• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

hello!
sajnos egyik táblázatban sem találom a blue dream garnélát, így nem tudom, hogy ez kereszteződik-e a blue pearl-el, és ha igen, akkor is vadas lesz-e az eredmény?
mindkettő Neocaridina, de az egyik Neocaridina cf. zhangjiajiensis, a másik davidi. fentebb azt írtátok, hogy a Neocaridinak mind szeretik egymást, valahol meg azt olvastam, hogy az "alfajokon" múlik, hogy kompatibilisek-e egymással.
 
A blue dream (n. davidi) és a blue pearl (n. palmata) nagyon szeretik egymást ;), összeívnak, és igen tarka csapat lesz belőlük. Nekem van egy ilyen csapatom (davidi x palmata), így néznek ki:minir%25C3%25A1k%252014352.JPG
 
Sziasztok.
Tanácsra lenne szükségem. Drága párom vett nekem ajándékba pár pici garnélát. Mivel meglepetésnek szánta, Ő egyedül válogatta össze a saját ízlése szerint úgy, hogy annyit tud róluk, szép színesek. :)
Ez kicsit olyan mint amikor én évekkel ezelőtt, számítógépes játékokat, vagy pl. Bosch felső marót vettem neki. :) Persze aztán, kénytelen voltam én használni ezeket.
Most a fagyi visszanyalt. :) Igaz, én jobban örülök most, mit Ő anno.
A problémám az, hogy nem tudom melyiket melyikkel tegyem egy akváriumba. Összesen 3db 20l-es nano van. Mindegyikbe van már: Amano, és Red Rili. Az egyikbe + 2 db Sakura.
Most ezeket kellene melléjük raknom:
10x Red Bee Grad "A-S"
4x Blue Fairy Garnele
4x Bloody Mary Sakura Garnele
5x Black Bee Grad "A-S"
10x Orange Sakura

3aki.jpg
Hogy lenne a leg jobb szerintetek? (A kép sajnos telefonos :( )
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Tanácsra lenne szükségem. Drága párom vett nekem ajándékba pár pici garnélát. Mivel meglepetésnek szánta, Ő egyedül válogatta össze a saját ízlése szerint úgy, hogy annyit tud róluk, szép színesek. :)
Ez kicsit olyan mint amikor én évekkel ezelőtt, számítógépes játékokat, vagy pl. Bosch felső marót vettem neki. :) Persze aztán, kénytelen voltam én használni ezeket.
Most a fagyi visszanyalt. :) Igaz, én jobban örülök most, mit Ő anno.
A problémám az, hogy nem tudom melyiket melyikkel tegyem egy akváriumba. Összesen 3db 20l-es nano van. Mindegyikbe van már: Amano, és Red Rili. Az egyikbe + 2 db Sakura.
Most ezeket kellene melléjük raknom:
10x Red Bee Grad "A-S"
4x Blue Fairy Garnele
4x Bloody Mary Sakura Garnele
5x Black Bee Grad "A-S"
10x Orange Sakura

View attachment 2223
Hogy lenne a leg jobb szerintetek? (A kép sajnos telefonos :( )
sakurák, rili és ha minden igaz a Blue Fairy is neocaridina... ezek összeívnak.
Amano bárkivel lehet egy helyen.
A kétféle Bee is összeívhat.
 
sakurák, rili és ha minden igaz a Blue Fairy is neocaridina... ezek összeívnak.
Amano bárkivel lehet egy helyen.
A kétféle Bee is összeívhat.
Köszi szépen. Akkor az egyik Bee a Sakurákkal, a másik Bee a rilik-kel, Blue Fairy meg a harmadik akváriumba, amiböl megpróbálom kivadászni a rili-ket. Így jó?
 
Köszi szépen. Akkor az egyik Bee a Sakurákkal, a másik Bee a rilik-kel, Blue Fairy meg a harmadik akváriumba, amiböl megpróbálom kivadászni a rili-ket. Így jó?
sajnos az orange sakura meg bloody mary sakura is külön kéne hogy legyenek...
de szépek az akváriumaid, tegyél mellé még egyet. És még kifogás is van hogy miért kell még egyet beüzemelni :)
 
sajnos az orange sakura meg bloody mary sakura is külön kéne hogy legyenek...
de szépek az akváriumaid, tegyél mellé még egyet. És még kifogás is van hogy miért kell még egyet beüzemelni :)
Köszi szépen. :) Szeretnék még egyet, de az tengeri lesz. A Sakurák a táblázat szerint mehetnek a Bee mellé. Van egy olyan érzésem kap az asszony valami barkácsgépet ajándékba viszonzásul. :)
 
Köszi szépen. :) Szeretnék még egyet, de az tengeri lesz. A Sakurák a táblázat szerint mehetnek a Bee mellé. Van egy olyan érzésem kap az asszony valami barkácsgépet ajándékba viszonzásul. :)
Igen bee és sakura jó együtt, csak többféle sakurát említettél azért írtam hogy orange és red külön akváriumba kéne hogy kerüljön.
-blue
-rili
-bloody mary
-orange
ezek mind neocaridina-k.
 
