• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Kezdem kicsit kevésnek érezni a halállományomat, szeretném egy új fajjal feldobni a mostani vörös karcsú díszmárnákat, lehetőleg valami aktív úszóval.
Zebra vagy leopárd dániót tart valaki garnélákkal? Növényes akvárium révén búvóhely rengeteg van.
Nekem voltak zebradánióim, nem bántották a garnikat.
Viszont ajánlom figyelmedbe a Hal - Kalászhal - Furcata - Kék szemű villásfarkú kalászhal (Popondetta Furcata) most csak 790,00 Ft - Green Aqua villásfarkú kalászhalakat.
Nekem most van egy 10-es csapat belőlük, és nagyon tetszenek. Aktívak, jönnek-mennek, általában csapatban maradnak, barátságosak a többi halammal, és persze a garnélákat se bántják. Nem mellesleg gyönyörű színeik vannak. Általában a felsőbb szinteken úszkálnak szívesen.
 
30L-ben keresek valami kis méretű halat, ami megenné a kagylósrákokat.
Eddig a rézlazac tűnik szimpatikusnak.
 
Sziasztok!
A kis taiwanos akváriumomba tehetek szerintetetek Amandákat????Ők bántják a garnélákat(????) ,vagy lehetnek együtt????Kellene egy kis halfauna is az akváriumba.
 
Sziasztok!
A kis taiwanos akváriumomba tehetek szerintetetek Amandákat????Ők bántják a garnélákat(????) ,vagy lehetnek együtt????Kellene egy kis halfauna is az akváriumba.
Laci minek bolonditanad meg az akvariumot halakkal [emoji4] Egyebkent az Amandak meg jok is lehetnek mert eleg kicsi a szajuk,de En azt vettem eszre hogy ahol nincsen hal korulottuk ott sokkal jobban elvannak nem stresszelnek es a szaporodasuk is biztositott [emoji6]
 
Laci minek bolonditanad meg az akvariumot halakkal [emoji4] Egyebkent az Amandak meg jok is lehetnek mert eleg kicsi a szajuk,de En azt vettem eszre hogy ahol nincsen hal korulottuk ott sokkal jobban elvannak nem stresszelnek es a szaporodasuk is biztositott [emoji6]
Mondasz valamit drága barátom.
Csak hiányzik a vízből egy kis élet.Pár darab halacska[emoji17]
 
Sziasztok!
A kis taiwanos akváriumomba tehetek szerintetetek Amandákat????Ők bántják a garnélákat(????) ,vagy lehetnek együtt????Kellene egy kis halfauna is az akváriumba.
Nem bántják a garnélákat, legfeljebb a legkisebbekből néha 1-1-et, de olyankor még nem nagyon szoktak előjönni.
 
A galaxy- és kéksávos törperazbórák, valamint endlerek kiköltöztek. Elsőket láttam többször is, amint a frissen kelt piciket hajtják és sajnos utol is érik... :( A második versenyző rettentő ijedős, csak dekkol a szűrő alatt, ritkán jön ki, pedig van növény bőven. A galaxy-k legalább bejárták a medencének minden zugát. Endlerből ha 2H volt, egymással pózoltak, ha Hölgy társaság adódott, azt kergette, ha egyedül maradt, csak úszkált fel-alá. Igaz, a kagylósrákokat mindegyik kiette. Viszont most, hogy 1 hete nincs bent hal, újra megjelentek. :mad:

Összefoglalóan: ennél is kisebb, egyedül tartható kagylósrák kutató-pusztító, de - különösen - pici garnéla-barát halra kérek javaslatot! (y)
 
Kifejezetten kis méretű halból mit lehet tenni 30 literbe?

Olvastam több ötletet is, azonban a galaxy-, kéksávos razbóra és az endler nálam nem vált be. Amikor már túllépik a 2cm-es méretet, folyamatosan hajtják a kifejlett garnélákat. A fellépő stressz pedig igen rossz hatással van a szaporulatra (gyakorlatilag nincs). Egyrészt a zaklatás miatt nehezen petésednek, másrészt az apróságok elengedésükkor instant élő eleségként végzik. Persze növény van bőven a medencében, valamint fa, kövek mint búvóhely.
Ha naponta etetek - hiába csak keveset - könnyen megborul a víz. Viszont a kétnaponta etetés előhozza a hajtást a halakból.

Számomra sokkal érdekesebb a vegyes élővilág (hal+garnéla), azonban attól tartok a párosításnak vége lesz. Már amennyiben szeretnék piciket.

Akinél működik valamilyen párosítás, és bejött valamilyen módszer, kérem ossza meg velem!
 
Olvastam több ötletet is, azonban a galaxy-, kéksávos razbóra és az endler nálam nem vált be.

Ha törpe razbóra, akkor boraras brigittae és merah. Nem igazán vadásznak.

A galaxy és a kék sávos is dánió, ők viszont igen. A guppyk meg eleve civakodnak, mindegy mekkorák.
 
Sziámi ormányos márna és Labeo bicolor mellé mehetnek sakurák? A labeotól tartok kicsit...
 
A labeo rossz ötlet!!

Igen sejtettem! Nálam alapban is rossz ötlet volt 70 literbe betenni... Még pici de már most hajtja az algázóimat is. Most csináltam egy szelektálást. Halakat elajándékozom vagy vissza viszem a kerskedésbe. Pár algázó marad és melléjük szeretnék egy sereg garnélát. Remélem nagy szaporulatra számíthatok majd. Sakurákat tervezek. Ha jól tudom nem igazán igényesek.7es ph-m van a gh 3-6 körül mozog...
 
a vitorláshal szereti a garnéla húst? Konkrétan Caridina cf. babaulti :)
Szia! Szerintem nem jó ötlet őket együtt tartani még akkor se ha a garnélának sok a búvó hely mert ha a nagyot nem is eszi meg a kicsiket tuti fel fogja falni... De én úgy gondolom a kifejlet garnélából is kaja lenne..
 
Sziámi ormányos márna és Labeo bicolor mellé mehetnek sakurák? A labeotól tartok kicsit...
Nekem van Labeom én Red cherry raktam mellé 4 db-ot de egyelőre 1 kivételével mind meg vannak a mohák közt. (2 hete vannak együtt).
 
Back
Oldal tetejére