most tervezek készíteni egy nyitott akváriumot, ami alul ryuboku lenne de néhány ág kilógna amire rögzítenék néhány növényt aminek csak a gyökere lógna a vízbe. Ezért legalább 30-35 cm magasann lenne a lámpa rögzítve.
Ha zárt akit csinálnék akkor is maximum 0.75W/l erősséget raknék nem erősebben. De mivel szuper magasra rakom nemtudom hogyan kell szorozni a dolgokat. Tudna v. ki segíteni? Köszi
Mekkora aki, milyen lámpa?
 
100X50X (magasság) 40 . Flex.m (2x39W) 100 cm . Eggyenlőre ezt néztem ki mert ez csak valami 30 ezer nem pedig 130 ezer :D. Kicsit komoly árakon osztogatják az armaturákat még most Karácsony környékén is!
Ha ez befolyásolja a növények megfelelő fényigényét akár naponta 10 órát is nyomatnám vagy kicsivel akár többett.
 
Hú ez tetszik ! nagyon hájtek, beépített időzítő, led.... bejön mondjuk árban is elfogadható. Köszi.
Az aki 200 liter lenne a lámpa pedig vagy 35 cm. magasan így a fényveszteség lehet, hogy elérné a 25%, akkor pedig 0.75w -nál járok.
Köszi
 
100X50X (magasság) 40 . Flex.m (2x39W) 100 cm . Eggyenlőre ezt néztem ki mert ez csak valami 30 ezer nem pedig 130 ezer :D. Kicsit komoly árakon osztogatják az armaturákat még most Karácsony környékén is!
Ha ez befolyásolja a növények megfelelő fényigényét akár naponta 10 órát is nyomatnám vagy kicsivel akár többett.
Ez nagyon kevés!
Ehhez az akihoz, ha 30 centire akarod függeszteni és még brutálisan árnyékoló emers növényeket is szeretnél én minimum 150-180wattal számolnék.
 
Nálam hasonló a helyzet 240 literes felett 50 cmre van a lámpa, külön kapcsolható csövekkel.... ha leengedem 20 centire elég 4 csővel hajtani... de ha feljebb teszem, felcsattintok még 2 fénycsövet és máris kiküszöbölve a magasságból adódó veszteség( 8x54 W Ati remake lámpám van)
 
Ha ilyen teljesítményt akar elérni 100 cm hosszban és 50 magasságban akkor biza már csak a DIY kategória játszik... egy CobLED lámpát nem nehéz összerakni, kb 20 ropi egy ekkora akváriumra...e-öbölről rendelve az alkatrészt!
vagy lehet 150 W HQI reflektort keresni, abba meg tenni egy növényes izzót és csókolom, az már 30 körül van, ha sikerül jót kifogni.
 
Oké a quad4x39w gyenge.- de hány óra világítás melett? Ha mondjuk 2-3 órát hozzáteszek akkor lehet kompenzálni?
 
:vamp: ÁÁÁ tudtam, hogy ez lesz a vége. Oké mielött valaki másképp gondolná szeretek barkácsolni csak nem értek hozzá.
Az armaturát miből lehet megoldani? Satupad meg ilyenek nélkül? Gipszkartonból?
 
Back
Oldal tetejére