• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok.. légyszi mondjatok olyan halat ami jó Manado talajra, és nem túrja ki a növényeket és összeszedi az talajon lévő maradék halkaját..o_O
Illetve vettem neon halakat az aksiaba de eléggé elbújnak... mennyi idő kell nekik mire megszokják a fényt ? Ennyire zavarja őket:eek:
Neonnak kellhet akár 2 hét is mire bátrabb lesz. Ez több mindentől függ (vannak-e nagyobb, agresszív halak pl.). Ha elég nagy a csapat az segít. Nem talajtúró, fenéklakó halat hirtelen nem tudok mondani (a kipurcant halon kívül :D, na jó ez kicsit morbid volt), talán a többieknek van ötlete, azért csodát ne várj.
 
Akkor várunk egy kicsit még. 20db neon hal van, mellé még nem találtam ki mi legyen. Ebben is segíthetnétek az aki kb 110 liter.
Növény érkezik majd a íz felszínre, bízom benne pár nap alatt. Talán az is segít hogy ne az alján úszkáljanak.
 
Akkor várunk egy kicsit még. 20db neon hal van, mellé még nem találtam ki mi legyen. Ebben is segíthetnétek az aki kb 110 liter.
Növény érkezik majd a íz felszínre, bízom benne pár nap alatt. Talán az is segít hogy ne az alján úszkáljanak.
Feneklakonak a pancelos harcsakat lehetne javasolni, ök nem igazan turnak es szoktak kaja utan kutakodni. En talan a Cory habrosust javasolnam, nem is tul nagyok, kisebbek, mint a többi pancelosharcsa, kiveve a pygmeusokat...
Ha van 20 neonod, es nem biotop az akid, akkor javaslom a morgo törpe guramikat, nagyon aranyosak, bekesek, es szepek a szineik,a naplomban latsz kepeket rola. En neon melle mas csapathalat mar nem vennek, ök ugy szepek magukban, ahogyan vannak. Esetleg mezguramibol 1 par szinten jo lehet.
Talan valamilyen felszinen mozgo csapathal meg esetleg jo lehet, baltahasu lazac peladul, 110 literben talan el van egy 6-os csapat, es hatha a neonok is batrabbak lesznek.
 
Feneklakonak a pancelos harcsakat lehetne javasolni, ök nem igazan turnak es szoktak kaja utan kutakodni. En talan a Cory habrosust javasolnam, nem is tul nagyok, kisebbek, mint a többi pancelosharcsa, kiveve a pygmeusokat...
Ha van 20 neonod, es nem biotop az akid, akkor javaslom a morgo törpe guramikat, nagyon aranyosak, bekesek, es szepek a szineik,a naplomban latsz kepeket rola. En neon melle mas csapathalat mar nem vennek, ök ugy szepek magukban, ahogyan vannak. Esetleg mezguramibol 1 par szinten jo lehet.
Talan valamilyen felszinen mozgo csapathal meg esetleg jo lehet, baltahasu lazac peladul, 110 literben talan el van egy 6-os csapat, es hatha a neonok is batrabbak lesznek.
A baltahasú lazac is teszik de szerintem kiugorna az akiból. Régen volt gurámim de az kék volt és elég agresszív. A morgó törpe gurámi tetszik...csak nem tudom honnan fogom beszerezni... esetleg Sima törpe gurámi?
A corry-n gondolkodom, lehet hogy kipróbálom...
 
A baltahasú lazac is teszik de szerintem kiugorna az akiból. Régen volt gurámim de az kék volt és elég agresszív. A morgó törpe gurámi tetszik...csak nem tudom honnan fogom beszerezni... esetleg Sima törpe gurámi?
A corry-n gondolkodom, lehet hogy kipróbálom...
Nekem van egy mézgurámi párom, abszolút békések...
 
Sziasztok! Milyen halat volna èrdemes tartanom? Az akvárium 112 l. Jobbàra pontylazacokba gondolkodom. Az izzófènyűt ki is nèztem, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert a víz stabil 25 celsius, ez mèg jó lenne, de nyáron? Mely halak bírjàk leginkább elviselni a meleget? Tehàt a lènyeg, legyen 4-6 cm körüli, ès ne dobja fel a pacskert egykönnyen egy melegebb vízben sem.
 