Ez így, valóban 4 akvárium lenne. :( Van még egy kis 20l-es "sima" amiben pár növény van csak. Ebbe megy majd valamelyik csapat. Nem lenne gond venni még egy nano-t, csak ami ezzel jár az már sok. (külső szűrő, talajok, dekoráció, növények, világítás, jelenleg egy palackról van elosztva a 3 nano-ba a Co2, ezt is bővíteni kellene. :( )
 
Ez így, valóban 4 akvárium lenne. :( Van még egy kis 20l-es "sima" amiben pár növény van csak. Ebbe megy majd valamelyik csapat. Nem lenne gond venni még egy nano-t, csak ami ezzel jár az már sok. (külső szűrő, talajok, dekoráció, növények, világítás, jelenleg egy palackról van elosztva a 3 nano-ba a Co2, ezt is bővíteni kellene. :( )
valamelyik csapat simán mehet a 20literesbe. Ezek a garnélák mindent kibírnak. Sőt lehet még élvezni is fogják ha nincs CO2 meg annyi fény. Csak győzd kihalászni a szaporulatot.
Nekem lowtech-ben vannak, sokáig jó kemény csapvizet kaptak és akkor is szaporodtak mint az őrültek ;)
ez volt a legalja amiben tartottam őket:
P1020252 | Flickr - Photo Sharing!
aljzat, egy szivacsszűrő néhány gömbmoha, csapvíz, fény az ablakon át, algásodott rendesen, de legalább volt mit enniük. Ideiglenesnek indult a szaporulatnak aztán hónapokig benne maradtak és nagyon jól elvoltak.
 
valamelyik csapat simán mehet a 20literesbe. Ezek a garnélák mindent kibírnak. Sőt lehet még élvezni is fogják ha nincs CO2 meg annyi fény. Csak győzd kihalászni a szaporulatot.
Nekem lowtech-ben vannak, sokáig jó kemény csapvizet kaptak és akkor is szaporodtak mint az őrültek ;)
ez volt a legalja amiben tartottam őket:
P1020252 | Flickr - Photo Sharing!
aljzat, egy szivacsszűrő néhány gömbmoha, csapvíz, fény az ablakon át, algásodott rendesen, de legalább volt mit enniük. Ideiglenesnek indult a szaporulatnak aztán hónapokig benne maradtak és nagyon jól elvoltak.
Tetszik! :) Nekiállok kivadászni akkor a kis csapatot, mert holnap jön a csomag. Szerintem el leszek vele egy darabig. Köszönöm még egyszer a segítségedet! :)
 
Red Sakura garnéláim vannak. Tegnap vettem 4 db Carbon/Blue Rili Sakura garnélát.
Mivel Sakura-Sakura ugye nem tehetem őket össze, ha szeretném, hogy megmaradjon a piros pirosnak, a kék meg kéknek?
(Lehet, ha összetenném, zöld rákok lennének? viccvolt! :D)

Közben rájöttem, hogy mindkettő Neocardinia, tehát nem igazán jó, ha egymást szekszuálják.

qr84lz1zbhjox42ueqvd_thumb.jpg
 

Attachments

  • qr84lz1zbhjox42ueqvd.jpg
    qr84lz1zbhjox42ueqvd.jpg
    99 KB · Megtekintések: 5
Utoljára módosított:
Red Sakura garnéláim vannak. Tegnap vettem 4 db Carbon/Blue Rili Sakura garnélát.
Mivel Sakura-Sakura ugye nem tehetem őket össze, ha szeretném, hogy megmaradjon a piros pirosnak, a kék meg kéknek?
(Lehet, ha összetenném, zöld rákok lennének? viccvolt! :D)

Közben rájöttem, hogy mindkettő Neocardinia, tehát nem igazán jó, ha egymást szekszuálják.

View attachment 3889
Neocaridina fajt én úgy tudom hogy max Caridina fajokkal lehet egy akváriumban tartani és akkor nem lesz baj :)
 
Így van ahogy mondod Zozo. Caridina mehet Neocaridinával egybe, ők nem ívnak össze. Nekem a tedek és a csokik hoztak tudatlanságomból kifolyólag vegyes bagázst :) Zöme vadas, és mindig van csoki is benne meg red is :) Aztán megtanultam a tartás és a szelektálás szabályait, így most egy kicsike red csapatom van és egy szuper csoki sakurám :) Úgy álmodtam meg, hogy egy akvába teszek egy fajta neocaridinát és egy fajta Caridinát, a színeket variálva. A csokik mellett már ott a Babulti Stripes van :) Jön még egy csapat orange és még így is két caridinát hozhatok be :)
 
Sziasztok!
Yellow fire neon és fekete pinto mellé mehet fekete tigris garnéla? Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?
 
Szia, a pinto és a tigris összeívnak, és ebből lesznek taitibee-k.:)
Köszönöm!
Akkor nagy sajnálatomra marad így. Nem szeretnék keveredést.)) Kardinálisra gondoltam még.......... Vagy mit lehetne probléma nélkül a két féle garnélák mellé?
 
Köszönöm!
Akkor nagy sajnálatomra marad így. Nem szeretnék keveredést.)) Kardinálisra gondoltam még.......... Vagy mit lehetne probléma nélkül a két féle garnélák mellé?
a vízparaméterekre (keménység, hőmérséklet) is figyelj a garnélaválasztásnál. Babaultit tarthatsz mellettük, de szerintem megéri külön akváriumban tartani a különböző fajokat és mindegyiknek a megfelelő környezetet biztosítani.
keress rá neten hogy 'shrimp crossbreeding chart', elég sokféle táblázat van fent mi mivel ívik össze, miket lehet együtt tartani. Utána meg olvass utána milyen paraméterek között érzi jól magát amit kinéztél.
 
Back
Oldal tetejére