• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen hátteret vállaszunk ?

Kapalyag László

Kertész szaki
Üdv mindenkinek! Új vagyok a fórumon. Jó pár hete olvasok keresgélek és tanulok itt de sajnso egy dologgal nem vagyok kibékülve. Mégpedig az akvárium hátterével. Nem tudom hogy mi alapján válasszak hátteret vagy hogy milyet. Az akváriumom a nyáron épült egyenlőre kísérleti alapon amin egyben sokat tanulok. lényegébe ez egy 100literes akesz amiben pár hal és leginkább növény van. Olyan hátteret keresek ami a növényeimet állitja előtérbe és azt hogy mi van az akváriumba. Nem pedig egy olyat ami alkot egy képet és van egy akvárium de tul sokat nem mond . Segítségeteket kérném hogy milyen hátteret válasszak. Egyszínűt abból is milyet hogy rakjam fel .Vagy mit tegyek hogy valamennyire összhangba legyen az egész kép?
A jelenlegi undoritó összevissza kusza kép az akeszról:
1505206_1473425962884210_1572816777_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Több variáció közül is választhatsz.Vagy kék ,vagy fekete ,vagy fehér hátteret is tehetsz fel,de a pausz is jó erre,mint egy két naplóban láthatod is az eredményeket itt a fórumon.A sötét háttér elég jól kiemeli a növényeket,de ha fotózni is akarsz a későbbiekben ,akkor a világos a nyerő ,egy két fanatikus fotós is van a fórumon ,ők mindig világos hátteret használnak a megvilágítás miatt.Ami most van fenn neked azzal nem is nagyon találkoztam itt
 
A fekete sokszor nagyon jól tud mutatni... El tudod rejteni vele a belső szűrőt (főleg ha szinte teljesen fekete...) :) Ha én most tennék hátteret, feketét tennék...
Az olyan hátteret is, mint amid most van mögötte régen (tényleg régen :D ) rendes napraforgóolajjal tettem fel, kicsit megkened az akváriumot és a hátteret is, aztán rásimítod úgy, h ne maradjon közte levegő... Vonalzóval kinyomkodod ami maradt, kiterelgeted oldalra, stb. :) Kihozza/ kiemeli a színeket, nem megy közé víz, nem is büdösödött be, pedig sokan ettől féltek... De nem ez a legszebb megoldás, sőt...
Nekem beépített háttereim vannak, szeretem is őket, annyi hogy első ilyen projectem volt (na jó, kettőből a második már lényegében második :rolleyes::D, de egymás után készültek el, szóval annyi idő nem telt el, hogy tanulhassak a "hibákból" -lényeg, hogy már tudom mit csinálnék másképp ha újra belefognék... :)
 
Back
Oldal tetejére