• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Nálam volt 30 literesbe Törperazbóra és Betta, de most sokkal boldogabbak nagyobb medencében. Garnéláknak jó egy ekkora üvegkalitka, szépen be fogják lakni. Neocaridinák között is sok szín van(piros, kék, sárga,narancs...), de csak egy színt szabad tartani.
 
Miért nem raksz inkább az Amano helyett RedCherry-ket? Az Amanók nagyra meg tudnak nőni! Amúgy, hogy a topicban maradjunk ekkora medencébe mindenből nagyon kicsit tennék. Pár nanohal + pár RC garnéla.

Redcherry nem tudom van-e a boltban, az amanot tudom, de még úgy is megyek arra és megkérdezem. Az oto amúgy is problémás lenne. 110 kilómétert kellene menni értük, ami szerintem sok stressz lenne és amint írtad, tényleg kicsi a hely. Halakból nagyon kicsi a választék, amit bele lehet tenni, ezt tudom, vállaltam, amikor ezt a medencét vettem. A betta volt a célfaj, de kezdek letenni róla a szűrés miatt. Túl erős lenne neki a sodrás. Utánnakérdezek az RC-knek a boltban. Köszönöm!
 
Hello
Blue Dream Garnéla mellé milyen Nano halakat lehet rakni,ami nem bántja őket és nem is Stresszeli őket?!
:notworthy:
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Az első akváriumomat szeretném benépesíteni. Ami kézzel fogható: 55l, 2hete lett feltöltve, Eheim 2010 belső szűrő, 1db mangrove gyökér, 2 tő anubias, 2 tő (ha jól tudom) armoracia, 2db algarágó harcsa, 2db páncélos harcsa és 2db nőstény platti.

Az elképzelésem: valami teljesen békés hal, ami nem piszkálja a többi lakót. Kis termet, esetleg lehet rajhal. Legyen strapabíró, mivel még teljesen kezdő vagyok..
Neon hal, zebradánió, ékfoltos razbóra, szumátrai díszmárna? Ezek tetszenek, csak lehet nem lenne jó választás....
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Gy
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Az első akváriumomat szeretném benépesíteni. Ami kézzel fogható: 55l, 2hete lett feltöltve, Eheim 2010 belső szűrő, 1db mangrove gyökér, 2 tő anubias, 2 tő (ha jól tudom) armoracia, 2db algarágó harcsa, 2db páncélos harcsa és 2db nőstény platti.

Az elképzelésem: valami teljesen békés hal, ami nem piszkálja a többi lakót. Kis termet, esetleg lehet rajhal. Legyen strapabíró, mivel még teljesen kezdő vagyok..
Neon hal, zebradánió, ékfoltos razbóra, szumátrai díszmárna? Ezek tetszenek, csak lehet nem lenne jó választás....
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Gy


Szia!

Tapasztalataim alapján a neonok elég strapabíróak, jól kijönnek az általad felsorolt halakkal. Mivel rajhalak, ajánlott belőle 6-7, hogy jól érezzék magukat. Elég lehet nekik az 55 liter. Csak arra figyelj, hogy ne népesítsd túl az akváriumot. Elméletileg ahány literes az akvárium, annyi centi halat ajánlott bele telepíteni.

A többi halról sajnos nincs tapasztalatom. Amíg érkezik valaki, akinek van, érdemes lehet beleolvasni a kinézett halfajokról szóló fórumokba itt az oldalon, és az alapvető infókat a halról megtalálod a Green Aqua honlapján is.
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Az első akváriumomat szeretném benépesíteni. Ami kézzel fogható: 55l, 2hete lett feltöltve, Eheim 2010 belső szűrő, 1db mangrove gyökér, 2 tő anubias, 2 tő (ha jól tudom) armoracia, 2db algarágó harcsa, 2db páncélos harcsa és 2db nőstény platti.

Az elképzelésem: valami teljesen békés hal, ami nem piszkálja a többi lakót. Kis termet, esetleg lehet rajhal. Legyen strapabíró, mivel még teljesen kezdő vagyok..
Neon hal, zebradánió, ékfoltos razbóra, szumátrai díszmárna? Ezek tetszenek, csak lehet nem lenne jó választás....
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Gy
Szia!
A neonok nem kimondottan 55 literbe valóak, 6-7 egyébként sem számítana kimondottan rajnak....inkább kisebb csapatnak. Neki szerintem min. 80-100 liter való, de inkáb több.
Amit én ajánlanék: Endler guppi, és a nanohalak: Galaxy razbóra, Amanda lazac, Boraras fajok, esetleg Nannostomus fajok.
Egyébként teljesen új indítás az akvárium?
Ha igen, én korainak érzem a haltelepítést, pláne, hogy már vannak is benne.
Reméljük minden rendben lesz, sok örömet a hobbihoz!:)
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Szerintem mondható új indításnak. Bár a feltöltés óta, egy működő akiból járattam benne egy aquael fan1 szűrőt(kölcsönbe kaptam), és kb 15l víz is egy meglévő akiból való. Bár ez nem tudom mennyit számít. Az új lakókkal meddig érdemes várni?
Akkor, ha jól értelmezem, egy fajta halat és abból is kb 6 darabot rakhatok bele, hogy ne legyen túl telepítve?
Üdv Gy
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Szerintem mondható új indításnak. Bár a feltöltés óta, egy működő akiból járattam benne egy aquael fan1 szűrőt(kölcsönbe kaptam), és kb 15l víz is egy meglévő akiból való. Bár ez nem tudom mennyit számít. Az új lakókkal meddig érdemes várni?
Akkor, ha jól értelmezem, egy fajta halat és abból is kb 6 darabot rakhatok bele, hogy ne legyen túl telepítve?
Üdv Gy
Èn azt javasolnàm, hogy figyeld a már meglévő halakat és ha még 2-3 hétig minden okés, akkor jöhet a rajhal. A nano fajokból jöhet 55 literbe egy 10-12 darab is, hiszen csak 2-3 cm re nőnek meg.
Mondjuk 10 db Galaxy razbóra, vagy vmelyik Boraras faj.
 
