• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Kaptam szőlőtőkét, de évek óta kint száradt. Kifőzni nem tudom, csak leforrázni leforrázni. Elég lehet? Esetleg még valamit?
 
Lehet, én sem főztem, sőt nem is forráztam, mert 50*40*25 cm volt kb. Áztattam, sikáltam, ment az akváriumba. Jóazúgy :)
Szerintem sem kell ezt annyira komolyan venni. Kívülről letakarítod kéreg ne legyen rajta, lemosod és ennyi. Ha a 100-ból pont azt az egyet sikerült kifognod amelyikben valami túlvilági szuperbaktérium tenyészik, akkor az meg minden erőfeszítés ellenére is bajt fog okozni.
 
Szia Laci!


Üdv.Érdeklődnék ,hogy a meggyfa jó lehet e dekornak akváriumba???
Tökéletes!
Most hirtelen nem ugrik be kinek, de rendesen meg volt pakolva vele a 3-400 literes akváriuma, minden komolyabb probléma nélkül.

AmegA
 
Dió, Leander, talán a fenyő és az összes puhafa.
@letsgodisco kollégánál ha jól rémlik boróka ág van az akváriumban minden gond nélkül. A boróka ciprusfélék családjába tartozik, ez ugyan nem fenyőféle, de közel áll hozzá, ezért nem vagyok biztos abban, hogy a fenyő nem jó!? Az elképzelhető, hogy nehezebben, esetleg egyáltalán nem szívja meg magát a gyantatartalma miatt, ezért le kell rögzíteni. Maga a gyanta nem oldódik vízben, ezért attól nem kell tartani.

Szerk.: lehet, hogy meg is próbálom, ha átépítek. Fenyő gyökerem 1000 számra van. Köszi a tippet:)
 
Köszi
Annyi még hogy fűzfa??
Valamilyen örökzöld gyökeret találtam az is jó lehet.
Még kell hámozni?
N. Gergő
 
@letsgodisco kollégánál ha jól rémlik boróka ág van az akváriumban minden gond nélkül. A boróka ciprusfélék családjába tartozik, ez ugyan nem fenyőféle, de közel áll hozzá, ezért nem vagyok biztos abban, hogy a fenyő nem jó!? Az elképzelhető, hogy nehezebben, esetleg egyáltalán nem szívja meg magát a gyantatartalma miatt, ezért le kell rögzíteni. Maga a gyanta nem oldódik vízben, ezért attól nem kell tartani.

Szerk.: lehet, hogy meg is próbálom, ha átépítek. Fenyő gyökerem 1000 számra van. Köszi a tippet:)

Igen, juniperus, nincs vele semmi, viszont csak egy kis fa 200 liter vizben.
 
Köszi
Annyi még hogy fűzfa??
Valamilyen örökzöld gyökeret találtam az is jó lehet.
Még kell hámozni?
N. Gergő
Szerintem mehet a fűz is, bár hallottam már olyanról, aki óckodott tőle. Ha van rajta laza rész, azt célszerű leszedni, a többit az ancik, otok megoldják, ha neked nincs a hámozáshoz kedved.
 
Szerintem mehet a fűz is, bár hallottam már olyanról, aki óckodott tőle. Ha van rajta laza rész, azt célszerű leszedni, a többit az ancik, otok megoldják, ha neked nincs a hámozáshoz kedved.
A fűzfaág is jó, lehet belőle találni szép hullámosokat, de a kérgét nehéz leszedni, mert vékony, nincs repedezve, és nagyon tapad a fához. Áztatással sem jött le nekem.
 
Köszi
Akkor a fűzfa lesz a kiválasztott.
Az már még is van rakok majd fel képet a naplóba.
 
Nekem van benne fűz. (Asszem spirál fűz a pontos megnevezése) Meghámozni nagy meló de utána jól néz ki nagyon és viszonylag tartósnak is tűnik.
 
Üdv. Egy kb 100x50x40cm gyökér mennyi idő kb mire elsüllyed?
Még annó fél éve vettem, de végül nem került be az akváriumban, ma ujra rendeztem az egeszet es gondoltam bele rakom, a suja kb 20 kilo (nagyon kemeny fa, vagni is alig lehet), azt gondoltam lent marad, de amikor a vizszint kb az akvarium 3negyedehez ert szepen felbukott... "szerencsere" mar a novenyeket is beultettem, es az uvegen mindjart szet is kent 3 uj növenyt -.-
 
Back
Oldal tetejére