• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Ha még aktuális... én egyszer főztem ki a fákat, kb. 20 percet, így a vízet nem színezi látható mértékben. (Főzés után ne hagyd szárazon, még fél órára sem.) De talán már a helyükön is vannak azok a fák...:rolleyes:
Hali, igen már a helyükön vannak. Ki lettek főzve kb 30 percig, de az egyik még mindíg színezi egy kicsit(bal oldali sötétebbik) mert kicsit "kávé" színe van a víznek. Főzzem ki mégegyszer addig hogy ne szinezzen, vagy cserélgessem a vízet az akváriumban? 4d7f9ab21399efdd8ee3b17a2654e615.jpg

Tapatalkkal küldve az én Nexus 4 eszközömről
 
Hát végigolvastam a topicot és nem lettem okosabb. Kár, hogy nnics egy összefoglaló cikk valahol.
Keményfák előtérben, puhafák hanyagolandók.

Platán, éger, szőlő, gyümölcsfák jöhetnek nem pont alkalmassági sorrendben. De igazából soha senki nem írta oda, hogy igen én sikerrel használtam több évig.

Felejtősek citrus félék, fenyő félék, Dió, Leander.


Pár indát szeretnék imitálni ami lelóg, tehát max 3-6-8mm vastagságú ágat keresnék ami kanyarog. 40-60cm hosszúakat (is). Redmoor feldarabolása költséges lenne, mert ott mindig van egy vastag tuskó a végén amit akkor ki kellene dobni, pedig az árának az teszi ki a 60%-át.
Rengetegen írták, hogy most majd mit próbálnak ki, de azt nem írták, hogy 4 hónap múlva mi lett a következménye.

Fingerwood: van ilyen fajta fa? Vagy ez csak a formája miatt szerepel így pár webshopban?

Egy ilyet szívesen megcsupaszítanék az ágai pont olyanok mint amit keresek, de a tuskórésze mehetne a kukába és ez így nagyon drága.

41Nac5cEyvL._SX355_.jpg
 
Hát végigolvastam a topicot és nem lettem okosabb. Kár, hogy nnics egy összefoglaló cikk valahol.
Keményfák előtérben, puhafák hanyagolandók.

Platán, éger, szőlő, gyümölcsfák jöhetnek nem pont alkalmassági sorrendben. De igazából soha senki nem írta oda, hogy igen én sikerrel használtam több évig.

Felejtősek citrus félék, fenyő félék, Dió, Leander.


Pár indát szeretnék imitálni ami lelóg, tehát max 3-6-8mm vastagságú ágat keresnék ami kanyarog. 40-60cm hosszúakat (is). Redmoor feldarabolása költséges lenne, mert ott mindig van egy vastag tuskó a végén amit akkor ki kellene dobni, pedig az árának az teszi ki a 60%-át.
Rengetegen írták, hogy most majd mit próbálnak ki, de azt nem írták, hogy 4 hónap múlva mi lett a következménye.

Fingerwood: van ilyen fajta fa? Vagy ez csak a formája miatt szerepel így pár webshopban?

Egy ilyet szívesen megcsupaszítanék az ágai pont olyanok mint amit keresek, de a tuskórésze mehetne a kukába és ez így nagyon drága.

View attachment 40136
Szőlőt, égert, gyümölcsfát (körte) használok évek óta megelégedéssel. Jó még pl az akác is.
Ha hosszú indaszerű fát keresel, ásnod kell... :D Én egy kidőlt fa gyökérlabdáját bontogattam szét óvatosan, hogy legyenek vékonyka ágacskáim. 40-60 cmben kecskefűz csavartfűz, de az puhafa viszonylag hamar lebomlik. max kérészéletű verseny akvához ajánlanám. Hallottam már borostyán használatáról is, az elfásodott részét jól lehet használni.
A fingerwwod sokszor a vékonyszálú, keszekusza redmoor
 
Köszi, ez már szép lista.
Indaszerű ágat sajnos ez a felsorolás nem tartalmaz. Mindnek szögletesen kanyarodik az ága.
2 évig lenne meg a scape. Tartósabb kellene. Ha találnék olyan red moor-t amihez nem tartozik gumó akkor jó lenne. Pl egy vastag ág amiről leágaznak kis ágak
 
Köszi, ez már szép lista.
Indaszerű ágat sajnos ez a felsorolás nem tartalmaz. Mindnek szögletesen kanyarodik az ága.
2 évig lenne meg a scape. Tartósabb kellene. Ha találnék olyan red moor-t amihez nem tartozik gumó akkor jó lenne. Pl egy vastag ág amiről leágaznak kis ágak
Ha csak kiegészítő/díszítő jelleggel használod őket, akár a puhább fák is szóba jöhetnek, amelyik előbb bomlik le azt majd előbb kell pótolnod.
 
Hah ez a red moor csúcs. Van még remény, csak rendszeresen végig kell túrnom a kínálatot a GA-ban ha arra járok.
red_moor_wood.jpg
 
Ha csak kiegészítő/díszítő jelleggel használod őket, akár a puhább fák is szóba jöhetnek, amelyik előbb bomlik le azt majd előbb kell pótolnod.
Sok időm van addig mire szükségem lesz rá. Addig ki is tudok szárítani egyet. Ha meg ilyen sok idő van érdemes keresni valami tartósabbat. Vasfa redmoor 10-15 évig is elvan víz alatt. Nekem ez többet ér mint rendszeresen keresgélni és a bomlást rohadást lekezelni.
 
