• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Jelenleg a simulans a befutó, abból tudnék önmagában 20-25 db-ot is tartani.
A listán van még egy 15-20 fős izzófényű- vagy citromlazac csapat is.
Amanda-, serpa- és rézlazac annyira nem tetszik, mindenképpen valami diszkrétebb színűt szeretnék. Egyelőre alszok rá néhányat, egy hónapig még úgysem bővítek/cserélek.
Köszi a tippeket!
Ha igazàn diszkrét színűt szeretnél, de ugyanakkor picit feltűnő: Aplocheilichthys normani
Érdekes egy jószágocska, seszínű, irizáló szem fölötti kis területtel.
 
Sziasztok!
Adott a képen látható akvárium. Boraras brigittaeim voltak 25en benne, de mostanra csak 10 maradt ők meg elbújtak. Lehet a szűrő gyilkolt vagy passz, de a lényeg hogy szeretnék valami más szép kis nano halat. Mit javasolnátok? fontos hogy az akvárium nyitott így ki tudnak ugrani ha nagyon akarnak.
DSC_5772.JPG
 
Sziasztok!
Adott a képen látható akvárium. Boraras brigittaeim voltak 25en benne, de mostanra csak 10 maradt ők meg elbújtak. Lehet a szűrő gyilkolt vagy passz, de a lényeg hogy szeretnék valami más szép kis nano halat. Mit javasolnátok? fontos hogy az akvárium nyitott így ki tudnak ugrani ha nagyon akarnak.
View attachment 43539
Anno e között a 2 fajta közül próbáltam választani a 63 literes akváriumba
http://diszhal.info/Microdevario_kubotai.php
http://diszhal.info/Hyphessobrycon_amandae.php
Végül Amanda lazac lett.
 

Attachments

  • DSC_4688.jpg
    DSC_4688.jpg
    600.1 KB · Megtekintések: 6
Èn azt javasolnàm, hogy figyeld a már meglévő halakat és ha még 2-3 hétig minden okés, akkor jöhet a rajhal. A nano fajokból jöhet 55 literbe egy 10-12 darab is, hiszen csak 2-3 cm re nőnek meg.
Mondjuk 10 db Galaxy razbóra, vagy vmelyik Boraras faj.
Tegnap megérkeztek az új lakók.. 6db neonhal lett. Sokat nem variáltam rajta, többen ajánlottátok, strapabírók, szépek, azt meglátjuk mi lesz a vége. Eddig jól elvannak egymással, ma már előbújtak, kezdik felfedezni az akváriumot, az etetésen is jelen voltak...
 
Sziasztok! 160 literbe keresek valami színesebb rajhalat. Jelenleg 5db aranykolibri, 2 oto és 4 guppi lakja az akváriumot (a guppik erős női nyomásra vannak bent). Ami lesz még az egy algázógéb és egy pár valamilyen apisto, terveim szerint borelli ha tudok szerezni.
A kritérium hogy nem szeretnék nagyobb halat, 2,5-3,5 centi közöti legyen. Első körben amandára gondoltam, de annyian írták, hogy félős így kezdek letenni róla.
 
Üdv!

160 literbe 20 dzsungelharcos amanda, otok, amanok, rc-k és gébek mellé milyen nano halat ajánlotok ami nem tolja össze magát a saját árnyékától? Vagy vegyek még 20 amandát? Kicsit unom az üres akvárium látványát. Nagy a dzsungel szóval valami bátrabb hal kéne, az se baj ha nem rajhalak.
 
Üdv!

160 literbe 20 dzsungelharcos amanda, otok, amanok, rc-k és gébek mellé milyen nano halat ajánlotok ami nem tolja össze magát a saját árnyékától? Vagy vegyek még 20 amandát? Kicsit unom az üres akvárium látványát. Nagy a dzsungel szóval valami bátrabb hal kéne, az se baj ha nem rajhalak.

Kalászok, gertudae?
 
tigrismintás endler?
29264554075_1601c72ff4_c.jpgP1190819 by Zsolt, on Flickr
az a csoda ha nem néznek bele a hálóba ha beteszed az akváriumba. Na meg a vízcserénél is csipkedik a csövet figyelni kell rájuk... ők a tipikus nem bújkáló halak :)
Most ilyen endlereket is kipróbálok mellettük:
24316182738_8d332f11bf_c.jpgP1350030 by Zsolt, on Flickr
de még van néhány pofás endler guppi. Gondolom mind hasonló mentalitású hal. Beússzák az akváriumot. Pózolnak egymással. És nem bántanak más halakat.
Csak fiúk vannak most az akváriumban hogy ne legyen túlszaporulat, meg a lányok nagyok és éhenkórászok és mindent megesznek. Úgyhogy csak fiúcsapat jól is mutat és békés is ;)
 
Üdv!

160 literbe 20 dzsungelharcos amanda, otok, amanok, rc-k és gébek mellé milyen nano halat ajánlotok ami nem tolja össze magát a saját árnyékától? Vagy vegyek még 20 amandát? Kicsit unom az üres akvárium látványát. Nagy a dzsungel szóval valami bátrabb hal kéne, az se baj ha nem rajhalak.

Arany kolibri hal??
Rajhal, és az enyémek elég bátrak, jópofák!
Nem túl nagyok, szívósak és nem ugrálnak! ;)
 
Sziasztok!

Életem első novenyes akvariumat indítottam, most három hetes. Szívesen mutatnék képet is, de meg nem tölthetek fel. Nekem nagyon tetszik

64 l, jbl crystalprofi 701 szűrés (1 l matrix-szal), 2x24 w T5 világítás, co2 beoldas nélkül. Micro-macro tápozas és seachem flourish Excel folyekony szén adagolas megy naponta.

