• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

Közepes vagy easy novenyekhez 10-20 mg/l co2-t mond a Tropica. Mindenképpen lesz látható változás a novenyeken, de nem kell csodát varni tőle.
Köszönöm, persze én sem vártam, hogy hozza egy nagynyomású szintjét, csak kiprobálnám, hogy milyen. Amúgy is kettőt gondoltam venni
 
Nem tudom. Nem szeretnék nagynyomásút, mert félek a palacktól, bárki bármit mond. Se gázpalack, se semmi ilyesmi nem jöhet a házamba. o_O
Igen, ezt már olvastam a FB-on is.
Amit én nem értek, hogy miért tetted fel ugyanazt a kérdést itt is, amit már ott is megválaszoltak jópáran. :)
Itt is ugyanazt a választ fogod kapni, egyrészt mert senkinek sem szándéka hazudni, másrészt az ott válaszolók nagy része itt is tag - bár ők nem fogják mégegyszer leírni neked ugyanezt.
Nem bántásként mondom, csak nem értem. :)
Ha félsz a palacktól, akkor nézz szét low tech akvák táján, itt a fórumon is akad bőven nagyon szép példa rá. Ekkora monstrumra példának ezt az akvát hoznám:
https://akvakertesz.hu/threads/farakas.6186/page-14
Nincs benne CO2, és számomra egy csoda, ahogyan ez az akvárium alakult. :):rolleyes:
De csak egy a sok közül.
 
Igen, ezt már olvastam a FB-on is.
Amit én nem értek, hogy miért tetted fel ugyanazt a kérdést itt is, amit már ott is megválaszoltak jópáran. :)
Itt is ugyanazt a választ fogod kapni, egyrészt mert senkinek sem szándéka hazudni, másrészt az ott válaszolók nagy része itt is tag - bár ők nem fogják mégegyszer leírni neked ugyanezt.
Nem bántásként mondom, csak nem értem. :)
Ha félsz a palacktól, akkor nézz szét low tech akvák táján, itt a fórumon is akad bőven nagyon szép példa rá. Ekkora monstrumra példának ezt az akvát hoznám:
https://akvakertesz.hu/threads/farakas.6186/page-14
Nincs benne CO2, és számomra egy csoda, ahogyan ez az akvárium alakult. :):rolleyes:
De csak egy a sok közül.
Azért tettem fel újra, mert utána olvasgattam még a fent említett típusnak és nagyon jókat írnak róla külföldi oldalakon. Titkon bízom benne, hogy van élet a palackos co2-n túl is. Tudom, hogy nem várhatom ugyan azt a hatást, de tényleg kezd már sok lenni, hogy ahogy a co2 szóba kerül, azonnal nagynyomásút kell venni, mert csak az a jó. Elhiszem, hogy abból lesznek a díjnyertes csodák, de azt viszont nem hiszem el, hogy ezeket a "cuccokat" senki sem használja.
 
ahogy a co2 szóba kerül, azonnal nagynyomásút kell venni, mert csak az a jó. Elhiszem, hogy abból lesznek a díjnyertes csodák, de azt viszont nem hiszem el, hogy ezeket a "cuccokat" senki sem használja.
Nem csak az a jó és nem azért használjuk, mert abból lesz a csoda :) Hanem mert a legkényelmesebb, legmegbízhatóbb és legkiszámíthatóbb a használata és hosszú távon gondolkodva a legolcsóbb is. És a legolcsóbbat úgy értem, hogy az egyéb DIY módszerekbe (élesztős stb.) fektetett időt/energiát nem is forintosítottam, pedig az idő...
 
