• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

a vízparaméterekre (keménység, hőmérséklet) is figyelj a garnélaválasztásnál. Babaultit tarthatsz mellettük, de szerintem megéri külön akváriumban tartani a különböző fajokat és mindegyiknek a megfelelő környezetet biztosítani.
keress rá neten hogy 'shrimp crossbreeding chart', elég sokféle táblázat van fent mi mivel ívik össze, miket lehet együtt tartani. Utána meg olvass utána milyen paraméterek között érzi jól magát amit kinéztél.
Köszönöm!
Utánna nézek bár szerintem maradok annál ami van. Csupán lett volna lehetőség hozzá jutnom jutányos áron ehhez a példányhoz ami nekem nagyon tetszik a narancs szemével.
 
Saját tapasztalataim alapján csatlakozom ezsolthoz. Nekem csoki sakura és babaulti van egy 40 literes akváriumban. Eddig 20 literesben voltak, akkor egyértelmű volt, hogy a csoki teljesen elnyomta a babaultit, nem volt szaporulat. Amióta a 40 literesben vannak, így most úgy látom hogy megjelentek a babaulti csöppségek is végre :9 De ha tehetem, szétrakom őket s egy akvárium egy faj elvet fogom követni, mert most pl. nehéz a csokik szelektálása is..
 
a vízparaméterekre (keménység, hőmérséklet) is figyelj a garnélaválasztásnál. Babaultit tarthatsz mellettük, de szerintem megéri külön akváriumban tartani a különböző fajokat és mindegyiknek a megfelelő környezetet biztosítani.
keress rá neten hogy 'shrimp crossbreeding chart', elég sokféle táblázat van fent mi mivel ívik össze, miket lehet együtt tartani. Utána meg olvass utána milyen paraméterek között érzi jól magát amit kinéztél.
Egyetértek!
 
Köszönöm!
Akkor nagy sajnálatomra marad így. Nem szeretnék keveredést.)) Kardinálisra gondoltam még.......... Vagy mit lehetne probléma nélkül a két féle garnélák mellé?

A kardinális, vagy bármely más sulawesi teljesen más vizet kíván (kémhatás, hőfok főleg), nem célszerű összerakni őket. A babaultik ellen az szól, hogy a Caridinák alapvetően lágyabb, savas vizet kedvelnek, a Babaultik (igaz, ők is Caridinák...) pedig keményebbet, s semlegeset, kissé lúgosat. Szóba jöhet viszont valamely Paracaridina faj, ők se a Neocaridinákkal, se a Caridinákkal nem keverednek.
Ha vegyíteni szeretnél fajokat, szabadon a sulawesik társíthatóak, ők mind külön faj, s nem ívnak össze. Igaz, nem mehet hozzájuk nagy dzsungel, illetve több faj beszerzése sem egyszerű, tartani főleg, de legalább van kihívás! :)
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy garnélákhoz, illetve narancs törperákhoz milyen halakat javasolnátok? A narancs törperák veszélyt jelenthet a nano halakra?

Csaba
 
Sziasztok!
A galaxy dániók és a garnélák együtt tartásával van valakinek tapasztalata?
Köszi előre is!
Sajnos levadásszák az ivadék garnélákat.
Talán ha bőven van búvóhely a garnéláknak akkor megpróbálhatod.
Nekem az egyik kedvenc halam, de emiatt kellett menniük.
 
Sajnos levadásszák az ivadék garnélákat.
Talán ha bőven van búvóhely a garnéláknak akkor megpróbálhatod.
Nekem az egyik kedvenc halam, de emiatt kellett menniük.

Pont ettől féltem...
Köszi az infót!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
A galaxy dániók és a garnélák együtt tartásával van valakinek tapasztalata?
Köszi előre is!
Rossz topikba írtál, itt a garnéla-garnéla házasítás a téma.

Egyébként nálam is vannak együtt, múltkor láttam egy petés garnélát, majd szólok, ha látok szaporulatot. Ha van sűrű növényed (nem sűrű növényzet), pl. vastag moha, ahol úgy tudnak elbújni a garnéla ivadékok, hogy a halak nem férnek hozzájuk (nálam van ilyen), akkor lesz szaporulat is.
 
Sziasztok! Orange sakurákat tervezek tartani Amano fajtával, ezek ellesznek egymással? Nem szaporodásos keveredésre gondolok, hanem hogy békésen ellesznek vagy bántják majd egymást? Köszi
 
Sziasztok! Orange sakurákat tervezek tartani Amano fajtával, ezek ellesznek egymással? Nem szaporodásos keveredésre gondolok, hanem hogy békésen ellesznek vagy bántják majd egymást? Köszi
Szia, jól ellesznek. Nem igazán szoktak törődni egymással, max amano elrabolja a kaját ha kisebb darabokat dobálsz de más nem történik :)
 
Ezt én is alátámasztom, de kivételek azért mindig akadnak. A jútjúbon "amano attack" kereséssel találsz ilyen ellenpéldákat. A kedvenc ilyen felvételemet @Evereka készítette.


Szóval nyugodtan tartsd őket együtt, tényleg nem lesz semmi baj :)
 
Ezt én is alátámasztom, de kivételek azért mindig akadnak. A jútjúbon "amano attack" kereséssel találsz ilyen ellenpéldákat. A kedvenc ilyen felvételemet @Evereka készítette.


Szóval nyugodtan tartsd őket együtt, tényleg nem lesz semmi baj :)
Imádom ezt a videót, tényleg elég extrém, de nem garnélát bántott hanem halat :p
 
Ezt én is alátámasztom, de kivételek azért mindig akadnak. A jútjúbon "amano attack" kereséssel találsz ilyen ellenpéldákat. A kedvenc ilyen felvételemet @Evereka készítette.


Szóval nyugodtan tartsd őket együtt, tényleg nem lesz semmi baj :)
Ez tényleg durva :) köszi, remélem nem lesz ilyen vad az enyém [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Imádom ezt a videót, tényleg elég extrém, de nem garnélát bántott hanem halat :p
A videón látható hal egyértelmüen beteg, vagy nagyon öreg magatehetetlen haldokló egyed , egyébként az amano nem tudná elkapni.
 
A videón látható hal egyértelmüen beteg, vagy nagyon öreg magatehetetlen haldokló egyed , egyébként az amano nem tudná elkapni.
Nem volt beteg, magatehetetlen ,csak a farka volt picit sérült.Ezt használta ki a garnéla

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
sziasztok!

nem olvastam vissza így bocs ha kérdezték már....
szóval CPO törperák(Cambarellus patzcuarensis ollós garnéla) tartható elsősorban neonhalas aksiban?(200L)
 
Back
Oldal tetejére