Fűzfa ágakat használok ancik mellett, 2+ éve rágják, még nem fogyott el, de nagyon érdekes formákat mutat :)

Gyümölcsfa mehet, nagyok sok évig bírja, volt ilyenem is, de egy ideje szárazon van már. Akác nem kevésbé strapabíró, mint a red moor. Lesz egy kísérletem bükkfával is, állítólag közepes életű, de pár évig biztosan használható.

És az örök szerelem: nyírfa ;) De ez tényleg csak 6-8 hónapos scape akváriumokban használható, azt hiszem.
 
És az örök szerelem: nyírfa ;) De ez tényleg csak 6-8 hónapos scape akváriumokban használható, azt hiszem.
Nálam február 25-ike óta van az akváriumban nyírfa, de én nem látok rajta semmilyen kopás, elhasználódást, stb. Igaz, nincsen anci, csak garnélák meg Oto.
 
Nálam február 25-ike óta van az akváriumban nyírfa, de én nem látok rajta semmilyen kopás, elhasználódást, stb. Igaz, nincsen anci, csak garnélák meg Oto.

Ez az, biztass csak! Otthon 6 hatalmas nyírfa van, aki tudja, hogy mennyi ágat "termel" évente, az tudja, hogy egy valóságos dekor-bánya :p Egy fotót mutatnál róluk? Elég csak a fákról igazából, akár privátban is :) Köszi!
 
Ez az, biztass csak! Otthon 6 hatalmas nyírfa van, aki tudja, hogy mennyi ágat "termel" évente, az tudja, hogy egy valóságos dekor-bánya :p Egy fotót mutatnál róluk? Elég csak a fákról igazából, akár privátban is :) Köszi!
A Green Chaos naplómban találsz képeket róla. Valójában ez egy kis darab, mert be kelet hogy férjen egy 25x25x30 akváriumban. Gondolom te nem ilyen kis darabra számitottál.
 
Ez az, biztass csak! Otthon 6 hatalmas nyírfa van, aki tudja, hogy mennyi ágat "termel" évente, az tudja, hogy egy valóságos dekor-bánya :p Egy fotót mutatnál róluk? Elég csak a fákról igazából, akár privátban is :) Köszi!
Gondolom nem sok mindent látsz amit te szeretnél. Az a baj hogy én nem mindent szoktam fényképezni.:( Nem ártott volna egy kép róla, még mielőtt vízbe került. Most már mind1. Asszony szokta örökíteni a dolgokat, eseményeket stb., mert ha én csinálok valamit, nem érek rá fényképezni.:cigar: Mikor haza hoztam, vagy ameddig ázott, eszemben sem jutott hogy le fényképezem.:banghead: Hát ebből is tanul az ember, hogy mindent dokumentálni kell.:cool:
 
Gondolom nem sok mindent látsz amit te szeretnél. Az a baj hogy én nem mindent szoktam fényképezni.:( Nem ártott volna egy kép róla, még mielőtt vízbe került. Most már mind1. Asszony szokta örökíteni a dolgokat, eseményeket stb., mert ha én csinálok valamit, nem érek rá fényképezni.:cigar: Mikor haza hoztam, vagy ameddig ázott, eszemben sem jutott hogy le fényképezem.:banghead: Hát ebből is tanul az ember, hogy mindent dokumentálni kell.:cool:

Átnéztem az egész naplót, de semmilyen nyírfára emlékeztető dolgot nem találtam :p Na mindegy, majd akkor csinálok egy tesztet hamarosan :) Azért köszönöm!
 
Átnéztem az egész naplót, de semmilyen nyírfára emlékeztető dolgot nem találtam :p Na mindegy, majd akkor csinálok egy tesztet hamarosan :) Azért köszönöm!
Nyírfáról nem írtam le semmit a naplómba, csak azt írtam hogy képeket találsz róla. Meg valójában azt akartam megmutatni hogy , azért többet bír mint 6-8 hónap, ha nincs semmilyen rágcsáló az akváriumban.:)

Egy mondatban volt szó róla, mikor Pecás kérdezte hogy szőlő, és én azt írtam neki hogy nem, nyírfa.
 
Vettem vagy három hete (de ibkább több) egy viszonylag vastag ada vasfát a vadvilágban.
Azóta áztatom de még mindig nem marad lent.

Nam úgy volt hogy a vasfa hamar süllyed? Vagy nem is vasfát vettem?
 
Vettem vagy három hete (de ibkább több) egy viszonylag vastag ada vasfát a vadvilágban.
Azóta áztatom de még mindig nem marad lent.

Nam úgy volt hogy a vasfa hamar süllyed? Vagy nem is vasfát vettem?
Én is így jártam az egyik vasfa darabbal, de az 2 hét súlyozás után lent maradt. Gondolom lehetnek különbségek. A nagyobbak mondjuk egyből lesüllyedtek, de kicsit instabilak voltak, amíg nem szívták meg magukat vízzel teljesen. Azért amit mondasz, hogy 3 hét, az elég extrém...
 
Vettem vagy három hete (de ibkább több) egy viszonylag vastag ada vasfát a vadvilágban.
Azóta áztatom de még mindig nem marad lent.

Nam úgy volt hogy a vasfa hamar süllyed? Vagy nem is vasfát vettem?
Próbáld meg meleg vízbe áztatni. A meleg víz megpuhítja a szerkezetét.
 
Back
Oldal tetejére