https://webshop link moderálva/876-co2-profi-szett-500g-elektromagneses-szeleppel.html
upload_2018-5-30_10-59-43.jpeg
Sziasztok! Ezt a CO2 rendszert néztem ki magamnak a 30 l-es növényes akváriumhoz, nem tudom, hogy érdemes-e ilyenre beruházni?
500 gr-os tölthető palackkal van, a reduktorra WIKA márkanév van írva, a tűszelep és a mágnesszelep AMAS márkájú. 30 e Ft lenne újonnan. A cső az kuka.
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
https://webshop link moderálva/876-co2-profi-szett-500g-elektromagneses-szeleppel.html
View attachment 56416
Sziasztok! Ezt a CO2 rendszert néztem ki magamnak a 30 l-es növényes akváriumhoz, nem tudom, hogy érdemes-e ilyenre beruházni?
500 gr-os tölthető palackkal van, a reduktorra WIKA márkanév van írva, a tűszelep és a mágnesszelep AMAS márkájú. 30 e Ft lenne újonnan. A cső az kuka.
Köszönöm.
Üdv.
Béla
Szia,

Nekem ugyan ilyen szettem van már kB 4 vagy 5 éve, teljesen hibátlanul működik. Az Amas és a Wika márkák hegesztésben használt cuccok, talán ez az egyetlen hátránya a dolognak, mert a palack kiürülése előtt nyomás növekedés tapasztalható amit a tűszeleppel finom hangolni kell, mert megnő a bubi/sec is, nem annyira vészes ez a dolog, de oda kell figyelni rá (nálam sosem okozott károsodást a faunaban).
Nekem bevált, egy töltés nálam napi 8 órában, 1bubi/sec-el 4-5 hónapig pöfög, egy töltés 1500-2000ftból meg van. Természetesen a szettben található zöld cső és porlasztó kuka (nem is értem miért adják hozzá), venni kell hozzá normális Co csövet és diffuzort.
 
Szia,

Nekem ugyan ilyen szettem van már kB 4 vagy 5 éve, teljesen hibátlanul működik. Az Amas és a Wika márkák hegesztésben használt cuccok, talán ez az egyetlen hátránya a dolognak, mert a palack kiürülése előtt nyomás növekedés tapasztalható amit a tűszeleppel finom hangolni kell, mert megnő a bubi/sec is, nem annyira vészes ez a dolog, de oda kell figyelni rá (nálam sosem okozott károsodást a faunaban).
Nekem bevált, egy töltés nálam napi 8 órában, 1bubi/sec-el 4-5 hónapig pöfög, egy töltés 1500-2000ftból meg van. Természetesen a szettben található zöld cső és porlasztó kuka (nem is értem miért adják hozzá), venni kell hozzá normális Co csövet és diffuzort.
Köszönöm a választ.
Van még egy pár kérdésem:
Hol tölteted a palackot?
Mennyire melegszik a mágnesszelep?

Természetesen van difúzorom és rendes CO2 csövem is.
Üdv.
 
Szia,

Nekem ugyan ilyen szettem van már kB 4 vagy 5 éve, teljesen hibátlanul működik. Az Amas és a Wika márkák hegesztésben használt cuccok, talán ez az egyetlen hátránya a dolognak, mert a palack kiürülése előtt nyomás növekedés tapasztalható amit a tűszeleppel finom hangolni kell, mert megnő a bubi/sec is, nem annyira vészes ez a dolog, de oda kell figyelni rá (nálam sosem okozott károsodást a faunaban).
Nekem bevált, egy töltés nálam napi 8 órában, 1bubi/sec-el 4-5 hónapig pöfög, egy töltés 1500-2000ftból meg van. Természetesen a szettben található zöld cső és porlasztó kuka (nem is értem miért adják hozzá), venni kell hozzá normális Co csövet és diffuzort.
Köszönöm(-jük) az inf-ot arról, hogy mennyi ideig elég egy fél kilós palack, ilyen sebesség mellett. Így már könnyű arányítani más tömegű palackhoz. (y)
 
Köszönöm a választ.
Van még egy pár kérdésem:
Hol tölteted a palackot?
Mennyire melegszik a mágnesszelep?