Nálam a vörös neon-vörösorrú pontylazac kombó jól bírja a nyári meleget is, utóbbiak betelepítéskor kicsit kényesek, de utána mindent kibírnak. :)
 
Nálam a vörös neon-vörösorrú pontylazac kombó jól bírja a nyári meleget is, utóbbiak betelepítéskor kicsit kényesek, de utána mindent kibírnak. :)
Mit èrtesz azon, hogy kènyesek, èm milyen hőt viseltek el nálad.
 
Sziasztok! Milyen halat volna èrdemes tartanom? Az akvárium 112 l. Jobbàra pontylazacokba gondolkodom. Az izzófènyűt ki is nèztem, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert a víz stabil 25 celsius, ez mèg jó lenne, de nyáron? Mely halak bírjàk leginkább elviselni a meleget? Tehàt a lènyeg, legyen 4-6 cm körüli, ès ne dobja fel a pacskert egykönnyen egy melegebb vízben sem.
A nagyon meleg vizet egyik halfaj sem birja, kiveve talan a diszkoszokat, ertem ez alatt 30-31- fokos vizhömersekletnel erdemes az akvariumot hüteni, ha mas nem egy hazi keszitesü PC ventillator kombinacioval...
De, hogy a kerdesedre is valaszoljak, a vörös neonok, ahogy @Szaki is irta, jol toleraljak, söt talan igenylik is a magasabb hömersekletet.
Ezenkivül a legtöbb del-amerikai pontylazacnak megfelelö a 24-26 °C. Ferdenuszo ponytlazac, citromlazac, vörös neon, fekete neon, rozsalazac stb., akar az amandak is, belölük is szep egy nagyobb csapat, plane ha nem tul erös a vilagitasod, akkor felösebbek. 112 literbe tehetsz hozzajuk 1-2 par törpesüger fajt is. Corydorasokat, szoval van valasztek...;)
 
Mit èrtesz azon, hogy kènyesek, èm milyen hőt viseltek el nálad.

Csak annyit, hogy betelepítéskor/költöztetéskor lassabban kell a vízhez szoktatni őket, mint a többi halat. Én kb. 10 percenként 1-2 deci vizet adagolok az akváriumból a zsákjukba kb. addig, amíg 60-70%-a a vízüknek akvárium víz nem lesz. Beletelik 1-2 órába, addig elvannak a zacsiban. :)
Tavaly nyáron felment a víz hőmérséklete 30°C-ig is, simán kibírták. Az ancik viszont nem szerették nagyon. :(
 
Sziasztok! Milyen halat volna èrdemes tartanom? Az akvárium 112 l. Jobbàra pontylazacokba gondolkodom. Az izzófènyűt ki is nèztem, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert a víz stabil 25 celsius, ez mèg jó lenne, de nyáron? Mely halak bírjàk leginkább elviselni a meleget? Tehàt a lènyeg, legyen 4-6 cm körüli, ès ne dobja fel a pacskert egykönnyen egy melegebb vízben sem.
Én tartottam már neonokat, guppikat, citromlazacokat, vörös karcsú díszmárnákat, zebra dániót, vitorlást, ancit, otot, sziámi algaevőt, palacsinta algázót, bettát, meg még pár fajta halat. Panelben lakom, nyáron az akvárium hőmérséklete simán felmegy 30 fok fölé is, de elhullás sosem volt, sőt, ugyanolyan aktívak voltak, mint 23-25 fokon. Amit a leírásoknál látsz hőmérsékletet, az az ideális, de a trópusi halak elég jól tolerálják a melegebb vizet is.
Sajnos a növények kevésbé, azokkal voltak problémák nyaranta...
 
Kicsit tanácstalan vagyok jelenleg és szeretnék pár ötletet/tippet kérni halbeszerzés kapcsán.

Jelenlegi fauna:
12 vörösorrú pontylazac
5 vörös neon
1 stendhal hal
2 aranysávos páncélosharcsa
1 oto (ahogy én hívom: Rambo, mert túlélt mindent... :) )
100 RC
10 Amano
1 sepregető (csak tízhatvány példányszámú garnélát tartok... :D )
8-10 helena

Az előző költöztetéskor sajnos 3 neon és 6 lazac elkapált, így kéne friss hús a tankba, node...

Két opcióm van:
  1. Bővítem a jelenlegi csapatokat, főleg a neonokat.
  2. Veszek pár neont, hogy legyen egy 6-10-es raj és új fajt hozok be.
Az első pont mellett szól, hogy már kipróbált fajokról van szó, amikkel jól megfér mindenki, ráadásul a 12-es csapat lazachoz nem kell venni már.
Ellene szól, hogy így nem változik a fauna (annyi szép hal van...).

