• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok,
A téma címe tökéletesen fedi a kérdésemet: szerintetek milyen halat válasszak?
Adott egy új, 140l-es akvárium, amibe át fog költözni a meglevő 50l-ből 7db espei ékfoltos, 2 db oto, meg kb. 20 red cherry.
Az ékfoltos csapatot gondoltam felerősíteni úgy 20 egyed környékére és beszereznék még kb. 5 otot... a 140 liter viszont még bírna halat, főleg, hogy az ékfoltosak is a kissebb termetű fajtából vannak.
Van ötletetek, hogy milyen garnibarát nagyobb termetű halat válasszak?
A betták vagy egy-két sügér nagyon tetszenek, de sajnos le kellene mondanom a garnélákról, amit nem szeretnék.
Valami jó tanács?
Köszi előre is!!!
 
Sziasztok!

Egy 60x40x40 as high tech akváriumot szeretnék benépesíteni. MC, parvula mini és marsilea crenata gyep van benne, elég sok nymphoides taiwan és fissidens. Eddig csak 30 köröli yellow garnéla van benne mert a 20darab galaxy eladásra került, nagyon ritkították a garnéla állományt. Valami kicsi békés de szép csapathalat szeretnék amivel nem telepítem túl. A szűrést egy tetratech ex800plus végzi matrix troppal töltve.
Köszi mindenkinek, szép napot!
 
Kolibrihal, Fekete neon, Izzófényű. Ezek közül melyik mehet garnélák mellé szerintetek? Vagy melyik az, ami biztos nem?
 
Kolibrihal, Fekete neon, Izzófényű. Ezek közül melyik mehet garnélák mellé szerintetek? Vagy melyik az, ami biztos nem?
Izzófényűek mehetnek tutira, én tartok velük együtt garnélákat, még nem volt gond soha.
 
Sziasztok!

Van egy 60l akvariumom, van benne 8 neonhal (2meghalt sajnos) 2 cory, es 1 betta.
Nem szeretnem tulnepesiteni, de olyan sivár az egész! A corykat ritkan latni, a betta szepen uszkal, es a neonhalak is mindig az aljan vannak ( ha eppen nem bujdosnak)

Tenyleg nem tehetek tobb halat az aksiba? Ha igen, akkor milyet?
 
Szerintem tehetsz még bele, bár majd jönnek a többiek hogy nem lehet ;) bár múltkor már valahol a fórumon fejtegették, hogy a mostani heti vízcserék időszakában és sok növénynél már másképp is lehet számolni a halakat...
Én azt mondanám hogy néhány endler guppit (fiúkat) tehetsz, ők nálam nagyon vidáman úszkálnak mindenfele, de leginkább az üres részeket részesítik előnyben (nálam zöldneonok vannak velük, akik leginkább alul/középen a fák között úszkálnak). Ráadásul egyáltalán nem félősek, beúsznak a hálóba, megcsipkedik a kezem ha benyúlok és imádnak egymással pózolni. Nőstények nélkül meg megúszható a nem kívánt szaporulat (a lányok meg úgysem annyira dekoratívak).
Még előző scape, de látszik hogy a guppik lelkesen úszkálnak az üres részen:
29525313961_246042e120.jpgP1200640 by Zsolt, on Flickr
 
Szerintem tehetsz még bele, bár majd jönnek a többiek hogy nem lehet ;) bár múltkor már valahol a fórumon fejtegették, hogy a mostani heti vízcserék időszakában és sok növénynél már másképp is lehet számolni a halakat...
Én azt mondanám hogy néhány endler guppit (fiúkat) tehetsz, ők nálam nagyon vidáman úszkálnak mindenfele, de leginkább az üres részeket részesítik előnyben (nálam zöldneonok vannak velük, akik leginkább alul/középen a fák között úszkálnak). Ráadásul egyáltalán nem félősek, beúsznak a hálóba, megcsipkedik a kezem ha benyúlok és imádnak egymással pózolni. Nőstények nélkül meg megúszható a nem kívánt szaporulat (a lányok meg úgysem annyira dekoratívak).
Még előző scape, de látszik hogy a guppik lelkesen úszkálnak az üres részen:
View attachment 22349P1200640 by Zsolt, on Flickr
Koszonom a tanacsod! :)
Guppikat nem igazan merek betta melle, ugy hallottam oket nem szabad egyutt tartani :/ nanohalakra gondoltam meg, de amugy igen olyasmi kene ami kozepen/felul uszkal
 
Lángvörös pontylazaccal (Hyphessobrycon flammeus) van valakinek tapasztalata? Mennyire kompatibilis garnélákkal? Amanok, (később majd lesznek taiwan-ok is), otok, dániók mellé szeretnék egy csapatot.
 
