• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnéla van a képen?

Feccc said:
Visitor said:
A kezdetektől forrásvízzel működtetem az akváriumot, lehet abban túlélnek a kis amanok :?: :eek: De örülnék neki... :)
Én úgy tudom, sós víz kell a lárváknak, hogy kikeljenek...de ha túlélik az mindenképp nagyszerű, és szerintem kivételes dolog lenne :D
Ha amanok a kicsik, akkor nem a kikeléshez kell sós víz, hanem az életben maradásukhoz. Kb. 5 napig bírják édesvízben ,azután elpusztulnak.
 
Visitor said:
Akkor kezdtem el gyanakodni hogy nem amano-k, mikor kb 3 hete a mohából előjöttek pici áttetsző rákok, drapp csíkkal a hátukon. Eddig 3 túlélőt találtam amik már nem is férnek be a neonok szájába, nagyon gyorsan nőnek.
Valószínű a Red Cherry-k valamilyen elvadult vátozatai lehetnek a picik, szép rajzolatos "páncéljuk" lett, zöldes/barnás alapszínnel, az egyiknek pedig már megjelentek a peték a hátán.
 
Sziasztok,

nekem is lenne egy ismeretlen lakóm az akváriumba. Kb. 2 hete vettem észre, amikor teljes átrendezést csináltam, meg volt bújva egy fa tuskó alatt, de azóta se jött elő soha. A tegnap kimerészkedett és sikerült képet csinálnom róla. Vajon mi lehet? Nem szeretném ha bántaná a halakat vagy a többi garnélát
rak1.jpg
 
pityu70 said:
Vajon mi lehet? Nem szeretném ha bántaná a halakat vagy a többi garnélát

Szerintem márványrák. nem biztos de ha igen, nekem régen bántotta a halakat és megnőtt olyan 10centi körülire.
 
Szerintem is márványrák.
Én igazából nem is a halaidat félteném, de meg fogja enni ill. szét fogja kaszabolni a növényeidet, és ahogy recon is írta meg fog nőni jó nagyra. Továbbá mivel szűznemzéssel szaporodik, ha ivarérett lesz el fogja árasztani az akváriumodat picike rákokkal.
Nem növényes akváriumba való !
Ő volt az enyém:

P1020979s.jpg
 
HoZee said:
szűznemzéssel szaporodik
:D Hát igen rendesen darálta kifelé. És a helyi akvarisztika még örömmel be is vette őket.. Nem tudták milyen átkozott egy rák egy társas, növényes akiban :D Nekem nem ette viszont szépen nyírta testmagasságban a növényeket.. HMMMMMMM HC, Glosso nyirására be lehetne fogni őket?!?!?!? :D
 
Nagyon köszönöm az infókat. Ki is halásztam a kicsikét a közös akváriumból. Eldobni azért sajnálom. Csinálok majd neki egy külön akváriumot, csak kövekkel, buvóhelyekkel, vagy odaadom valakinek akinek van megfelelő akváriumja
 
ettől félnék én is, csak annyira picik még. 5 darabot vettem és abból 2 nagyobb tiszta piros az egész, 3 ilyesmi, de nagyon piros, csak foltos.
Ja és olyan helyről van ahol nem hinném hogy tévednek :?
 
99,9% hogy vad Neocaridina heteropoda. Létezik még hasonlóan kinéző garnéla, de az ritkaság és igen valószínűtlen hogy véletlenül vásárolja meg az ember.
 
Hali!
Lehetséges hogy ez a kis élőlény egy Neocaridina heteropoda vad változata?
Igen,ez az.Mondjuk a zöld háttér miatt nem vagyok biztos a színében.Ha pirosak a foltok,akkor ez egy kopottabb,kicsit vadult RC.
 
Igen,ez az.Mondjuk a zöld háttér miatt nem vagyok biztos a színében.Ha pirosak a foltok,akkor ez egy kopottabb,kicsit vadult RC.

Köszi a megerősítést :D
Nincs benne semmi piros ha szabad szemmel nézem, csak barna, fekete meg fehér.
 
Valaki meg tudná mondani miféle garnélák ezek? Black&White Bee -ként árulták egész tűrhető áron. Bocs a minőségért de nem állnak meg egy pillanatra sem... :)
IMG_5696.JPG
 
Back
Oldal tetejére