A második pont mellett szól, hogy új díszei lehetnek a tanknak, élne az újdonság varázsa.
Ellene szólhat, hogy túl eklektikus lenne az összkép, valamint összeférhetetlenség miatt sok szép faj kiesik (szumik pl.).
Csak kistestű halak jöhetnek szóba.

Csapvizezek még mindig, CO2 nincs.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok. :)
 
Kicsit tanácstalan vagyok jelenleg és szeretnék pár ötletet/tippet kérni halbeszerzés kapcsán.

Jelenlegi fauna:
12 vörösorrú pontylazac
5 vörös neon
1 stendhal hal
2 aranysávos páncélosharcsa
1 oto (ahogy én hívom: Rambo, mert túlélt mindent... :) )
100 RC
10 Amano
1 sepregető (csak tízhatvány példányszámú garnélát tartok... :D )
8-10 helena

Az előző költöztetéskor sajnos 3 neon és 6 lazac elkapált, így kéne friss hús a tankba, node...

Két opcióm van:
  1. Bővítem a jelenlegi csapatokat, főleg a neonokat.
  2. Veszek pár neont, hogy legyen egy 6-10-es raj és új fajt hozok be.
Az első pont mellett szól, hogy már kipróbált fajokról van szó, amikkel jól megfér mindenki, ráadásul a 12-es csapat lazachoz nem kell venni már.
Ellene szól, hogy így nem változik a fauna (annyi szép hal van...).

A második pont mellett szól, hogy új díszei lehetnek a tanknak, élne az újdonság varázsa.
Ellene szólhat, hogy túl eklektikus lenne az összkép, valamint összeférhetetlenség miatt sok szép faj kiesik (szumik pl.).
Csak kistestű halak jöhetnek szóba.

Csapvizezek még mindig, CO2 nincs.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok. :)
Nem írtad mekkora az akvárium.
Én a neonok és vörösorrúak számát emelném, plusz még 3-4 db aranysávos páncélosharcsa...aztán kész is vagy. 15 neon-15 vörösorrú....nem is lesz nagyon inhomogén állományod és lesz elég példányod, hogy csapat legyen.
 
Nem írtad mekkora az akvárium.
Én a neonok és vörösorrúak számát emelném, plusz még 3-4 db aranysávos páncélosharcsa...aztán kész is vagy. 15 neon-15 vörösorrú....nem is lesz nagyon inhomogén állományod és lesz elég példányod, hogy csapat legyen.

160l, aláírásomban ott a link hozzá. :)

Amit írtál az nagyjából a régi status quo volt, ezen vacilálok, hogy azt állítsam vissza, vagy kísérletezzek és ha igen, mivel. :)
 
160l, aláírásomban ott a link hozzá. :)

Amit írtál az nagyjából a régi status quo volt, ezen vacilálok, hogy azt állítsam vissza, vagy kísérletezzek és ha igen, mivel. :)
Elkerülte a figyelmem.
Azért írtam így, ha a meglévő fajok szàmát bővítenéd...
Viszont akkor azt javasolnám, hogy azt a kevés neont add vagy ajándékozd el,ahogy neked megfelel.
A vörösorrúak létszámát növelném mindenképp egy 6-8 példánnyal, és melléjük vàlogatnék egy 8-as csapat olyan pontylazac fajt, ami nem kifejezetten csapathal, mert annak ott lennének a vörösorrúak.
Pl: császárlazac, fantomlazac, rózsalazac stb. Amelyek beússzák a teljes medenceteret.
 
Császárlazac "nagy" és nálam mindegyik csipkelődős kis köcsi volt. :D
Királylazac? Mondjuk kerri blue? Bár az is csapathal inkább... viszont gyönyörű. :)
 
Császárlazac "nagy" és nálam mindegyik csipkelődős kis köcsi volt. :D
Királylazac? Mondjuk kerri blue? Bár az is csapathal inkább... viszont gyönyörű. :)
Szerintem nem nagy 160 literbe a maga 5-6 cm-vel.... de kinek a pap, kinek a papné. Az enyémek annak idején jó fejek voltak, semmi gond nem volt velük. De a királyazac is nagyon szép valóban.
 
Császárlazac "nagy" és nálam mindegyik csipkelődős kis köcsi volt. :D
Királylazac? Mondjuk kerri blue? Bár az is csapathal inkább... viszont gyönyörű. :)
Garnélával próbálta már valaki a királylazacot?
 
Back
Oldal tetejére