Lángvörös pontylazaccal (Hyphessobrycon flammeus) van valakinek tapasztalata? Mennyire kompatibilis garnélákkal? Amanok, (később majd lesznek taiwan-ok is), otok, dániók mellé szeretnék egy csapatot.

Nekem ugyan nincs ilyen halam, így tapasztalatom sincs velük, de biztos olvastad a diszhal.info oldalon leírtakat: "Kedveli az élő zsákmányt" Ez alapján én nem tennék melléjük garnélát. Kivéve, ha szép vörös színű halakat szeretnél :D Bár ettől még lehet, hogy nem bántják őket (esetleg a kicsiket megeszik).
Dánió milyen van?
 
Nekem ugyan nincs ilyen halam, így tapasztalatom sincs velük, de biztos olvastad a diszhal.info oldalon leírtakat: "Kedveli az élő zsákmányt" Ez alapján én nem tennék melléjük garnélát. Kivéve, ha szép vörös színű halakat szeretnél :D Bár ettől még lehet, hogy nem bántják őket (esetleg a kicsiket megeszik).
Dánió milyen van?

A diszhal.info leírását nem tekintem támpontnak, mert ennyi erővel semmilyen pontylazacot sem érdemes tartani garnélákkal, mindegyikhez az van írva, hogy "Mindenevő". Ezzel szemben a gyakorlat általában mást mutat. Ezért kérdeztem, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel a fajtával. Színpompás dániók (Celestichthys choprae) vannak egyébként, ők nem bántják a garnikat.
 
Ha jól tudom ez a halacska eléggé hajaz a serpalazacra, az meg brutál módon pusztította nálam a garnéla állományt... Taiwanok közelébe sem engednék a Hyphessobrycon családból senkit. :)
 
Ha jól tudom ez a halacska eléggé hajaz a serpalazacra, az meg brutál módon pusztította nálam a garnéla állományt... Taiwanok közelébe sem engednék a Hyphessobrycon családból senkit. :)

Szia Etele! Serpalazac az amanókra is veszélyes volt nálad, vagy csak a kisebb termetű garnélákra? Nálam amanók és pinokkiók vannak a nagy akváriumban. Melléjük gondoltam serpa és fantom lazacokat idővel.
 
Amanókat nem piszkálták, mondjuk mindegyiket már nagyobbacskán hoztam el. Nagyon ifjoncokra lehet rámentek volna.
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy garnélákhoz, illetve narancs törperákhoz milyen halakat javasolnátok? A narancs törperák veszélyt jelenthet a nano halakra?

Csaba
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy garnélákhoz, illetve narancs törperákhoz milyen halakat javasolnátok? A narancs törperák veszélyt jelenthet a nano halakra?

Csaba

Szia. Én is yellow csapat mellé keresek halat éppen. Egyelőre a Boraras brigittae ami nekem például a legjobbnak tűnik. De mindjárt meglátjuk mit írnak a nálam okosabbak.
 
Szia. Én is yellow csapat mellé keresek halat éppen. Egyelőre a Boraras brigittae ami nekem például a legjobbnak tűnik. De mindjárt meglátjuk mit írnak a nálam okosabbak.
Nálam most van egy darab BB sakura és rc garnélák mellett. Annyira pici, hogy a légynek sem árt. Nyugodtan teheted garnélák mellé igazából bármelyik törperazbóra fajt!
 
IMG_3905.PNG IMG_3903.PNG IMG_3906.PNG IMG_3904.PNG Nem igazan ide tartozik de most lett 2 pillango torpesugerem, es eloszor azt hittem hogy bantani fogja oket a fiu betta mert pozolt nekik, de most mar biztos hogy UDVAROL! Amint meglatja oket megy pozolni, tamadni egyaltalan nem tamad, inkabb oldalazva mutogatja magat nagyon vicces, de nem fognak elfaradni??
Nem tudta feltolteni a videot :/
 
View attachment 22431 View attachment 22432 View attachment 22433 View attachment 22430 Nem igazan ide tartozik de most lett 2 pillango torpesugerem, es eloszor azt hittem hogy bantani fogja oket a fiu betta mert pozolt nekik, de most mar biztos hogy UDVAROL! Amint meglatja oket megy pozolni, tamadni egyaltalan nem tamad, inkabb oldalazva mutogatja magat nagyon vicces, de nem fognak elfaradni??
Nem tudta feltolteni a videot :/
Nem biztos,hogy udvarol.Gyakran csak a méretük/erejük fitogtatásával próbálják elzavarni a másikat.Úgy tudom,hogy ázsiában a betta viadalokon ez akár órákig is eltarthat,míg csak feszítés van,minden féle támadás nélkül.
 
Back
Oldal tetejére