• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

Kísérlet képen 1-1db is elvan magányosan vagy csak társaságban ajánlott?
Szerintem elvannak, de ideálisabb a több darab... amano-ból már csak a hatékonyság miatt is többet szoktak tartani, sepregető viszont ha jól tudom alapban szeret bandázni.
 
Szerintem elvannak, de ideálisabb a több darab... amano-ból már csak a hatékonyság miatt is többet szoktak tartani, sepregető viszont ha jól tudom alapban szeret bandázni.
Szeretnék is többet tartani de óvatosan kezdnék neki, hogy lássam jól érzi e magát és nem piszkálják e a többiek.
 
Szeretnék is többet tartani de óvatosan kezdnék neki, hogy lássam jól érzi e magát és nem piszkálják e a többiek.
Sepregetők nagyra nőnek, nekik jó nagy akvárium kell áramlással.
Azért azt tegyük hozzá hogy élőlények nem mindegyik fog ugyanúgy viselkedni.
De persze megéri kipróbálni ha még nem ismered őket, aztán el tudod dönteni veszel-e többet.
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy Sakura garnéla "RED" , Rili garnéla, Fekete Garnléla erről csak ennyit mondtak. Tarthatók együtt. Esetleg Yellow vagy Blue. Mert egy kis színes csapatot szeretnék... :D
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy Sakura garnéla "RED" , Rili garnéla, Fekete Garnléla erről csak ennyit mondtak. Tarthatók együtt. Esetleg Yellow vagy Blue. Mert egy kis színes csapatot szeretnék... :D
Sajnos nem, keverednek, az első generáció, màr nem valószínű, hogy olyan színű lesz, mint anyu, apu.
 
Babaulti green, babaulti stripes
A Babaulti stripes tetszik, csak azt írják hogy RC mellé nem célszerű mert lassan szaporodik és elnyomják őket...
Attól függ mekkora akvában lesznek. :)
De ha szelektálsz akkor kordában tudod tartani a neocaridinánat valamennyire.
Egy 54 literesben lennének... ha betudok szerezni akkor lehet hogy megpróbálom..:D
 
Szia,
Sajnos ez a táblázat itt már nem elėrhető.


Tapatalkkal küldve az én ASUS_A007 eszközömről
azóta már úgyis sokkal többféle garnélát tartunk :)
guglizz rá arra hogy 'shrimp crossbreeding chart'. Nagyon sokfélét fog kidobni, aztán már csak egy szimpatikusat kell kiválasztanod ;)
 
azóta már úgyis sokkal többféle garnélát tartunk :)
guglizz rá arra hogy 'shrimp crossbreeding chart'. Nagyon sokfélét fog kidobni, aztán már csak egy szimpatikusat kell kiválasztanod ;)
Jaaa, persze, köszi! Csak nyilván ez az első állomás, ha a témában keresek. [emoji846]

Tapatalkkal küldve az én ASUS_A007 eszközömről
 
Jaaa, persze, köszi! Csak nyilván ez az első állomás, ha a témában keresek. [emoji846]

Tapatalkkal küldve az én ASUS_A007 eszközömről
hát én sem tudom milyen tábla volt ott, azért nem adtam egy bizonyos linket ;)
 
Ökölszabály: caridina neocaridinával együtt tartható, caridina+caridina és neoc.+neoc. változatok nem, hacsak nem akarod hogy keresztbe szaporodjanak (caridináknál lehet ennek értelme).

Caridina és neocaridina táblázatok:
 

Attachments

  • caridina_cantonensis.jpg
    caridina_cantonensis.jpg
    290.6 KB · Megtekintések: 20
  • neocaridina_family_tree.jpg
    neocaridina_family_tree.jpg
    117 KB · Megtekintések: 19
Sziasztok!

Tudom hogy neocaridina túlszaporodja a caridina fajokat, de mi van ha a 80l-s akvában a kb 100 CRS mellé tesztek be 10-20 Neocaridinát? Hosszú távon így is elnyomják a CRS-ket, vagy ha telítődik az akva, akkor kialakulhat egy egyensúly?

Valami kékre gondoltam a CRS-k mellé (a kubotai-k nem jöttek be, szépek, nagyon tetszenek de lassan elfogynak).
 
Back
Oldal tetejére