Természetesen van difúzorom és rendes CO2 csövem is.
Üdv.
A palackot Debrecenben egy akvarisztikai üzletben töltetem. A mágnes szelep nap végére azért felmelegszik de kézzel meg bírod fogni simán, szóval nem vészes.
 
Azért tettem fel újra, mert utána olvasgattam még a fent említett típusnak és nagyon jókat írnak róla külföldi oldalakon. Titkon bízom benne, hogy van élet a palackos co2-n túl is. Tudom, hogy nem várhatom ugyan azt a hatást, de tényleg kezd már sok lenni, hogy ahogy a co2 szóba kerül, azonnal nagynyomásút kell venni, mert csak az a jó. Elhiszem, hogy abból lesznek a díjnyertes csodák, de azt viszont nem hiszem el, hogy ezeket a "cuccokat" senki sem használja.

Idén jutottam el magam is arra, hogy végre szeretnék CO2-s tapasztalatot szerezni.
Március óta használom ezt a zselés verziót egy 84 literes akvában: https://www.greenaqua.hu/hu/aquario-neo-co2-zselatinos-elesztos-co2-rendszer.html
Ha csak ismerkedni szeretnél a CO2-s növényezésdsel, akkor meleg szívvel ajánlom.
 
Sziasztok!
Egy ideje csendes megfigyelőként gyűjtöm az információkat és a tapasztalatokat. Lassan nekilátok az új akváriumnak. 350 l halas, növényes a terv. A jelenlegi aksim 110 l szintén vegyes, ebben nem használok CO2 renszert az újban szeretnék. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a GA oldalán láttam szettet, de ha jól láttam az csak 250l-ig ajánlott. Nem vagyok szakértő ebben a témában, így nem tudom, hogy mi az amiből nagyobb, több kell, hogy megfelelően működjön a rendszer.

Előre is köszönöm a segítséget!
 
350 literre minimum 10 kilós palack, ha nem akarsz sűrűn töltetni.
Ennél a méretnél már külső reaktorral érdemes csak a beoldást megoldani, szerintem.
 
Sziasztok!
Egy ideje csendes megfigyelőként gyűjtöm az információkat és a tapasztalatokat. Lassan nekilátok az új akváriumnak. 350 l halas, növényes a terv. A jelenlegi aksim 110 l szintén vegyes, ebben nem használok CO2 renszert az újban szeretnék. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a GA oldalán láttam szettet, de ha jól láttam az csak 250l-ig ajánlott. Nem vagyok szakértő ebben a témában, így nem tudom, hogy mi az amiből nagyobb, több kell, hogy megfelelően működjön a rendszer.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szerintem nincs ilyen megkotes. Megfelelo nagysagu diffuzorral, vagy inline beoldassal sima ugy. Palackmerettol fugg, hogy mennyi ido alatt urul ki.
 
Sziasztok!
Egy ideje csendes megfigyelőként gyűjtöm az információkat és a tapasztalatokat. Lassan nekilátok az új akváriumnak. 350 l halas, növényes a terv. A jelenlegi aksim 110 l szintén vegyes, ebben nem használok CO2 renszert az újban szeretnék. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a GA oldalán láttam szettet, de ha jól láttam az csak 250l-ig ajánlott. Nem vagyok szakértő ebben a témában, így nem tudom, hogy mi az amiből nagyobb, több kell, hogy megfelelően működjön a rendszer.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia.
Ilyen nagy akváriumnál már külső reaktort érdemes használni, egyenletesebb a beoldás és mondhatni veszteségmentes ezért jó pár hónapot kibír egy 5kg-os palack is. Ha teheted és elfér a szekrénybe én is 10kg-os palackot javasolnék.
Palack-reduktor -mágnesszelep- visszafolyásgátló -bubiszámláló-visszafolyásgátló -reaktor.
 
Back
Oldal tetejére