Értem. Akkor még van időm eldönteni mi legyen az új lakó. Az az igazság, mindegyik fajtában van valami szép, és elég nehéz lesz dönteni. A nano faj is tud évényesülni a platti mellett? Elég nagyocskák, uszonnyal 5cm körüliek, és elég tolakodóan várják, hogy eledelt kapjanak..
 
Sziasztok,

Szerintem a galaxy razbóra nem igazán jó választás, nagyon félénkké / stresszessé válik más (nagyobb) hal mellett. Bújkálni fog és a stressz miatt fogékonyabb a betegségre.
A zebra dánió szerintem nem fér el ekkora helyen, csapathalnál szerintem érdemes legalább 6, de inkább 8 darabbal számolni, azoknak csak magukban 80 liter kellene.

Szerintem a neonhal a jó választás ide, ahogy a többiek írták, pár hét múlva.

Üdv,
 
Sziasztok!
Ebbe a 100 l-esbe milyen pontylazacok ajánlanátok? Jelenleg 10 db neon van benne. Ezek mellé vagy helyettük szeretnék valamit...
IMG_5922 másolat.jpg
 
Sziasztok!
Ebbe a 100 l-esbe milyen pontylazacok ajánlanátok? Jelenleg 10 db neon van benne. Ezek mellé vagy helyettük szeretnék valamit...
View attachment 43098
Rózsalazacban gondolkodom.
Szerintem ebben a setupban is az van, igaz ez "hardscape only" akvárium.
17 db-ot számoltam. Nem tudom, mekkora ez az akvárium, de nekem kicsit soknak tűnik ez a szám. Mennyi az ideális egyedszám egy csapathoz? Tartott már valaki nagyobb rajt belőlük?
aquascape-hardscape-designs.jpg
 
Szia!

Tapasztalataim alapján a neonok elég strapabíróak, jól kijönnek az általad felsorolt halakkal. Mivel rajhalak, ajánlott belőle 6-7, hogy jól érezzék magukat. Elég lehet nekik az 55 liter. Csak arra figyelj, hogy ne népesítsd túl az akváriumot. Elméletileg ahány literes az akvárium, annyi centi halat ajánlott bele telepíteni.

A többi halról sajnos nincs tapasztalatom. Amíg érkezik valaki, akinek van, érdemes lehet beleolvasni a kinézett halfajokról szóló fórumokba itt az oldalon, és az alapvető infókat a halról megtalálod a Green Aqua honlapján is.

Szerintem ezzel a szuressel, ennyi hal pont eleg. Ha telepitesz meg bele mondjuk neonokat algasodni fogsz szerintem. Mellesleg ekkora meretben a neonjaid kb egy helyben fognak allni egesz nap:)
 
Kicsit mellényúltam... A másik tippem valamilyen díszmárna volt, de a kép alapján nem tudtam eldönteni...
Mindenesetre jól néznek ki!:)
Szerintem ők nagyok lennének a tiédbe.
Mit szólsz a hamis neonhalhoz?
Kisebbek, mint a sima neonok, de legalább olyan szépek.
 
Kicsit mellényúltam... A másik tippem valamilyen díszmárna volt, de a kép alapján nem tudtam eldönteni...
Mindenesetre jól néznek ki!:)
Amandalazacok?
Illetve, ha nem csapathal is szóba jöhet, ajánlom a morgó törpegurámikat, gyönyörűek és nagyon jó fejek.
 
Szerintem ők nagyok lennének a tiédbe.
Mit szólsz a hamis neonhalhoz?
Kisebbek, mint a sima neonok, de legalább olyan szépek.
Jelenleg a simulans a befutó, abból tudnék önmagában 20-25 db-ot is tartani.
A listán van még egy 15-20 fős izzófényű- vagy citromlazac csapat is.
Amanda-, serpa- és rézlazac annyira nem tetszik, mindenképpen valami diszkrétebb színűt szeretnék. Egyelőre alszok rá néhányat, egy hónapig még úgysem bővítek/cserélek.
Köszi a tippeket!
 
Back
Oldal tetejére