• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Tudsz mondani konkrétumot is? Mert ez az általános meghatározás engem mondjuk nem igazán győz meg a használhatatlanságról. Max későbbi betelepítésről.
Konkrétat meghatározni nem tudok, de azt mondják, hogy több évig kell száradniuk a fáknak, mielőtt akváriumba mennének. Én egy jó száraz szőlőtőkét használtam, de az akváriumban 1 év után gombásodni kezdett, szóval biztosra kell menni. Tapasztalt kollégák biztos segítenek, honnan lehet jó fákat szerezni. Ha kicsi akváriumról van szó, akkor én nem szórakoznék gyűjtögetéssel és előkészítéssel, hanem vennék red moort vagy vasfát...
 
Re-scape lesz, ezek az alanyok.
Tulajdonság:
Akác v. tölgy tuskó a "Kiserdőből". Két hónapja ázik. Már nem színez, nem úszik, csak amolyan baltásan.
Az eddigi tapasztalatom, h alaposan átgondolva nekifogni, mert nem fog tetszeni....s csak a kedve megy el az embernek.
A kacskaringós ágak nem annyira jönnek be, azaz elég sokat látni, így én egy rönköset, "tuskósat" akarok.
 
Re-scape lesz, ezek az alanyok.
Tulajdonság:
Akác v. tölgy tuskó a "Kiserdőből". Két hónapja ázik. Már nem színez, nem úszik, csak amolyan baltásan.
Az eddigi tapasztalatom, h alaposan átgondolva nekifogni, mert nem fog tetszeni....s csak a kedve megy el az embernek.
A kacskaringós ágak nem annyira jönnek be, azaz elég sokat látni, így én egy rönköset, "tuskósat" akarok.

Mi is áztatjuk most lesúlyozva egy nagy műanyagcserépben (csapvízben) a Red Moor fákat. Kb. 3 naponta cserélek rajta vizet, nem tudom jó-e így mert állítólag taknyosodnia meg penészednie kellene, de még nem csinálja. Mennyi idő múlva kezdi el csinálni ezeket a dolgokat? Vagy pont az a gond hogy 3 naponta friss csapvízbe kerül?
 
Mi is áztatjuk most lesúlyozva egy nagy műanyagcserépben (csapvízben) a Red Moor fákat. Kb. 3 naponta cserélek rajta vizet, nem tudom jó-e így mert állítólag taknyosodnia meg penészednie kellene, de még nem csinálja. Mennyi idő múlva kezdi el csinálni ezeket a dolgokat? Vagy pont az a gond hogy 3 naponta friss csapvízbe kerül?
Örülj neki.
 
Nem tudom örülhetek-e neki mert ha most nem esik túl ezeken a dolgokon akkor majd akvában fogja csinálni ahol már nem tudom lemosni róla :/
Sztem ott mások a viszonyok, mint a vederben. Ott van fény, oxigén, stb. Amúgy elmúlik magától, nem kell aggódni.
 
Sztem ott mások a viszonyok, mint a vederben. Ott van fény, oxigén, stb. Amúgy elmúlik magától, nem kell aggódni.

Rendben, köszi. Persze jobb lenne ha nem a szűrőszivacsban végezné a penész hanem az áztató vödörben de majd meglátjuk hogy alakul :)
 
Sziasztok!

Tervezem egy 160 literes akvárium inditását. Ma ritkitani kellett a gyümölcsfa állományt és egy (számomra legalább is) tetszetős darabot találtam, látok benne fantáziát. Ez egy szilva fa volt. Kérdésem az lenne, hogy kellő száritás és persze előkészités után, be merjem-e tenni az akváriumba. Válaszokat előre is köszönöm
 
Sziasztok!
Ma kutya sétáltatás és erdőkerülés kötben, találtam kettő nagyon tetszetős, több éve száradó kifordított gyökér darabot. Viszont az a nagy gyanum, hogy ez fenyő. Szerintetek használható, vagy esetleg a benne lévő gyanta káros lehet?
 
Sziasztok!

Tervezem egy 160 literes akvárium inditását. Ma ritkitani kellett a gyümölcsfa állományt és egy (számomra legalább is) tetszetős darabot találtam, látok benne fantáziát. Ez egy szilva fa volt. Kérdésem az lenne, hogy kellő száritás és persze előkészités után, be merjem-e tenni az akváriumba. Válaszokat előre is köszönöm
Simán. Kérgétől megfosztod, kiszárítod, áztatod, s usgyi a vízbe. Ha élő fa volt, kb egy év múlva már gyönyörködhetsz benne. Ha türelmetlenebb vagy akkor keress az erdőben vagy vásárolj...
 
Sziasztok!
Ma kutya sétáltatás és erdőkerülés kötben, találtam kettő nagyon tetszetős, több éve száradó kifordított gyökér darabot. Viszont az a nagy gyanum, hogy ez fenyő. Szerintetek használható, vagy esetleg a benne lévő gyanta káros lehet?
Biztos nem lesz vele gondod, csak magától nehezen merűl. A gyanta sosem oldódik a vízben.
 
Szia Bringás!

Te is korán kelő vagy:)
A fenyő tán az egyetlen, ami nem dobja le a kérgét, ha pusztulásnak indul. De javìtson ki valaki, ha rosszúl tudom.
 
Szia Bringás!

Te is korán kelő vagy:)
A fenyő tán az egyetlen, ami nem dobja le a kérgét, ha pusztulásnak indul. De javìtson ki valaki, ha rosszúl tudom.
Szia Mintor!
Hát igen....korán kelő és későn fekvő :chicken: :D
Hát ez a fenyő gyökéf már olyan szinte ledobta a ruhát, hogy még a kutyám is elpirult, pedig ő nagyon bírja a meztelenkedést :p:D
Majd dobok róla fel képet, úgy is kíváncsi vok a véleményetekre :sneaky:(y).
 
Back
Oldal tetejére