• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Mennyi idő alatt nőtt nagyra? Ugyanis én kaptam olyan infót, hogy egy másfél éves pár még mindig 4 cm hosszú. Egy 200 literes akváriumba, szóval ezért kérdezem. Érdekelne több vélemény is.
Ha nagyon szeretnél ilyen halat, vegyél fiatal példányokat, és ha kinövik a medencét, továbbadod őket. Pár évet biztos kihúznak nálad is.
 
Ilyen halam nincs. Sziámi ormányosmárnám van. Szerintem a fiam gyorsabban nő, mint ők. Kb. 1 éve vannak nálam, de sok változást nem látok rajtuk. Ha tényleg fiatalon veszed, szerintem 2-3 akár több évet is simán kibírnak nálad. Egyébként van egy olyan elmélet, miszerint a halak az akvárium méretéhez nőnek. Ha kisebb akváriumban van tartva, akkor nem fogja elérni a természetbeni méretét. Hogy azért nem, mert elpusztul idő előtt, vagy tényleg megáll a növésben azt nem tudom.
 
2 év alatt nálam 13-14 centisre nőtt. Farokcsapására aljzat és minden repült. Ahogy nől egyre agresszívebb lesz. Én növényesbe nem erőltetném, max. ha utána el tudod passzolni.
 
2 év alatt nálam 13-14 centisre nőtt. Farokcsapására aljzat és minden repült. Ahogy nől egyre agresszívebb lesz. Én növényesbe nem erőltetném, max. ha utána el tudod passzolni.
Mekkora aksiról volt szó nálad?
 
Üdv. Új vagyok itt, és szintén új a " szakmában ". Tanácsot szeretnék kérni. Juwel 126 literesem van, nincs egy hónapja hogy megy. Aquaball belső szűrőről váltottam inkább egy JBL e900 - ra. Lehet picit nagy, de nem veszek észre gondot eddig.6 db ékköves razbóza, 5 harcsesz ( narancsszájú ) pucolómunkás, egy anci, és 2 db kakadu volt a " kezdőállományom " Egy hét múlva kaptak 6 db pirosorrú pontylazacot, és 2 db pillangósügeret. Ahogy olvasgatom, érdemes a dél amerikai / sügér vonalon maradni, guppikat stb nem bele keverni. A kakaduk a pillangókkal, és minden hallal jól kijönnek eddig. Szeretnék halakat venni. Még egy csapathalat ( vörös neon ) gondoltam, és 2 db valami nagyobb, szép halat esetleg. Mit ajánlanátok ?

Köszönetem.
 
Sziasztok. Nem egészen témába vágó kérdés viszont a halak elhelyezéséről lenne egy kérdésem. Szeretném a napokban elkezdeni az újrarendezést az akváriumban, szeretném az egész talajt és mindent lecserélni. Viszont erre a pár hétre a halakat és garnélákat át kéne helyeznem egy másik akvába. Találtam a padláson egy kicsi akváriumot aminek a méretei 33cm hosszú 22cm széles és 15cm magas. Pár hetet kibírnának benne az espei/hengeli razbóráim? kb 15-en vannak plusz az otok, amanok és rc garnélák 3 taiwan mellett.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm a segítségeteket!
 
Sziasztok. Nem egészen témába vágó kérdés viszont a halak elhelyezéséről lenne egy kérdésem. Szeretném a napokban elkezdeni az újrarendezést az akváriumban, szeretném az egész talajt és mindent lecserélni. Viszont erre a pár hétre a halakat és garnélákat át kéne helyeznem egy másik akvába. Találtam a padláson egy kicsi akváriumot aminek a méretei 33cm hosszú 22cm széles és 15cm magas. Pár hetet kibírnának benne az espei/hengeli razbóráim? kb 15-en vannak plusz az otok, amanok és rc garnélák 3 taiwan mellett.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm a segítségeteket!
Ha egy kicsi szűrőt teszel a medencéjükbe, akkor simán kibírják. Nem lesz gond.
 
Ha egy kicsi szűrőt teszel a medencéjükbe, akkor simán kibírják. Nem lesz gond.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, akkor kitakarítom a kicsikét és kap egy pici 100 liter/h szűrőt esőztetővel, az van itthon :)
Az új berebdezésről pedig lesz egy napló is :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, akkor kitakarítom a kicsikét és kap egy pici 100 liter/h szűrőt esőztetővel, az van itthon :)
Az új berebdezésről pedig lesz egy napló is :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
Érdemes lenne majd letakarnod a tetejét, hogy az Amano-id ne szökjenek meg. Akár egy Folpack is megfelelő rá.
 
