• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnéla van a képen?

Szerintem valamilyen Caridina breviata, alias bumble bee változat, de a nyakamat nem tenném rá. Ennél a fajnál előfordul olyan mintázat, ahol a fejen nincs fehér csík.

carbee07oldf800.jpg
 
10 db -ot vettem belőle, de nincs 2 egyforma, 1 db van amin van fehér szín, a többi inkább áttetsző+fekete.
szerk.: (az átlátszó részek fehéredni kezdtek, szóval lehetséges hogy CBS-esek lesznek, csak picit stresszesek voltak a boltban)
 
A Caridina breviata elég változó megjelenésű faj, van belőle fekete-fehér is. A CBS esetében a testen lévő csíkokból arányosan jut a fejre is. Ezek itt mind breviaták:

caridina_breviata.jpg

Caridina_breviata.png

hummel%20einzel%20auf%20riccardia.jpg
 
A Caridina breviata elég változó megjelenésű faj, van belőle fekete-fehér is. A CBS esetében a testen lévő csíkokból arányosan jut a fejre is. Ezek itt mind breviaták:


Caridina_breviata.png

Ez a garnéla nem breviata hanem cf. cantonensis black bee
 
Sikerült az egyikről picit élesebb képet lőnöm, itt már a hátán végig egy csíkban, meg néhány helyen az oldalán kezd fehéredni, mikor meghoztam őket(meg a boltban is) inkább barnák voltak. Azért a garnélafotózáshoz sem elég egy kompakt gép az tuti. :)
IMG_5773.JPG

Plusz egy kis videó, itt több nézetből is látszik néhány darab belőlük:
 
Valószínűleg valamilyen C. breviata mix lesz. Sokszor előfordul, hogy a különböző változatokat együtt tartják kereskedők, importőrök stb, és azok összeívnak egymással.
 
Köszönöm!
Tudom nem ebbe a topicba való, de ezért nem nyitnék újat: a C. breviata és a Caridina cf. cantonensis kereszteződhet egymással? Egyes fórumok, és a kereszteződési táblázat szerint nem(tudni), viszont mások szerint pedig igen.:confused: Ha igen akkor az utódok nemzőképesek lesznek?
 
sziasztok
szerintetek ez milyen garnela lehet? heteropoda wild vagy palmata vagy esetleg valami mas?
8336818611_51be2c7ab0_h.jpg
8336818345_c16f6b5627_b.jpg
 
8337306425_58fab5a767_h.jpg
8338365220_42c9875843_h.jpg
palmata szaporodik heteropodaval ? csak mert a himet kulon vettem ugyanarrol a helyrol de nem tudom hogy az is palmata e
 
Back
Oldal tetejére