Jó sok növényem van és nőnek is nagyon szépen.

Egyelőre van benne 10 amano meg 4 csiga (2 zebra, 2 sün)
Otobol mindenkepp szeretnek kb 4et.

A halak közül amiben gondolkodtam:
Amanda lazac
Karcsú diszmarna (titteya)
Törpe razborak
Galaxy danio
Törpe gurami

Ezek közül 2-3 fajból szeretnék. Szerintetek milyen párosításban lenne érdemes tartani őket?

A víz állapotával nem sokat tudok törődni, budai csapvizet használok, heti 50% cserével, ezért fontos h bírják a keményet is. Fűtés nincs, jelenleg 21-22 fokos a víz.

Gondoltam a titteya-Amanda kombóra, de a marnak 4,5cm-re is nőhetnek, nekik lehet h kicsi lenne a tér, ha vannak 6-an?

Másik ötletem amandak melle egy gurami pár. De tetszenek a borarasok meg a galaxyk is, szóval nehezen döntök. Szívesen fogadok tanácsokat.

Köszi előre is!
 
tigrismintás endler?
View attachment 46156P1190819 by Zsolt, on Flickr
az a csoda ha nem néznek bele a hálóba ha beteszed az akváriumba. Na meg a vízcserénél is csipkedik a csövet figyelni kell rájuk... ők a tipikus nem bújkáló halak :)
Most ilyen endlereket is kipróbálok mellettük:
View attachment 46157P1350030 by Zsolt, on Flickr
de még van néhány pofás endler guppi. Gondolom mind hasonló mentalitású hal. Beússzák az akváriumot. Pózolnak egymással. És nem bántanak más halakat.
Csak fiúk vannak most az akváriumban hogy ne legyen túlszaporulat, meg a lányok nagyok és éhenkórászok és mindent megesznek. Úgyhogy csak fiúcsapat jól is mutat és békés is ;)
Tigrist a környéken esélytelen szerezni, de 10 sima endler hímet vettem(igaz 2 már amano vacsora de ezek elég satnyák voltak), az is csoda hogy ilyet találtam a helyi halasnál. Azt kell hogy mondjam nem bántam meg, felpezsdült az akvárium. A felső rétegben az endlerek mozognak és elő csalták az amandákat is, akik az alsó 2/3-ad részt most teljesen beússzák. 20 zöld neon még beszerzés alatt( ez se egy könnyű feladat erre felé, pedig nem egy ritka faj). Ha találok valami szebb endlert akkor még párat beszerzek.
 
IMG-65f693f09516f73a76b0d8b020cc811f-V.jpg
Sziasztok. Ez az egyik ismerosom akija. (Gyerkocok igy szeretik) Megkerdeztek adok e nekik garnélát. A benne lathato tarsasag megeszi a felnott garnelakat? Azt sejtem, hogy szaporulat nem lesz, de azert a felnotteket sem adnam oda kajanak.
Koszi
 
Sziasztok!

Életem első novenyes akvariumat indítottam, most három hetes. Szívesen mutatnék képet is, de meg nem tölthetek fel. Nekem nagyon tetszik

64 l, jbl crystalprofi 701 szűrés (1 l matrix-szal), 2x24 w T5 világítás, co2 beoldas nélkül. Micro-macro tápozas és seachem flourish Excel folyekony szén adagolas megy naponta.

Jó sok növényem van és nőnek is nagyon szépen.

Egyelőre van benne 10 amano meg 4 csiga (2 zebra, 2 sün)
Otobol mindenkepp szeretnek kb 4et.

A halak közül amiben gondolkodtam:
Amanda lazac
Karcsú diszmarna (titteya)
Törpe razborak
Galaxy danio
Törpe gurami

Ezek közül 2-3 fajból szeretnék. Szerintetek milyen párosításban lenne érdemes tartani őket?

A víz állapotával nem sokat tudok törődni, budai csapvizet használok, heti 50% cserével, ezért fontos h bírják a keményet is. Fűtés nincs, jelenleg 21-22 fokos a víz.

Gondoltam a titteya-Amanda kombóra, de a marnak 4,5cm-re is nőhetnek, nekik lehet h kicsi lenne a tér, ha vannak 6-an?

Másik ötletem amandak melle egy gurami pár. De tetszenek a borarasok meg a galaxyk is, szóval nehezen döntök. Szívesen fogadok tanácsokat.

Köszi előre is!
Szia! Bár már nem mostani a kérdésed, de válaszolok.
A karcsú díszmárnáknak talán már kicsit szűkös a méret, de a többi mehet bele, ami tetszik. A törpe razbórák (boraras) elég kicsik, jó sok kell belőlük, ha látni is akarsz valamit. Én galaxyra szavazok. Esetleg kéksávos törperazbóra? Ezek már mutatnak is, de még nem nagyok. Szép kis csapatot tarthatsz belőlük 64 literben. ;)
 
Hello!

Köszi a választ, végül amandák költöztek be 16-an. Egyelőre elég színtelenek, bár már egy hét után kezdenek vörösödni...


Szia! Bár már nem mostani a kérdésed, de válaszolok.
A karcsú díszmárnáknak talán már kicsit szűkös a méret, de a többi mehet bele, ami tetszik. A törpe razbórák (boraras) elég kicsik, jó sok kell belőlük, ha látni is akarsz valamit. Én galaxyra szavazok. Esetleg kéksávos törperazbóra? Ezek már mutatnak is, de még nem nagyok. Szép kis csapatot tarthatsz belőlük 64 literben. ;)
 
Back
Oldal tetejére