• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Borarasból szinte mindegyik. Nekem merahból van 20 db bruttó 54literben, 10db otoval meg 140+garnival.
 
Maradok az amanda lazacnál az mehet keményebb vízbe is és az ő
feltételeiket biztos tudom bizrosítani hosszútávon is.
azért köszi :)
 
Maradok az amanda lazacnál
Az amanda lazac nagyon jó választás, mert a színük kiemeli őket a zöld növények közül, de elég kicsik ahhoz, hogy ne ők legyenek a fő fókuszban. Nálam kemény csapvízben vannak kisebb halakkal együtt. Gyakran úsznak együtt csapatban.
 
és ezek mellé +rc garnéla tudnátok ajánlani valami kicsit nagyobb halat (5-6cm) ,
ami szép színes és nem baj ha csak 1-2 van belőle?
amanda 20db lesz és nagy kiúszótér van.
 
Szumátrai díszmárna 49 literbe - két kérdés: Hány szumátrai díszmárna tehető ekkora akváriumba? Tehető-e egyáltalán ez a fajta ekkora akváriumba?
 
Rachov díszes fenékpontya?
Valakinek tapasztalat?
Nothobranchius_rachovii_male.jpg

Bár még nem tartottam, de amit tudok róla.
Viszonylag nehéz a tartása. Lágy, savas vizet igényel. Rejtőzködő, nagyobb medencében szeret csak élni. 4-5 cm-re nő és elég rövid életű. (1-2 év)
A hímek agresszívak egymással.
Egyébként gyönyörű :)
 
Hello. 60 literbe szeretnék még állományt növelni. Aktuál: 3 Oto, 7 Panda, 10 Amano. Jön: még 5-10 Amano, 30+ RC, 1 fiatal Siamensis.
Emellé mennyi nano hal férne?
pl. Galaxy vagy vörösorrú pontylazac
(Erős a felszíni áramlás)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok ! 80 literbe mennyi hal mehet még ? Most van 25 amanda lazacom. Meg 19 CRS-S ők jövő héten költöznek meg 40+ RC ;) Mehet még 15 amanda ?:)
 
Hello. 60 literbe szeretnék még állományt növelni. Aktuál: 3 Oto, 7 Panda, 10 Amano. Jön: még 5-10 Amano, 30+ RC, 1 fiatal Siamensis.
Emellé mennyi nano hal férne?
pl. Galaxy vagy vörösorrú pontylazac
(Erős a felszíni áramlás)

Bármi tipp, skacok? ;)
 
A garnélákat nem kell számolni, egyébként 1halcm literenként, kifejlett mértettel számolva... (picit bonyolultan írtam, de 60cm kifejlett hal egy 60 literesbe).

Köszi az infót! Ez alapján kb. 15db 2cm-es hal fér még el, vagy egy kicsit több, mert a szűrést nem tudnák ennyivel letérdeltetni, az tuti.
 
Back
Oldal tetejére