Érdemes lenne majd letakarnod a tetejét, hogy az Amano-id ne szökjenek meg. Akár egy Folpack is megfelelő rá.
Igen igen, szunyoghálóra gondoltam én, már elő is készítettem, azt körbeteszem, lesúlyozom hogy etetni azért tudjam őket. Tegyek be valami növénykét hozzájuk a jelenlegi akvából vagy követ esetleg?

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Igen igen, szunyoghálóra gondoltam én, már elő is készítettem, azt körbeteszem, lesúlyozom hogy etetni azért tudjam őket. Tegyek be valami növénykét hozzájuk a jelenlegi akvából vagy követ esetleg?

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
Persze, egy kis búvóhely mindenkinek tetszeni fog!
 
Sziasztok,

Egy új (3 hetes), 60 literes akváriumba szeretnék a halakra javaslatokat kérni. A scape miatt (csatoltam képet) elsősorban középső rétegben élő halakra gondoltam, és preferálnám a rajhalakat. Illetve láttam olyan akváriumokat, ahol a rajon kívül van egy egyedi hal is, ami a felső vízrétegben él, ez a kompozíció nagyon tetszene, ha esetleg valakinek erre lenne ötlete.

A jelenlegi lakók 12 db Red Cherry garnéla és 6 db süncsiga - ezeket szeretném megtartani, úgyhogy a ragadozókat kerülném :) CO2 van, közepes megvilágítás.

Eddig amire gondoltam:
Ékfoltos razbóra: félek tőle, hogy a vörös megkövesedett fák előtt nem érvényesülne eléggé
Hengel karcsú razbóra: hasonló aggályaim vannak
Vörös neonhal: a növények miatt közepes a megvilágítás, félek, hogy ez zavarná őket.


Kép: http://imgur.com/a/XTArR
Köszönöm a segítséget!
 
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 30 literes dennerle kocka nanóm. Erősen telepítve növényekkel. Oto vagy inkább amano garnéla lenne bele jó? Tápozás Green Aqua Micro Macro és carbo. A hőmérséklet állandó 26 fok, a vízparaméterek megfelenek mind a két fajnak, talán a hőfok ami inkább az amano felé hajlik. Bettát szerettem volna, a kockába, de lehetséges, hogy csak oto vagy amano lesz bele vagy ha lehet, akkor együtt ők. Melyikből mennyit lehet külön külön egy egykkora medencébe? Esetleg együtt mennyit? Bettának lett a medence főként kialakítva, de nem bánom, ha nem mehet bele. (Mondjuk éppen sikerült befertőződnöm cyclopssal, tehát egy ragadozónak most ez lenne a menyország. :D) A válaszokat előlre is köszönöm!
 
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 30 literes dennerle kocka nanóm. Erősen telepítve növényekkel. Oto vagy inkább amano garnéla lenne bele jó? Tápozás Green Aqua Micro Macro és carbo. A hőmérséklet állandó 26 fok, a vízparaméterek megfelenek mind a két fajnak, talán a hőfok ami inkább az amano felé hajlik. Bettát szerettem volna, a kockába, de lehetséges, hogy csak oto vagy amano lesz bele vagy ha lehet, akkor együtt ők. Melyikből mennyit lehet külön külön egy egykkora medencébe? Esetleg együtt mennyit? Bettának lett a medence főként kialakítva, de nem bánom, ha nem mehet bele. (Mondjuk éppen sikerült befertőződnöm cyclopssal, tehát egy ragadozónak most ez lenne a menyország. :D) A válaszokat előlre is köszönöm!
Mindekettő jó bele. Rakj bele szerintem 6 Amanot, azok rendet tartanak majd. Oto-t nem raknék ekkora medencébe, 1-2db-ot felesleges beletenni, 10-15-höz meg kicsi.
 
Mindekettő jó bele. Rakj bele szerintem 6 Amanot, azok rendet tartanak majd. Oto-t nem raknék ekkora medencébe, 1-2db-ot felesleges beletenni, 10-15-höz meg kicsi.

Köszönöm szépen! Ez lesz akkor. Nem igazán a takarítás a lényeg, hanem a motoszkálásuk. Az oto kis nyugodt, az amano is, a takarítás már csak extra. A kettős cél kettős győzelem :).
 
Köszönöm szépen! Ez lesz akkor. Nem igazán a takarítás a lényeg, hanem a motoszkálásuk. Az oto kis nyugodt, az amano is, a takarítás már csak extra. A kettős cél kettős győzelem :).
Miért nem raksz inkább az Amano helyett RedCherry-ket? Az Amanók nagyra meg tudnak nőni! Amúgy, hogy a topicban maradjunk ekkora medencébe mindenből nagyon kicsit tennék. Pár nanohal + pár RC garnéla.
 
Back
Oldal tetejére